Tv 45-50 3500

GameMania

New member
Witam raz kolejny, obiecuje ze to moj ostatni temat, okazalo sie ze po naprawie autka zostalo pare zloty w kieszeni i moge dorzucic do TV a pozatym najpozniej do poniedzialku chce sie zdecydowac.

Po przejrzeniu kilku testów, opinii recenzji wymagania tez sie troche zmienily, takze zaczne od podstawy:

1. Jak daleko siedzę od ekranu TV? - 1m-2m
2. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2
3. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? -raczej na wprost lub lekko pod kątem jak sie poloze
4. TV ma stać czy ma wisieć? - Stać
5. Jak słońce świeci w pokoju? - Zza telewizora ale jest jescze opcja ze bedzie swiecic z boku, ale sa zaluzje wiec raczej to nie problem
6. Co chcemy aby telewizor posiadał? - FullHD, Wifi, 3D
7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy720p i 1080p rzadko gorszej jakosci, naszego polskiego repertuaru nie ogladam wcale jedynie pilke czasem
8. Czy zamierzasz serfować po internecie? - sporadycznie w zaleznosci od mozliwosci, pewnie jakas TV internetowa.
9. Czy zamierzasz grać w gry? -Tak pewnie sporo Xbox360 i niedlugo pewnie PS4
10. Preferencje co do wielkości? - 45+
11. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - różnie, ale okna zasloniete wiec raczej "wieczor"
12. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 3500 co nie znaczy ze nie moze byc mniej.
13. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? - Powinien, chyba bez roznicy ktore.


Sluzyc bedzie do: film FHD, 3D pewnie zadziej,tv internetowa, konsola w duzym stopniu.
To co wazne aby odtwarzal bez problemu rozne formaty z dysku zew. wraz z polskimi napisami bez problemu. Po przemysleniu TV bedzie uzywany raczej w wiekszosci w ciemnym\lekko naslonecznionym pomieszczeniu.

Bo obejrzeniu recenzji i testow moim faworytem jest tak:
SAMSUNG 46H7000 - chyba najdrozszy z wszystkich i nie wiem czy uda sie zmiescic w 3500 ale chyba wypada najlepiej.
SAMSUNG 48h6700 - jw. i nie wiem czy jest sens doplacac do 7000 (roznica z 700zl)

SONY 50w829 - czesto porownywany do samsunga, cenowo blizej do h7000, napewno slabsze 3D, input nizszy, ale widzialem ludzie zglaszaja sporo problemow z cloudingiem.

Philips 47pfs7509 - problemy z pilotem, subem i ludzie widze narzekaja na soft i smarta. Widze jakies przypadki tez zlej opinii o obrazie szczegolnie przy szybko zmieniajacym sie co ma dla mnie znaczenie bo wiekszosc filmow akcji bede pewnie ogladal.

No i wielka niewiadomo ciezko znalezc jakiekolwiek informacje, testy, opinie a mianowicie
SHARP LE760 lub 770. Niestety w sklepie widzialem tylko wyzsza serie i wydawal sie byc w porzadku no ale ona mnie nie iteresuje. Takze jakby mial ktokolwiek o nim informacje to chetnie poczytam.

To by bylo na tyle, czekam z poradami chcialbym jutro kolo poludnia ew. obejrzec z cos czolowki na zywo i najpozniej w poniedzialek zlozyc zamowienie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co do wrażenia jakości obrazu - wybrałbym albo Philipsa 47PFS7509 albo Sony 50W829 . Warunki masz idealne do tych potrzeb.
 

GameMania

New member
Chyba sie zdecyduje na ktoregos z samsungow, kwestia ceny jeszcze.

Philips, niestety widze ciagle jakies problemy z softem co aktualizacje cos nowego nie dziala. Ja cierpliwy nie jestem i nie chce sie denerwowac, albo czekac tygodnie na serwis, to nie dla mnie.

Sony, slabe 3d i problem z odtwarzaniem plikow.

Samsung tez nie jest idealny ale chyba bedzie takim posredni srodkiem na wszelkie zlo :D
 

mafia35

New member
Bez reklam
H7000 na 200hz matrycy z ultra clear panel i microdimming pro oraz wygaszaniem pasów. Wybór jest dość prosty.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 

GameMania

New member
Kurcze bylem dzisiaj w sony centre potestowalem troche w829 i w tescie napisano ze 3d slabe a jak dla mnie to bylo wporzadku, myslalem ze bedzie znacznie gorzej. Samsungow niestety nie bylo mi dane sprawdzic jedynie popatrzec na jakies tam migawki z filmow i w porownaniu h6700 do h7000 to ten drugi wypadl lepiej. No i mam bol glowy bo dalej nie wiem co wziasc ;]
 

mafia35

New member
Bez reklam
3d w sony jest słabe, bo niby aktywne ale wyświetla w połowie rozdzielczości czyli jak pasywne. W Samsungu masz aktywne full hd 3D...
H7000 oczywiście jest bez porównania z H6xxx. Seria wyżej, inna matryca, płynniejszy obraz i trochę bajerów więcej.

Wysłane z Galaxy S5 za pomocą Tapatalk
 
Do góry