TV 43-49" 4k do 4k

marcelincho

New member
Hej,

Zwyczajowa prośba o pomoc z doborem TV i oferty.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok. 28 m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Odległość od ekranu 2-3 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej 4 osoby, ale bywa więcej.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Najczęściej na wprost, ale zdarza się, że bokiem, natomiast mam uchwyt regulowany, którym się posiłkuję.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Bywa ostre.
7. Jaki masz obecnie telewizor? 42LG6100
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K + HDR z racji PS4, najchętniej 100Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder + internet + PS4 + Synology NAS (jeśli pociągnie)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? W tygodniu nie więcej niż 4h. W weekendy może być do 6h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Zdarza się
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Przypuszczam, że wątpię
15. Czy zamierzasz grać w gry? Z całą pewnością - PS4.
16. Preferencje co do marki? Raczej obojętnie, aczkolwiek Philips u kolegi padł i mam pewne obiekcje :) Z racji PS4 myślałem o Sony kd43xe8005baep
17. Preferencje co do wielkości? Musi się zmieścić w przestrzeni 110x80 z 10 cm tolerancją, więc celuje w wielkości 43-49
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Obecny potrafi strzelać artefaktami przy sporcie i jest "ciemny"
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000 +/- 15% w uzasadnionych przypadkach
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Ostatnia wymiana w 2008 roku.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie korzystałem, raczej nie zamierzam.
23. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Marcin
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz bardzo dobre modele .
A kiedy planujesz zakup bo wchodzą nowe modele.
 

marcelincho

New member
O jakich modelach mówisz? Ten Sony przeze mnie wspomniany to chyba 50Hz.

Nie mam ciśnienia na zakup już teraz, mogę poczekać, tylko muszę wiedzieć na co i czy warto :)
 

marcelincho

New member
Poszukiwania trwają, dzisiaj byłem w kilku sklepach, obejrzałem Philipsa 49PUS7101 i Samsunga UE49KS7000S. Na ten moment wygląda mi na Samsunga. Ktoś jakieś inne typy zasugeruje?

Pozdrawiam,
Marcin
 
Do góry