TV 40' pilne - pomóżcie! :)

Damilinho10

New member
Witam wszystkich.
Tak jak w temacie szukam TV głównie do oglądania meczy, w miarę sprawnego surfowania po Internecie i zadowalającej jakości obrazu w filmach (nie oczekuję cudów). Cena to okolice 1500 zł +- 150 zł, ale wolałbym nie dokładać. Napiszę poniżej jak wyglądają preferencje i warunki.

1. odległość od ekranu? 2,5m
2. jak słońce świeci w pokoju - niestety mam okno od południa i mam dosyć mocno rozświetlony pokój
3. Jak duży jest pokój? ok. 18 m2
4. Preferowana technologia - LED
5. jaki masz obecnie telewizor? Panasonic (CRT)
6. jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, SPORT - w szczególności piłka nożna (streamy z internetu i tv), PS3, współpraca z notebookiem
7. oglądasz w dzień czy wieczorem: częściej wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? bardziej w strone wyrazistego i ostrzejszego obrazu
10. matryca błyszcząca czy matowa? obojętne
11. preferowana wielkość telewizora? 39-42 cale
13. czego nie lubisz w telewizorach? wolnego działania przeglądarki i problemów konfiguracyjnych z PC
14. jakie urządzenia będą podłączone? laptop, pendrive, konsole
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% TV, 20% laptop, konsola
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost, czasem delikatnie z boku
17. czy ważne jest wifi ? tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? czasami
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie jest to warunek konieczny, aczkolwiek mam taki zamiar
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD? z tych akurat niekoniecznie :)
22. ma mieć 3D? nie koniecznie, nie potrzebuje tego ale jak będzie to coś tam się obejrzy :)
23. ma mieć slot na karty SD ? nie koniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? byłoby to zaletą
25. jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - laptop, USB - pendrive
26. ile programów HD? w przyszłości nc+ z pakietem sport
27. ma stać czy wisieć? stać, w przyszłości może wisieć ale praktycznie na tym samym poziomie
28. rozdzielczość: Full HD
29. Dvb-t: tak
30. na czym najbardziej Ci zależy: płynność działania systemu Smart TV, płynność w grach, zadowalająca jakość obrazu, szybkość przeglądania zasobów TV, jakość - cena
31. ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4 h
32. sugerowana cena ? oscylująca wokół 1500 zł

Z góry proszę i dziękuję za odpowiedź, gdyż zależy mi na czasie, bo zamierzam w tym tygodniu go zakupić. Dodam, że pasuje mi jakoś funkcja Smart TV w Samsungach, może dlatego, że na innych mało testowałem. Aczkolwiek jestem otwarty na wszelkie propozycje. Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo w Smartach Samsung ma naprawdę extra rozwiązania.
Do Twoich potrzeb Samsung 40H6200, Toshiba 40 L5435, Panasonic 39AS500
 

Damilinho10

New member
Dzięki kiki. Muszę szybko podjąć decyzję, więc dzięki za zawężenie materiału do analizy. A jak jest z odświeżaniem? Mocno zwracać na to uwagę? Bo np. Samsung ma 200 hz a Panasonic juz 100 :) Ktoś jeszcze jakieś propozycje, rady?
 

firekage

New member
Bez reklam
Samsung nie ma 200Hz. Ma 120Hz przy 3D aktywnym (jako jedyny ma natywny panel 100Hz, a dokładnie, 120Hz), a 200 to ma, ale indeksu płynności. Panasonic nie ma matrycy 100Hz, a 50Hz, co najwyżej, ma 100BLB (back light blinking, a nie Hz), czyli kolejny indeks płynności. Żaden z tych telewizorów, za wyjątkiem samsunga, nie ma natywnie 100Hz panelu, to są 50Hz na dopalaczach.
 
Do góry