TV 46 - 50 Cali do 1800zł

JJ_Joe18

New member
Witajcie, szukam TV w cenie podanej w tytule (wiem, za dużo nie poszaleję z tą kasą), ale tak wygląda mój budżet i póki co więcej przeznaczyć nie mogę.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20M^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Również bokiem, ale pod niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Telewizor będzie stał tyłem do ściany, okno tarasowe 2 metry z lewej od TV, obecnie światło nie przeszkadza zupełnie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 39PFL3088H/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry płynny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV satelitarna (nc+)
10. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder nc+ (Sagemcom DSIW74)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez różnicy (chodź nie obraził bym się za mat - ale w tej cenie pewnie ciężko)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Kanały informacyjne, sport, filmy.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie.
16. Preferencje co do marki? Brak.
17. Preferencje co do wielkości? 46-50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Smużenie i "deseń" takie jakby widoczne przechodzenie kolorów (coś jak na obrazach niskiej jakości)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Telewizor głównie oglądany od godziny 18:00.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok. 1850 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
22. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Raczej bez
23. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry, wyrazisty
24. Czy ważne jest wifi? Nie.
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie.
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Nie.
27. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobry płynny obraz, ładne kolory

TV chcę zmienić bo po przeprowadzce Philips zrobił się malutki....generalnie zastrzeżeń do niego nie mam obraz bardzo ładny, mecze ogląda się przyjemnie, smużenia brak. Brakuje mi w nim jednak płynności. Chciałbym aby treści wyświetlane na TV miały taki efekt jak oglądanie filmu w 60FPS (coś takiego co na kompie robi SVP project), w TV to się chyba nazywa efekt teatru (akurat mi się to podoba).

TV nie koniecznie musi być nowy, ale koniecznie z gwarancją min.: 18 miesięcy.

To co do tej pory udało mi się znaleźć w tej cenie:

1. Philips 47PFH5609 - 1600zł (używany 18 miesięcy gwarancji)
2. LG 49LF510V - 1719zł (nowy)
3. Samsung UE48J5100 - 1755zł (nowy)
4. Thomson 48FA54050 - 1850zł (nowy)

Update:

Namierzyłem jeszcze takie cudo:

5. Philips 43PUH4900/88 - 1799zł (nowy)

Będę wdzięczny za jekiekolwiek sugestie.
 
Ostatnia edycja:

JJ_Joe18

New member
Dzięki za propozycję, przemyślałem sprawę i zwiększyłem nieco budżet (TV wezmę na raty 10x).W związku z tym najbardziej pasuje mi oleole.

Generalnie budżet to około 2600zł (nie ukrywam, że im taniej tym lepiej)

Wypatrzyłem:

1. Sharp LC-49SFE7451E - 2249zł
2. Philips 49PUH4900/88 - 2069zł
3. Samsung UE48J5100 - 1759zł
4. LG 49LF510V - 1719zł
5. Samsung UE48J5500 - 2399zł
6. LG 50LF652V - 2579zł

Najbardziej korci mnie ten Sharp. 100Hz matryca, opinii mało, ale generalnie na+. Widziałem parę filmików - obraz wygląda fajnie. Pytanie czy warto?

Biorę również pod uwagę Samsung UE48J5100 i LG 49LF510V, ze względu na cenę i wielkość w porównaniu do posiadanego Philipsa (czy będzie różnica w jakości i płynności obrazu?).

Niezły wydaje się też ten LG 652V, mieści się w budżecie, ale nie ukrywam, że 260zł miesięcznie to już sporo.

Czy naprawdę UE48J5100 i LG 49LF510V to takie "cienkie" TV, że nie ma nigdzie porządnych testów? Będzie różnica vs posiadany Philips? Czy ew. Sharp to dobry wybór?

Wiem, że idealnej odpowiedzi nie ma, ale chciałbym jak najbardziej osiągnąć złoty środek - wydać jak najmniej i nie żałować (wiem, odkrywczy nie jestem). Z góry dzięki za sugestie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałes tylko LG ma matrycę 100hz i chyba o to Ci chodziło . Dla niebieskich jest w specjalnej ofercie .
 

JJ_Joe18

New member
A czy przypadkiem ten Sharp nie ma 100Hz matrycy? W necie wyczytałem, że tak, poza tym ma pasywne 3d więc chyba powinien?


Napisałem maila z tym pytaniem do Sharpa, jeśli potwierdzą, to go wemę (najbardziej przypadł mi do gustu). W razie czego zawsze mogę zwrócić i wymienić. Jeśli go zamówię zrobię parę testów, czy jest coś na co zwrócić uwagę? Ew. jakieś porady jak potestować?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp ma 50 Hz , ale ma duże wspomaganie płynności.
 
Ostatnia edycja:

magic79

New member
Kiki, oba te LG:

LG 49LF510V
LG 50LF652V

mają 100 hz matrycę ?

Kupiłem Sharpa 50cfe5101e ale nie do końca jestem zadowolony z jakości obrazu i dźwięku.
Dodatkowo przy przełączaniu z kanału na kanał przez około sekundę obraz stoi a słychać już dźwięk. Nie wiem czy te telewizory tak mają czy to jakaś poważna wada.
Myślę nad oddaniem go i zakupem LG 49LF510V.

Mam LG 42LW570 i jestem z niego zadowolony.

Sorry, ze nie w temacie ale ten LG ma tylko jedno hdmi, jak dokupię rozdzielacz Switch to nie będzie straty na jakości?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Ale też nie ma wyjścia audio w żadnej postaci.... Ma za to 3 gry w menu. Daruj go sobie......LF652 to już inna bajka i lepszy wybór, ew panas CS630.
 

magic79

New member
Tak ale one są sporo droższe.
Potrzebuje tani telewizor do wynajętego mieszkania. Tani ale jednocześnie z jak najbardziej płynnym obrazem szczególnie przy oglądaniu sportu. Wiem, że w takiej cenie wiele nie dostanę.
Dlatego zastanawiam się jedynie czy wymienić tego Sharpa na LG, ewentualnie na samsunga j5000 lub j5100
 

magic79

New member
Panowie dzięki za odpowiedzi.
Jak będę potrzebował TV na stałe dla siebie to będę szukał czegoś zdecydowanie z wyższej półki.
Natomiast ten TV potrzebuje na około rok, półtora a później wyląduje w szafie lub na Allegro.
Więc budżetu zwiększać nie będę.

MaXeN84, kupiłem Sharpa 50cfe5101e i nie do końca jestem zadowolony z jakości dźwięku i obrazu więc wpadłem na pomysł, żeby go oddać i wziąć LG 49LF510V bo to jest ta sama cena (Sharp 1599 zł , Lg z rabatem Media Markt lub kodem w Media Ekspert jest poniżej 1610 zł).
Pytanie tylko czy to ma sens, pomijam już ilość złącz itd. chodzi mi o obraz i dźwięk. Sharp ma tą technologie odświeżania (wiem, że fachowo jakoś inaczej się nazywa) 100 a LG 300.
Będzie jakaś różnica w jakości czy żadnej? Tylko o to mi chodzi ;)
 

JJ_Joe18

New member
Witajcie, zdecydowałem się na tego Sharpa: LC-49SFE7451E

Po kilku dniach testów - rewelka.

Obraz po ustawieniach jest naprawdę genialny! Z dźwiękiem troche gorzej, ale idzie sie przyzwyczaić. Smużenia żadnego nie widzę (o ile dobrze rozumiem o co w tym chodzi - rozmycie szybko poruszających się obiektów). Jedyne co zwraca moją uwagę (na taki trochę "-") to to, że na jednolitym tle (np. boisko piłkarskie) przy przesuwającej się kamarze (w lewo i prawo) widać jakby takie ciemniejsze smugi (obraz się przesuwa a one stoją w miejscu). Przy zbliżeniach na akcję i np. filmach zupełnie tego nie widać, jeśli kamera stoi, to też wszystko pięknie. Trzeba się też trochę przypatrzeć, żeby to zobaczyć, ale jak już zwrócę uwagę, to trochę to męczy, nie jakoś szczególnie, ale jednak. Czytałem, że to wina technologii i/lub podświetlenia matrycy. Czy faktycznie?

Za kilka dni wrzucę trochę fotek i może jakiś filmik. Czy w przypadku LG652V też może występować podobne zjawisko z takimi smugami, czy obraz będzie o niebo lepszy i lepiej zmienić (na co mam jeszcze trochę czasu)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest banding . Mniejszy lub większy występuje również w LG. Nie ma go w Philipsach, TCL, czy Hitachi.
 

JJ_Joe18

New member
Witajcie,

Po kilku dniach intensywnych testów, zmianach ustawień itp. itd. zostałem "zmuszony" rozstać się z tym Sharpem.

Niby wszystko ładnie pięknie, filmy super, kanały informacyjne super, ale niestety ze sportem sobie nie radził zupełnie - banding wygrał....:(.

Dziś TV zapakowałem i odsyłam do sklepu. Wróciłem do swojego "starego" Philipsa i muszę przyznać, że chyba ciężko będzie znaleźć TV na którym piłę ogląda się tak przyjemnie (gdyby tylko był większy...).

Reasumując - poszukiwania nowego TV ciąg dalszy. Dziś w ME pooglądałem trochę i muszę przyznać, że najbardziej leży mi Philips...zdecyduję się na coś w rozmiarze 43 cali.

Myślę nad: 43PUH4900

Sądzicie, że będzie to dobry wybór? Jakiś posiadacz może się wypowiedzieć? Jak z kanałami HD na tym TV?

Oczywiście mile widziane są też wszelkie sugestie co do innych marek/modeli do 43 cali (najlepiej do maks 1800zł). Smart TV i 3D nie są mi potrzebne.

Z góry dzięki!
 
Do góry