TV 42-46" cena max 3500zł

hasereq

New member
Witam. Przymierzam się już od dłuższego czasu do kupna nowego tv. Obecnie mam stary crt 29". Juz przed euro2012 miałem kupić tv, ale jakoś nie wyszło. teraz już na poważnie wziąłem się za ten temat i musem jest kupno nowego odbiornika.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
- 4,8m x 4,8 m = 23,04 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
- od 2,2m do 2,8 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
- max 3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
- na wprost ale również bokiem( częściej bokiem niż na wprost)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
- ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?
- okna są od strony zachodniej. Słońce w tym pokoju jest dopiero po południu.
7. Jaki masz obecnie telewizor ?
- crt 29”
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
- minimum 42”, może 46”. Aby miał dobry obraz i dobrą czerń.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
- sygnal z satelity
10. Jakie urządzenia ?
- dekoder do telewizji satelitarnej N
11. Co będzie oglądane najczęściej?
- tzw. Misz masz. Dużo wiadomości, seriali, ale w weekendy to będzie głównie większość sportu(piłka nożna)
12. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
- około 6h? ciężko mi to okreslic
13. Czy zamierzasz serfować po internecie ?
- szczerze mowiac nie wiem. Jakby była taka opcja to pewnie korzystałbym z niej
14. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
- nie. Na tym tv nie będę grał w gry.
15. Preferencje co do marki ?
- słyszałem, że jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości i do obrazu to dobre są plazmy. Ponadto słyszałem o plazmach panasonica. Miałem w sumie upatrzony model panasonica p46gt30e przed euro2012 za około 3100zl ale teraz już w tej cenie oraz ogólnie bardzo trudno go dostać. Nie musi to być koniecznie plazma. Ale sądze, że w tej cenie jest to najlepszy wybor.
16. Preferencje co do wielkości ?
- 42”-46”. Skłaniałbym się do 46” ale nie wiem czy w moim pokoju nie będzie taki tv za duzy.
17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
- 50/50
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
- cena do 3500 zł
19. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
- tak


Co w tej cenie? Słyszałem, że lcd ma słabą czerń, słabszą dynamike obrazu. A ledy w tej cenie to tzw. EDGE LED, które są tylko krawędziowo podświetlane żarówkami więc to też chyba lipa. A co sądzicie o plazmach LG i Samsunga? Bo patrze na te samsungi i one też z wyglądu są b.ładne.
 
Ostatnia edycja:

mateo_szn

New member
Może cos z samsunga bo panasy wypuscily nowa serię i trochę drogie są a stara seria trudno ja kupić. Ktoś inny niech podpowie

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk
 

FullHDMan

New member
Hym szukałem czegoś do 3500 w 46" ale ciężko znaleźć bo konkretne 46" w 3D to koło 4000zł. Szukając 42" to rzucił mi się w oczy jedynie Panasonic TX-L42ET5, który został już polecony powyżej. Z tego co tak patrzę to ten model jest w Top4 wybierania przez internautów więc raczej sprosta Twym oczekiwaniom. Pozdrawiam
 

lm648

Banned
.............A co sądzicie o plazmach LG i Samsunga? Bo patrze na te samsungi i one też z wyglądu są b.ładne.
O jednym i drugim sądzimy bardzo dobrze :grin: i zakup o wiele tańszy, i jakość obrazu o wiele lepsza od LCD LED. Jak plazma to rozmiar tylko i wyłącznie od 50" w wzwyż. Wybór poszczególnych modeli LG i Szajsunga masz spory w zależności od "potrzeb" i kasy. [polecam tylko modele produkcyjne 2012 r]
Plazma to TV, który wymaga jakby "specyficznego traktowania" ale nie przerażaj się tym:) i w cenie do 3500 PLN spokojnie kupisz to co cię interesuje i ................... jeszcze na lody i piwo zostanie, a może i na odtwarzacz Blu Ray:) A więc, warte zastanowienia :)
 
Ostatnia edycja:

hasereq

New member
O jednym i drugim sądzimy bardzo dobrze :grin: i zakup o wiele tańszy, i jakość obrazu o wiele lepsza od LCD LED. Jak plazma to rozmiar tylko i wyłącznie od 50" w wzwyż. Wybór poszczególnych modeli LG i Szajsunga masz spory w zależności od "potrzeb" i kasy. [polecam tylko modele produkcyjne 2012 r]
Plazma to TV, który wymaga jakby "specyficznego traktowania" ale nie przerażaj się tym:) i w cenie do 3500 PLN spokojnie kupisz to co cię interesuje i ................... jeszcze na lody i piwo zostanie, a może i na odtwarzacz Blu Ray:) A więc, warte zastanowienia :)


Czemu powyżej 50"? A poniżej 50 cali to już nie można plazmy oglądać? Kupie model z 2012 roku 46-50 cali do 3500?
 

hasereq

New member
No spoko, byłbym skłonny do tego st50 albo do tego samsunga 51e6500 tylko że te 50-51 cali to za dużo na mój pokój. Byłoby ta wielkość ok, gdyby nie segment którego nie wyrzuce. A tam 51 cali nie pójdzie. Jeszcze pomyśle o przemeblowaniu i może tv poszedlby na ścianę. A co z panasa albo samsunga 46"?
 

lm648

Banned
.........A poniżej 50 cali to już nie można plazmy oglądać? Kupie model z 2012 roku 46-50 cali do 3500?
Oczywiście, że tak na zasadzie:
"maluchem (czyt. Fiat 126p) też można jeździć", lecz gdy przejedziesz się lepszym to zrozumiesz na czym polega Twój błąd :) Adekwatnie do tego porównania sprawa ma się do rozmiarów TV :)
W 2012 r żaden producent nie produkuje plazm w rozmiarze 46 cali.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jeszcze pomyśle o przemeblowaniu i może tv poszedlby na ścianę.

Tylko aby nie na wprost okna,bo wtedy będziesz musiał się nastawić tylko na wieczorne oglądanie,albo rozważyć zakup phila 46'' 5507.
Jak Ci zależy na dobrej czerni,to do Twojej odległości możesz kupić 42ST50,ale tylko w ostateczności;-)
 

hasereq

New member
Nie będzie telewizor na wprost okna. A 42 cale to za mało będzie chyba. Nie chce mieć potem do siebie pretensji że kupiłem rozmiar mniejszy. Znam osoby co mają 42" i chętnie wymieniliby na 46". A 50" juz odpada. A teraz Kurcze ciężko znaleść nowe plazmy 46". Więcej ledow i lcd w tej wielkości

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk
 

hasereq

New member
46gt30 to teraz kurcze od ręki bym kupil. A 1.5 miesiaca temu mogłem go kupic od ręki za 3100zl z nie jednego sklepu internetowego.. zapytam
 
Do góry