TV ~40" za około 2000zl

niedzi

New member
Witam wszystkich użytkowników. Potrzebuję pomocy przy wyborze tv, tak więc na początek trochę danych (jeżeli coś pominąłem proszę pisać).

Jak duże jest pomieszczenie
- 10m2.

Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora
- 2m-2,5m tyle że będę leżał ponieważ łóżko znajduję się przy przeciwnej ścianie do tej na której zamierzam powiesić tv.

Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu
- Jak wyżej napisałem tv zamierzam powiesić na ruchomym ramieniu tak aby odchylić sobie telewizor od ściany (oczywiście tylko do oglądania).

Jak słońce świeci w pokoju
- Jeżeli tv będzie odchylony okno będzie wtedy za nim więc myślę że nie robi to dużej różnicy, zaś jeżeli byłby w pozycji normalnej 'przyklejony do ściany' to wtedy z prawej (ale tak raczej nie będę go oglądał). Poza tym posiadam rolety.

Jaki masz obecnie telewizor
- W kuchni SONY BRAVIA 19L4000, zaś w drugim pokoju SONY BRAVIA 32W5720.

Jaki sygnał będzie podłączony
- Kablówka, kilka kanałów w HD (reszta bodajże w SD).

Jakie urządzenia
- zamierzam połączyć go tylko z komputerem.

Czy zamierzasz serfować po internecie
- Pewnie na początku sprawdzę jak to wygląda, ale jestem zdania że do tego służyć mi będzie komputer.

Preferencje co do marki
- Hmmm Sharp, ale jestem otwarty na propozycje.

Czy zamierzasz grać w gry
- Tak, pewnie jakieś gry na pada głównie na singla więc input lag przy tego typu grach nie ma chyba większego znaczenia, do gier sieciowych jak wcześniej wspomniałem pc.

Teraz troszkę informacji ode mnie :)
Więc tak w preferowanych markach napisałem sharp ponieważ u znajomych oglądałem właśnie tej marki tv z technologią quattron, obraz bardzo mi się podobał a w szczególności kolory. Dlatego też skłoniłem się ku tej marce i bardzo spodobał mi się SHARP 39LE750. Dziś przyglądałem się mu w RTVeuroAGD i naprawdę spodobała mi się płynność obrazu oraz kolory(tak wiem że nie jest to quattron, ale z tego co zauważyłem tv z tą technologią są o wiele droższe, jeżeli się mylę poprawcie mnie). Mam jeszcze jedno zastrzeżenie, ponieważ w sklepach internetowych występuje on z dopiskiem V na końcu modelu. Szukałem informacji na ten temat ale nic nie znalazłem więc wnioskuję że są to takie same modele.

Poza tym oglądałem modele firm Panasonic oraz Philips. Jakoś nie przywiązały mojej uwagi. Nie pamiętam nawet zbytnio ich modeli, bo nie mam do tego pamięci oraz jakoś częściowo jestem już nastawiony na tego sharpa.

Mam nadzieję że mi pomożecie :) Z góry dziękuję za pomoc. Chętnie przyjrzę się jakimś alternatywnym telewizorom jestem otwarty na propozycję.
Pozdrawiam.
 

niedzi

New member
Ciągle zastanawiam się czy nie przeznaczyć więcej na tv, akurat w moim przypadku tv miałby być już na dłuższy okres czasu "na lata". Telewizor chciałbym zakupić przed/po 2014, więc można powiedzieć że został jeszcze miesiąc ale wolałbym mieć już wybrane konkretne modele.

Więc zacząłem szukać do kwoty 3000 zł i model który został tutaj wychwalony na forum a mianowicie PHILIPS 42" 6008 mieści się w tym przedziale, martwi mnie tylko to że ponoć jego menu wolno działa.
Wydaje mi się to najrozsądniejszy model na kwotę powiedzmy z górnej granicy budżetu, lecz rozważam ciągle tv w granicy 2000zł.
Czy różnica w jakości obrazu tego philipsa jest o wiele lepsza od proponowanych przeze mnie modeli? (oczywiście czytałem testy które są na tym forum ale z samego testu ciężko mi jest się przekonać/wywnioskować ponieważ w każdym z nich tv jest chwalony).

Zaś w przedziale który planowałem jako pierwszy znalazłem jeszcze:
- Panasonic TX-L42E6E,
- Sharp 39LE752 - różni się od 750 bodajże tylko tym że posiada tuner DVB-S (przy okazji spojrzałem na model 650 ale z tego co widzę różnica jest tylko w kolorze).

Tv od formy sony z tego przedziału jakoś nie mnie przekonują (może dlatego że już są 2 i jakoś nie powalają na kolana).
Oczywiście w tym tygodniu wybiorę się do kilku sklepów z telewizorami i porównam podane modele (o ile takie tam będą) lub poszukam innych w tej cenie.
 
Ostatnia edycja:

niedzi

New member
Witam jeszcze raz. Odkopuje temat ponieważ nie chcę zakładać nowego. Więc zdecydowałem się na PHILIPS 42" 6008. Mam pytanie odnośnie jakiś problemów z filmami odtwarzanymi przez usb. Mam wrażenie że w teście tego tv(testowany był 47') pojawiło się problem bodajże z napisami oraz czy posiada jeszcze jakieś problemy.
Jako że ze smart tv nie będę korzystał często nie przeszkadza mi że działa wolno. Widziałem go w jednym ze sklepów rtv i naprawdę spodobał mi się. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź, ponieważ w następnym tyg zamierzam go zamówić. Pozdrawiam.
 

niedzi

New member
Ostatnie pytanie, ponieważ dziś już miałem zamiar wyjść z tv z sklepu. Po czym po rozmowie z ekspedientem, zdecydowałem że przemyśle wybór jeszcze raz. Tv które biorę pod uwagę to: samsung 40F6770, philips 6008 oraz panasonic 42et60. Przez chwilę przeszła mi myśl aby kupić philipsa 8008... ambilight jednak robi potworne wrażenie. Aczkolwiek w przypadku philipsa jego podstawa nie jest obracana (chodzi mi o to że nie można obrócić ekranu) co za tym idzie byłbym zmuszony kupić wieszak odchylany więc dodatkowy koszt i ciekawe jak wtedy ambilight wyglądałby, ponieważ przy odsunięciu od ściany ambi jednej ze stron świecił by w "powietrze" zaś drugi nieco bliżej więc nie byłoby takiego "rozmachu". Wszystkie te tv podobają mi się bardzo, postawione koło siebie aby porównać... i jest naprawdę dla mnie ciężko bo obraz naprawdę są super (nie jestem jakimś znawcą, powiedzmy przeciętnym użytkownikiem), płynność także (wytężałem wzrok i clouding ciężko dostrzec w sklepowym świetle, obraz ruszający się w pionie/poziomie naprawdę super, może poprostu moje oko tego nie widzi). Jeżeli chodzi o input lag to nie mogłem nigdzie znaleźć informacji o samsungu. Jeżeli zdecydowałbym się na philipsa to poważnie rozważałbym nad kupnem zamiast 6008 8008 i wziąć te 1000 zł dodatkowo na raty bo w sumie tv kupuje się raz na długi okres czasu. Prosiłbym naprawdę o doradzenie:) Byłbym niezmiernie wdzięczny :) Prosiłbym o pomoc w wyborze pomiędzy tymi trzema tv. Jeżeli chodzi o 8008 to taka moja dygresja. Zależy mi na ocenie tych 3 modeli.

PS. Wiem że cena wyszła poza zakres.

PS2. Czy wieszaki tv tak ok 150 zł są dobre? Bo to co widziałem że za wieszak 400 zł sobie życzą w rtv to ciary mnie przeszły. Gdzie w innym sklepie prawie taki sam za ~150.
 
Ostatnia edycja:
Do góry