TV 40 cali do filmów max 2000zł

zoltybanan

New member
Witam wszystkich forumowiczów,

Interesuje mnie telewizor do oglądania filmów, jako że mam telewizję cyfrową z dialogu bez kanałów HD, filmy będę oglądał z komputera (po HDMI) lub dysku zewnętrznego (USB).

1. Odległość od ekranu? ok.2m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno z prawej strony od południa, większość dnia
3. Jak duży jest pokój? 3x5
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? UNIMOR 28
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, seriale, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień i wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 40 lub 42
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? jak długo się zmieniają kanały (przy telewizji cyfrowej to hyba nie ma znaczenia)
14. Jakie urządzenia będą podłączone? komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% TV 40% Komputer/usb
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? wprost
17. Czy ważne jest wifi ? niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tylko tvnplayer
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? Niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI (Komp), USB(dysk przenośny 500GB)
26. Jaki masz sygnal? kablowy, cyfrowy
27. Ile programów HD? 0
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: full hd
30. Na czym najbardziej Ci zależy:
-Dobry obraz (matryca mat lub półmat,dobre odwzorowanie kolorów i czerni, brak smużeń)
-Możliwość podłączenia dysku zewnętrznego po USB
-Musi czytać MKV z txt
-Dobre skalowanie obrazu SD
-dodatkowym atutem będzie TVN PLAYER po wifi
(ale taki telewizor będę brał pod uwagę o ile nie będzie miał gorszego obrazu od TV bez wifi)
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4h
33. Jaka klasa cenowa ? do 2000zł

Moim faworytem jest Toshiba 40RL933.Czy coś z nią może konkurować w tym przedziale cenowym?
 

zibciu

Member
Jak pod komputer, to zastanów się nad Philippem, Samsungiem, LG, albo Toshiba. Panasonic i Sharp źle pokazuje obraz z PC. Poczytaj o chroma subsampling.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz z wi-fi i tvn playerem, to zainteresuj się nowszym modelem Toshiby - 40RL938 lub 40RL939 (ten na wyłączność ma EURO RTV AGD, ale niczym się nie różni). Cena powinna się ustabilizować na poziomie 2000zł w najbliższym czasie - zwłaszcza że Media Markty i Saturny od dzisiaj i poniedziałku będą zgarniać dostawy nowych linii Tośki. Oprócz tego dojdzie sporo innych widgetów, ale wygląd i jakość obrazu mają być podobno niezmienione :)
 

zoltybanan

New member
Dzięki za szybką odpowiedź, wszystkie wasze propozycje są ciekawe, ale droższe od Toshiby 40RL933, A jak myślicie jest szansa, że do tej Toshiby zrobią upgrade softa, tak żeby był tvn player? A i z tego co widzę mój faworyt (40RL933) ma błyszczącą matrycę :(, a przy mocnym nasłonecznieniu mojego pokoju to chyba słaby wybór. 40RL938 lub 40RL939 to mogą być ciekawe TV jak dla mnie o ile w krótkim czasie stanieją do 2K.
A co myślicie o Samsungu UE40EH5300, bardzo multimedialny TV ale czy jego obraz do się porównać do ww.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Dzięki za szybką odpowiedź, wszystkie wasze propozycje są ciekawe, ale droższe od Toshiby 40RL933, A jak myślicie jest szansa, że do tej Toshiby zrobią upgrade softa, tak żeby był tvn player? A i z tego co widzę mój faworyt (40RL933) ma błyszczącą matrycę :(, a przy mocnym nasłonecznieniu mojego pokoju to chyba słaby wybór. 40RL938 lub 40RL939 to mogą być ciekawe TV jak dla mnie o ile w krótkim czasie stanieją do 2K.
A co myślicie o Samsungu UE40EH5300, bardzo multimedialny TV ale czy jego obraz do się porównać do ww.

Seria EH to tak naprawdę nie są LED, więc je większość ludzi pomija - bo świecą naprawdę słabo.
Do RL933 wejdzie aktualizacja z polskimi widgetami (tvn player też), ale prawdopodobnie dopiero pod koniec roku, bo najpierw ma wejść iplex, onet i parę innych mało ważnych.
 

dex1

New member
Z tym budżetem polecę Ci Samsunga UE40ES5500
Jestem bardzo zadowolony. Naczytałem się najpierw na tym forum o różnych przypadłościach led-ów takich jak smużenie, klatkowanie itp. a u siebie nic takiego nie stwierdziłem. Bardzo ładne kolory, oglądanie meczu to teraz poezja (HD), z USB testowałem (a mam sporo) odpalił wszystko z avi i mkv. Internetu nie testowałem. W agito jest za 2060 ale pewnie na allegro można kupić taniej.
 

zoltybanan

New member
Mam jeszcze jedno pytanie:
W Toshibie 40RL933 nie ma wi-fi, czyli internet działa tylko po kablu. Czy jeśli mam podłączony kabel od internetu do dekodera z dialogu a dekoder jest podłączony do TV po HDMI to będę miał dostęp do Toshiba Places?
 

zoltybanan

New member
:( to strasznie komplikuje moją sytuację, bo od routera ciągnie się tylko jeden kabel do pokoju z TV i to przez całe mieszkanie. Znacie może jakieś alternatywne rozwiązanie takiego problemu które nie wymaga puszczenia drugiego kabla?
PS. Bo czegoś takiego jak dwójnik do kabla ethernet nie ma?
 
Do góry