tv 40-46cali +- 2000

markus993

New member
Witam, potrzebuje waszej pomocy przy wyborze nowego tv. Mam na niego 2000zł ale moge troche dozucic. Chce aby był on jak najwiekszy bez zbednych bajerów typu 3d.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 3- 4 metrów
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisiec ale moze tez stac
6. Jak słońce świeci w pokoju? Będzie świeciło na telewizor od boku
7. Jaki masz obecnie telewizor? stary kineskopowy
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz, Odczyt większości formatów z USB, Full HD, Wifi (jeśli się zmieści cenowo)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? naziemna tv cyfrowa
10. Jakie urządzenia? xbox360,laptop, w przyszłości kino domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? rózne
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak, ale bez przesady
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? około 1-2h dziennie
16. Preferencje co do marki? byle dobre
17. Preferencje co do wielkości? 40-46"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie mam pojecia
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? we wszystkich porach najczesciej po południu
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2200
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Zamiast 3D preferowałbym Wifi lub wiekszy

Gdybym mógł prosic to prosze odrazu o podawanie modeli
 

micmus

Member
Bez reklam
Przy takiej odległości potrzebujesz cali 46 to takie absolutne minimum, a powinieneś mieć 50-55 cali.

Tylko budżet trochę nie pozwala, ale zrozumiałe pieniądze na drzewie nie rosną heh :)

Dozbieraj chociaż do Samsung 46EH5450 (bardzo multimedialny, odczyta Ci wszystko) - bodajże od około 2500 zł lub zainteresuj się plazmami bo można kupić 50 cali w podobnej kwocie.

Następnie Philips 4007 w 47 clach i Panasonic E5 około 2800 zł.
 
Ostatnia edycja:

markus993

New member
Podnosze swoje możliwosci finansowe do 2800zł ale jesli chodzi o 46 cali a mniejszego wolał bym taniej..... Co proponujecie?
 

markus993

New member
chyba nie dam rady kupic tego 46 calowego tv.... to chyba nie na moja kieszen. ale chyba 42 tez nie bedzie wygladało najgorzej? a jakie propozycje jesli chodzi o 42cale ale tak do 2200?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
42cale to dość mało popularny format, polecam mimo wszystko wybrać coś przy 40", będzie to dla Ciebie zdecydowanie lepszy wybór - bo w tej cenie się zmieścisz.
Przykładowe modele
Samsung EH5000
Toshiba RL933
Sharp LE340
Ew. poszukaj 46cali Sony EX500 - na wyprzedażach można go dostać za jakieś 2300zł.
 

markus993

New member
Po poszukiwaniach odpowiedniego tv dla mnie wyselekcjonowałem kilka.
samsung ue40es6100
philips 40pfl5007 lub 42pfl4007 lub 40pfl5507 ale nie wiem zabardzo czym one sie róznia.

Prosze o pomoc w wyborze najlepszego lub tez podajcie jakies alternatywy. Zalezy mi zeby wifi raczej było bezprzewodowe a nie dokupywac adapter i zeby był w miare multimedialny bo czasami moze sie przydac.
 
Ostatnia edycja:

markus993

New member
czytam i czytam i cos wiem ale nie do konca..... Wiem ze ten pfl4007 nie ma wifi tylko potrzebny jest adapter i czyta wiecej napisów niz ten 5007. Czy ten adapter działa tak samo dobrze jak gdyby był wbudowany? Ale róznicy miedzy 5007 a 5507 nie moge dostrzec. A czy ten 5007 z 3d a 5007 bez 3d maja taka sama cene?
 
Do góry