TV 40/42 okolo 3000pln - konsola

zaku666

New member
Witam
kupilem PS3 i potrzebuje TV, ktory w 90% bedzie uzywany do jego obslugi.

rozmiar- 40/42

typ - najlepszy dla konsoli ( dodam, ze glownie beda odwarzane gry typu tekken, PES)

srodki na tv - okolo 3000zl bez przekraczania 3300 = w gre wchodza wylacznie sklepy (nic internetowego)

przeznaczenie - TV do konsoli PS3

wymagania od TV - brak upatrzonej marki, moze byc kazda. FULL HD i wszelkie opcje glownie biorac pod uwage konsole do gier

obecnie zwrocilem uwage na - panasonic 42G30 plazma podobno najlepsze dla konsoli

Prosze o opinie poniewaz dzis chce kupic TV ;)
 

hanzo1987

New member
JAk do gier to duże znaczenia ma input lag szukaj jak z najmniejszym.

sony ex720 30ms
toshiba vl748 40ms
nie wiem jaki IL mają te plazmy pana
 

pc4150

New member
Plazma do grania jest trochę bez sensu zważając na późniejsze powidoki.
Wybierałbym na twoim miejscu tak jak kolega radzi EX 720 vs VL748. Oba tv poradzą sobie dobrze z konsolą a wybór pozostawiłbym uzależniony co jeszcze podpinasz. EX720 jest nowszy ma 3d,
Za to VL748 ma autorską technologię Toshiby Resolution+ który każdy materiał poprawia (SD do prawie HD)
 

zaku666

New member
rozumiem, dziekuje za odpowiedzi. Czyli polecacie EX720 od sony? przeczytalem opinie ze sony nie podpisuje sie pod nizszymi modelami, wiec pewnie i nie pod tym. co do technologii to zalezy mi wylacznie na technologiach ktore wspomoga konsole(nie 3d, itp), a sam TV wole doplacic a zeby byl lepszy tym bardziej ze dzwiek poleci z TV a toshiba ma slabe o tym opinie. puki co na placu boju:

panasonic 42g30
sony 40ex720

co takiego ma ten sony ze warto go brac procz 30ms?
 

zaku666

New member
matowa matryca jak i zuzycie pradu roli nie graja.
Wylacznie kwestia obrazu dynamiki bo maja byc emocje do gier z PS3.
Nowe plazmy podobno maja zabezpieczenia przez ciaglymi obrazami. zaskoczyliscie mnie tym dobraniem sonego :) i teraz juz wogole nie wiem co robic. Jakosc obrazu na ktorym bedzie lepsza z tej dwojki?( panasonic vs sony) chyba ze cos jeszcze jest lepszego w tej cenie? (okolo 3000zl do ps3)
 
Ostatnia edycja:

hanzo1987

New member
najlepiej jakbyś sam ocenił parametry obrazu w sklepi rtv czy to MM lub Saturn. Jak dla mnie ostrzejszy obraz miał sony.

A jeśli chodzi o inne typy to ewentualnie sharp le 820 z tego co tu czytałem ma też szybkie matryce ale mnie bajerów niz sony.
 

zaku666

New member
kupilem lcd sony KDL 40ex720 i jestem mega zadowolony :) dodatkowo moge go uzywac jako monitor :D dp konsoli bajka jako monitor to samo. innych zastosowan niemam
 
Ostatnia edycja:
Do góry