TV 46 cali - wałkowane wiele razy, ale pomocy i tak potrzebuje...

Faruraj

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,5 x 4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~2,80-4,0m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? z reguły przodem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony ekranu, okno standardowe, od południowej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Pomińmy to pytanie, bo aż wstyd
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Full HD, a tak poza tym to wsio radno. Od neta mam kompa więc jak będzie mial dodatkowe funkcje, to fajnie, jak nie to nie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy, Nka
10.Jakie urządzenia ? Żadne. Może w przyszłości
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej wolę maty, nie lubię oglądać pomieszczenia w telewizorze
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? serial, dokumentalne, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? okazjonalnie
16.Preferencje co do marki ? nie mam, ma być niezawodna ;)
17.Preferencje co do wielkości ? raczej 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? to co każdego - zmiana dzwięku na reklamach, wolne włączanie, wolne przerzucanie kanałów itp
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w nocy
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 3 koła, nie pogniewam się, jak będzie 2,5
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? raczej nie będę oglądał 3d - nie wypożyczam filmów, kanałów brak. Jedynie dziecku może bym puszczał, ale to dopiero za parę lat, więc raczej nie ma sensu.


Ogólnie zastanawiałem się długo nad Toshibami tl838 i później tl933. Zależy mi na dłuższej gwarancji niż standardowe 2 lata, ale jeszcze bardziej na niezawodności. Wąska ramka i ładny wygląd są wazne dla mojej żony. Dla mnie oprócz niezawodności ładny obraz. Co polecicie? Bo ostatnio nie śledziłem rynku i czuję się zagubiony :/
 

Krzysiek1024

New member
Nie dziwie się, że zrezygnowałeś z tl838,m.in. avi nie odpala, problemy z napisami txt, zresztą był już wątek na tym forum o tym TV. Natomiast tl933 to dobry model, choć trochę nie podoba mi się w nim czerń.

Zaczynając od dolnego ograniczenia cenowego, nie jest źle, można kupić za 2,5 42calowego LG 42LM640S oraz podobna cena tylko więcej cali Samsung UE-46EH5300W. I ostatecznie z górnego przedziału: Panasonic TX-P50UT50E(plazma), LG 47LW5400 i LG 47LV4500.

Z powyższych wybrał bym LG 47LW5400 ze względu na ostrość obrazu i świetny wygląd (cienka ramka).
 

Faruraj

New member
Tak sobie myślę i czytam to forum. Nastawiałem się na toshibe tl933 46 cali. A ona ma aktywne 3d. Drogie okulary. Z kolei model RL nie wiem, jak się sprawuje, jest bez 3d, a to podobno są słabsze procki i tym samym gorsza jakość obrazu...

Teraz naczytałem się o philipsie 6007. FAjny, pasywne 3d, ale 4 cale mniej a cena taka jak toski... No ale ambilight, a to taki fajny bajer i jak widze nawet przydatny.

Jest też 5007 w cenie takiej jak toska i 46 cali ale tez niewiele o nim wiem...
 

Mixmich

New member
Tosia 46tl933 wyczerpuje wystarczająco temat, poprawiony model względem tl838. Gwarancja jst standardowo 2 lata, ale ewentualne przedłużenie do 5 lat to koszt ok 350 zł.
 

Faruraj

New member
NO dzięki za odpowiedź. Ale jakieś konkretne konkrety? Czemu akurat tośka? Bo coś poczytałem stare tematy o 838 i widze, że tam część osób była niezadowolona. Co konkretnie poprawili w tym modelu? I czy jest duża róznica między TL a RL jeśli chodzi o jakość obrazu?

I kolejny dylemat - czy Toshiba 46TL938/TL939 wnosi cos nowego, coś poprawili stosunku do 933?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
W 938/939 poprawili trochę kolory i kąty boczne, a także dodali wi-fi, skype, przeglądarkę.
Seria TL933 jest jedną z najfajniejszych na rynku, jeśli ktoś nie potrzebuje w/w multimedialnych bajerów.

Jeśli pytasz czemu Tośka - to Ci odpowiem - nikt inny nie oferuje takiej jakości w tej cenie. Philips próbował - model 46PFL5507 jest w miare porównywalny, ale gorzej sobie radzi z kolorami i skalowaniem, wygrywa za to w poziomie czerni. Zarówno Sharp, Panasonic, Sony, Samsung czy LG jest droższe. A uwierz że długo się zastanawiałem nad swoim wyborem - nic lepszego po prostu nie ma.
 

Faruraj

New member
No ja też dużo poczytałem (nie oglądałem w sklpach bo nędza w sygnale, nie pokalibrowane i persolen g. wiei w sumie przez pół roku byłem zdecydowany na toske, najpierw 838 a potem 933. Tak szczerze to teraz zamotał mi w głowie philps 6007. Tyle że tam 42 calekosztuje drozej, niz w tosce 46.

Czemu przez pół roku nie kupiłem tv? Bo najpierw myslalem, ze po euro będą taniej, ale nie były, a teraz czekam na święta, bo i tak już blisko. A jak nie święta to nowy rok. Będzie taniej, nie? Czy nie bardzo?

Więc dwa pytania:
- 42 cale philips 6007 czy 46 cali toska 933/938?
- czy opłaca sie czekać do świąt? To raczej pytanie do właścicieli sklepów bądź tych, co interesują sie tematem na codzien, a nie tak jak ja raz na zakup tv
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To rzeczywiście właściwa decyzja.
Model Philipsa jest znacznie lepszy , ale to nic dziwnego bo to seria Premium.

Philips:
- dodatkowy wbudowany głośnik - lepszy dźwięk , nie jest jak z puszki.
- Dual games - dla dwóch gracz pełen obraz
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
European Green TV 2012-2013 - Philips 55PFL6007 | EISA - The European Imaging and Sound Association
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy - ramka grubości 1 mm)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .

W razie potrzeb dokupisz sobie Dongla z Androidem i masz 500.000 aplikacji :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...roid-i-wifi-na-prawie-kazdym-telewizorze.html

Co do cen to raczej nikt nie ma pojęcia co myśli sobie producent.
Raczej takich spadków na które możesz liczyć - nie będzie.
Idą święta więc popyt wzrasta.
 

Faruraj

New member
W 938/939 poprawili trochę kolory i kąty boczne, a także dodali wi-fi, skype, przeglądarkę.
Seria TL933 jest jedną z najfajniejszych na rynku, jeśli ktoś nie potrzebuje w/w multimedialnych bajerów.

Pójdę do sklepu i porównam sobie wygladowo przynajmniej filipsa i toske.

A czy to, co napisałeś powyżej odnosi się do RL i TL czy tylko do TL? Bo nadal zastanawiam się, czy w ogóle mi potrzebne 3d. Odpowiedz mi, czy jest miedzy nimi istotna różnica w obrazie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będzie trudno bo Phil;ips nie wszędzie jest dostępny.
Chyba że zawitasz do nas. U nas stoją sobie na sklepie.
 
Do góry