TV 40 cali do 2500zł

BecikM

New member
Witajcie,

chciałabym kupić telewizor, który miałby na początku służyć głównie do oglądania filmów i meczów, zaś z czasem pewnie zakupimy konsolę. Chciałabym móc przerzucać obraz z laptopa na TV. Przeglądałam różne modele telewizorów ale nie bardzo się orientuję w ich specyfikacjach.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 3,5m x 5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od ok. 2 do 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? najczęściej 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój od strony południowej, słońce świeci od boku tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? jakiś crt 21 może 22 cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dostęp do internetu po wifi, smart tv (ipla)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? naziemny, później chyba UPC
10.Jakie urządzenia ? pendrive, laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ~3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? w przyszłości
16.Preferencje co do marki ? nie
17.Preferencje co do wielkości ? 40 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? czas reakcji na polecenia, słaba głębia czerni
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł, może trochę więcej jak będzie dużo lepszy model
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć
 

lookerq

New member
Sprawdź LG 42LB670V - pasywne 3D, dobre głośniki, panel IPS. Jeżeli będziesz się łączyć z laptopem to spodoba Ci się Widi i Dlna. No i bardzo fajny smart z Webosem. Oczywiście ma też Wi-Fi Direct, Wi-Fi Miracast.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
LG nie jest zły, ale ma parę problemów, jak wypalanie się.
Myślę że lepszym wyborem by był
Samsung 40H6400
Panasonic 42AS650
A przy dopłacie można i myśleć nad wyższą półką
Samsung 40H7000
Toshiba 42L7453
 

BecikM

New member
Poczytałam opinie o LG 42LB670V. Pojawiało się w nich info o ciemniejszych rogach. Poszłam do sklepu, żeby zobaczyć o co chodzi i rzeczywiście rogi są przyciemnione. Nie wygląda to najlepiej.
Zapewne zdecyduję się na Samsunga 40H6400.
Dziękuję Wam za pomoc ;)
 

ncplus

Member
Poczytałam opinie o LG 42LB670V. Pojawiało się w nich info o ciemniejszych rogach. Poszłam do sklepu, żeby zobaczyć o co chodzi i rzeczywiście rogi są przyciemnione. Nie wygląda to najlepiej.
Zapewne zdecyduję się na Samsunga 40H6400.
Dziękuję Wam za pomoc ;)

w samsungu 40H6700 też miałem ciemniejsze narożniki, więc trudno generalizować.

A piszę 'miałem', bo poirytowały mnie właśnie ciemne narożniki, a druga sprawa - dwa czarne piksele w tygodniowym telewizorze. TV wraca do sklepu. Chyba zaczynam szukac od nowa. Może byłaby jakaś alternatywa, ale w cenie ok. 3kPLN cięzko znaleźć tv z dvb-s ;-/
 
Do góry