Tv 42 cale do 2500zł

Rafael102

New member
Witam, planuję kupić nowy TV do pokoju, wstępnie się rozglądałem i czytałem trochę na forach, jednak nie mogę na nic się zdecydować. Początkowo małem na oku Philips'a 42PFL5008 , jednak podobno matrycę ma 50Hz Tak ? Przynaje, że jestem laikiem w temacie TV i całkowicie się zdam na wasze rady. Drugim typem jest: Panasonic TX-L42et60 , jednak już sam nie wiem co o nim myśleć. Mam nadzieję, że pomożecie mi coś wybrać, jakieś nowe propozycje może macie ? Tutaj info:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 10m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2-3 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?1,2,3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Przeważnie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?stac
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna są z tylu tv
7. Jaki masz obecnie telewizor? w drugim pokoju Sharpa kilkuletniego i w monitorze od kompa Samsunga
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Tv głównie do oglądania tv z UPC oraz filmów głównie z pendrive'a, głównie w formacie avi i żeby czytał do nich napisy, głównie txt, jednak chciałbym aby jak najwięcej formatów mógł czytać oraz żeby głośniki były przyzwoite
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder UPC HD
10 .Jakie urządzenia? czasami laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? minimum 12
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? jestem w stanie się dostosować, ważne żeby była dobra
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? programy sportowe i filmowe
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? czasami, nie jest to główne kryterium co do wyboru, jednak fajnie jakby nie mulił ten net w tv
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? brak, wybiore co najlepsze
17. Preferencje co do wielkości? myślałem o 42 calach
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? hmmm, nigdy nie myślałem
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? i to i to, nie mam podziału, zarówno w dzień jak i wieczorami będzie pracował tv
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Max 2500, jeśli już jest naprawde warte dołożenia to 2600 (w takiej cenie np. można dostać tego Panasonica, jeśli uznacie, że nic lepszego nie znajdę), jednak skłaniłbym się nie przekraczać 2500 bo to i tak dużo jak dla mnie
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? zdecydowanie tak, tv ma być na minimum 10 lat, więc nie będę za chwilę zmieniał na inny bo aktualny nie bedzie mial 3D. co do pasywnego czy aktywnego, to skłaniam się do tego, które okulary są tańsze, ponieważ nie zamierzam wydawać 250zł za sztukę, no chyba, że takie drogie okulary (2 sztuki) będą zestawie, to więcej nie będę potrzebował.
 

Rafael102

New member
Właśnie wróciłem ze sklepu i chciałbym uaktualnić trochę moje spostrzeżenia ;) Więc spodobały mi się jeszcze dwa telewizorki i pod względem wyglądu i ceny ;) Kwestia tego który jest lepszy ? Oto te modele: LG 42LA660S oraz Toshiba 40L7335DG. pozostają jeszcze jak wyżej wspomniałem Panasonic i Philips. Chyba będę wybierał z tych 4 modeli, więc proszę was o pomoc, który będzie trafionym wyborem ? Czekam na wasze opinie i sugestie.
 

OST

New member
W tej cenie Panas TX-L42et60, ewentualnie Philips 40PFL5537K. Idź do sklepu, ale kupuj przez internet, w sklepie można nieźle się wciąć kupująć TV z wystawki, każdy go dotykał, wyświecone 2000 godzin, itd.
 
Do góry