TV 40'+ do 2500 bez 3D

kotwic

New member
Witam, poszukuję nowego TV służącego głównie do grania na konsoli (PS4) oraz oglądania filmów z USB lub NASa. Nie potrzebuję obrazu 3D. Proszę o pomoc w wyborze.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 16 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - ok. 1,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? głównie 1, czasami 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? nie wiadomo
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce nie pada na ekran, pada od boku (tylko rano)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE32B7000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? WIFI, obsługę DLNA, dobrą obsługę materiałów z USB, niski input lag
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HD- Filmy BD, Konsola, tv naziemna
10 .Jakie urządzenia? Konsola PS 4, Kino domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? około 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? w TV zazwyczaj sport, w większości filmy z BD, USB lub NASa
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak - 45% gry/45% filmy/10% TV
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? od 40'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nierównomierne podświetlenie matrycy, wolne menu, 3D :D
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 2500zł może być więcej jeśli będzie dobry powód
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? NIE
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Tutaj zasugerował bym dla telewizorki pod Twoje wymagania :
Sony 48W585
Toshiba 48L5435

Pod konsolę sprawdzą się świetnie.
 

firekage

New member
Bez reklam
Toshiba 48L5435 nie powinna być w ogóle brana pod uwagę. Nie przy cenie AS640 i kwoty jaką ma autor tematu. Dodatkowo, jakby nie było, AS640 to VA w 100Hz i 3D (brak okularów w zestawie), ale z dodatkowym pilotem. Swoją drogą, Panasonic dziwnie szereguje modele bo 650 może nagrywać na pendrive/usb, a 640, będąca na imho lepszej matrycy, już nie...

Ps - AS640 musi mieć bardzo mały IL bo probowałem grać w WT na nim, a jednocześnie sprawdzałem to też z monitorem do komputera (na obu to samo leciało, wpierw wspomniany WT, a później myszka-kursor, który latał po calym ekranie) i IL tutaj praktycznie się nie odczuwa...za to w L73 był ogromny...
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba 48L5435 nie powinna być w ogóle brana pod uwagę. Nie przy cenie AS640 i kwoty jaką ma autor tematu. Dodatkowo, jakby nie było, AS640 to VA w 100Hz i 3D (brak okularów w zestawie), ale z dodatkowym pilotem. Swoją drogą, Panasonic dziwnie szereguje modele bo 650 może nagrywać na pendrive/usb, a 640, będąca na imho lepszej matrycy, już nie...

Ps - AS640 musi mieć bardzo mały IL bo probowałem grać w WT na nim, a jednocześnie sprawdzałem to też z monitorem do komputera (na obu to samo leciało, wpierw wspomniany WT, a później myszka-kursor, który latał po calym ekranie) i IL tutaj praktycznie się nie odczuwa...za to w L73 był ogromny...

L73 miała 40ms, a AS640 blisko 60ms. L5435 ma około 25ms, i do gier jest dobrym wyborem.
 

firekage

New member
Bez reklam
L73 miała 40ms, a AS640 blisko 60ms. L5435 ma około 25ms, i do gier jest dobrym wyborem.

Pewny jesteś tego 40ms? U mnie po hdmi myszka miała tak duże opóźnienie, że to było widać, generalnie w ogóle ciężko było w cokolwiek trafić...To samo w ogóle bylo przy graniu, gdy na AS640 w ogóle tego nie udczuwam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
L7453 ma najniższy Input Lag na rynku i jest w extra cenie dla niebieskich członków forum. AS 640 też jest w pierwszej grupie - więc bez obaw na dobre granie.
 
Do góry