TV 40 cali - jaki wybrać?

ErykKRK

New member
Witam.

Przyszedł czas na zmianę mojego starego LG LCD. Trafił mi się wadliwy model, któremu kurz dostaje się pod matrycę i po 6 latach wygląda to tragicznie.

Na necie ciężko znaleźć porządne testy telewizorów, dlatego proszę Was o opinię.

Szukam TV o wielkości matrycy 40" z 4 HDMI do ok 2600 zł.
Widzę, że przy takiej wielkości matrycy nie ma wielkiego wyboru. Pytanie podstawowe, brać UHD czy sobie darować i wziąć FHD? Wyczytałem, że najlepiej aby miał te 100Hz, a producenci nie podają natywnego odświeżania matrycy.
W oczy rzuciły mi się takie modele UHD:

- SAMSUNG UE40JU6400
- SAMSUNG UE40JU6410
- PANASONIC TX-40CX400E

Na tutejszym forum wyczytałem, że pierwszy z nich ma niestety odświeżanie tylko 60 Hz. Natomiast nigdzie nie mogę znaleźć info, jakie odświeżanie ma 2 Sam? Również Panas ciężko stwierdzić jaką ma matryce. Ma ktoś z Was któryś z tych modeli i może coś powiedzieć?

Jeśli chodzi o modele FHD znalazłem następujące:

- Sony KDL-40W705B
- Samsung UE40J6200
- Sony KDL-40W705C

Bardzo mały wybór jeśli chodzi o rozmiar matrycy i ilości złączy. Mało opinii o tych modelach.
Proszę o doradztwo co wybrać, może macie jeszcze jakieś inne modele które warto wziąć pod uwagę?
Będę wdzięczny za pomoc.
 

digitalus

Banned
Witam
Samsunga nie warto kupowac .Kliknij na link nizej.

•• Samsung H6700 - problemy z serwisem - Interwencje Komputer Świata

Sony albo panasonic.Przeczytaj informacje na forum.
Telewizor z wysokim kontrastem i dobrym poziomem czerni TX-40CX680E
W cx400 procesor dwurdzeniowy, w cx680 procesor czterordzeniowy,
panel 100/120Hz. Poziom czerni w cx680 na poziomie plazmy panasonica gt50.Kliknij na link nizej.

http://www.hdtv.com.pl/forum/1213231-post10.html

Telewizory z wysokim kontrastem to.


CS630
kontrast 4550:1
Black level: 0.033

Panasonic CX680
Black level 0.03 cd/m2
Brightness 134 cd/m2
Contrast 4467:1

Jesli 4k niepotrzebne to cs630.

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/123056-panasonica-50cs630-wasze-ustawienia-obrazu.html

 
Ostatnia edycja:

ErykKRK

New member
Ciekawa opcja, wezmę pod uwagę. Szkoda tylko, że ma 3 HDMI. W zasadzie potrzebuję 4, 3 to takie minimum.

A co sądzisz o tych Soniaczach co podałem?
Muszę się wybrać do sklepów i popatrzeć również na Panasonici.
 

ErykKRK

New member
Sporo poczytałem o Panasonic. Faktycznie na zagranicznych portalach bardzo je chwalą.
Teraz pojawia się pytanie. Czy ktoś z Was ma któryś z modeli Panasa na 2015? Pytam gdyż zastanawiam się czy warto kupować 40 cali UHD, czy jednak lepiej kupić FHD?
W testach czasem informowali, że jakość SD na TV UHD jest średnia, że lepiej wypada na FHD. Jak to widzicie?
Głownie będę oglądał TV przez dekoder UPC. Sporo kanałów w HD, lecz wiadomo jak to z naszą jakością HD jest. Nie chciał bym, aby się okazało, że kupiłem TV UHD a tylko z takiego źródła obraz żyleta, a z reszty kiepsko. A nasza TV UHD pewnie nie wprowadzi nawet za 5 lat :/ Oczywiście odtwarzanie filmów z dysku z Android Boxa 4k również będzie więc i porządne Full HD się znajdzie.

Z tego co kolega pisał powyżej, jestem zainteresowany Panasoniciem (4K) CX 680E, oraz CX700E. Rezygnuję z 400E gdyż nie posiada Super Bright Panel oraz Studio Master Color. Warto dokładać do 700E? Chyba ma większe odświeżanie. Co sądzicie?

Jeśli chodzi o FHD to Sony wchodzą w grę, podane w 1 poście, Panas polecany przez kolegę digitalus CS630 i ew. Philips 40PFH6550/88.

W piątek jadę oglądać te wszystkie TV, jednak w sklepie wyśrubowany materiał nie jest wiarygodny. Jeśli używacie UHD do zwykłej TV proszę o info jak to wygląda w rzeczywistości w polskich warunkach, czy warto brać UHD czy może jednak FHD (mały wybór).

Jeden minus, że w Panasie FHD nie ma Studio Master Color, które jest tak chwalone w modelach UHD.
 

digitalus

Banned
Jakosc obrazu w bardzo duzym stopniu zalezy od zarejestrowanego materalu czyli np od jakosci kamer hd.Przykladowo seriale takie jak rodzinka.pl ,na dobre i na zle, ojciec mateusz prezentuja sie bardzo dobrze w 4k.Seriale realizowane przy pomocy dobrej jakosci kamer hd ale np program jaka to melodia , slabosc i zanik szczegolow w plazmie i 4k.Program rejestrowany przy pomocy kamer sd.
Kanaly sd wygladaja troche gorzej w telewizorze 4k niz full-hd ale w tym przypadku duzo tez zalezy czy np dany program jest nowy czy stary czy zarejestrowany przy pomocy dobrej jakosci kamer hd
Zdjecie z linku nizej cx700, kanal sd,zdjecie na pewno jest zmniejszone ale nie wyglada zle.Na kanalach sd rewelacji nie bedzie.

http://www.3dmaniak.pl/70866/panasonic-tx-50cx700e-wrazenia-opinie-i-specyfikacja/


Panasonic-TX-50CX700E-13.jpg

przykladowo nizej zdjecie z kanalu hd w mojej plazmie,rozmiar zdjecia oryginalny. Na ekranie 4k powinno byc podobnie.Kolega ma cx700 ale cx680 to tez dobry wybor, wyzszy kontrast.Jesli 3d nie jest potrzebne to lepiej wybrac telewizor z wyzszym kontrastem czyli cx680.Jesli uzytkownicy z avforums ktorzy pasiadaja plazme gt50 i pisza ze poziom czerni w cx680 jest rownie dobry to musi byc dobrze.Gt50 to bardzo dobry telewizor.Poziom czerni na wysokim poziomie.

DSCN0103J_srxqprq.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic w tym roku gra słabo. Największy problem to brak czerni, clouding jak za starych dobrych czasów. Ten Sony z literką C, z Androidem będzie najlepszym rozwiązaniem. tam masz też KODI i MxPlayer.
 
Do góry