TV 3D do 3000

wisnier

New member
Zamierzam wymienić mojego 6-letniego samsunga na coś Full HD. Aktualnie posiadam LCD wielkości 32 cale i chciałbm to podnieść do około 42". Obsługiwanie 3D jest koniecznie bo chciałbym korzystać z tego dobrodziejstwa. TV Jest głównie użytkowany jako monitor stacjonarnego PC więc najważniejsza jest dobra komunikacja z PC. W większości czasu odtwarzane są filmy od czasu do czasu podłączona konsola PS3. Telewizor będzie brany na raty w jakiejś sieciówce typu media markt, saturn, euro rtv więc cena musi odnosić się do tych sklepów a nie do sklepów internetowych, w których jest taniej ;)

Jak na razie na oku mam te modele:
Samsung UE40ES6570 - Telewizor LED 3D - w Sklepie RTV EURO AGD
Panasonic TX-L42ET5E - Telewizor LED 3D - w Sklepie RTV EURO AGD
LG 42LW5500 + 7 x okulary 3D - Telewizor LED 3D - w Sklepie RTV EURO AGD


1. odległość od ekranu: 2,5-3m
2. jak słońce świeci w pokoju: słońce świeci w bok TV ale w pokoju są ciągle zasłonięte rolety
3. Jak duży jest pokój: 4x3m
4. Preferowana technologia: dowolna - ważna jest jakość obrazu, tu zdaje się na wasze opienie, może być nawet plazma jeżeli jest lepsza
5. jaki masz obecnie telewizor: LCD 32" HD Ready
6. jakie programy najczęściej oglądasz: filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światła
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa: nie mam zdania
11. preferowana wielkość telewizora: 40+
12. preferowana marka: brak
13. czego nie lubisz w telewizorach: przycinania obrazu w połączeniu z PC
14. jakie urządzenia będą podłączone: PC (TV służy jako monitor), PS3
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:90%PC, 10% PS3 (może się zmienić jeżeli będzie więcej gier 3D)
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych: na wprost
17. czy ważne jest wifi: ciekawa opcja mogłaby być
18. czy będziesz korzystać z widgetów: raczej nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: nie, do odtwarzania filmó jest PC
22. ma mieć 3D: koniecznie
23. ma mieć slot na karty SD: nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S: nie oglądam TV więc nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: usb: pendrive; HDMI: komputer, amplituner, PS3
26. Jaki masz sygnał: nie korzystam
27. ile programów HD: brak
28. ma stać czy wisieć: może stać i wisiec, mam stolik RTV
29.Rozdzielczość: full HD
30.Dvb-t: nie musi, DVB-C:nie musi
31.Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu i komunikacja z PC
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3+
33.Sugerowana cena: max 3000zł, zadowlony będe z 2500zł (ceny oczywiście z 2 parami okularów 3D bo wiem, że można kupić sonego EX725 do 3000zł ale przy zakupie dwóch par okularów cena wyjdzie grubo ponad 3000zł, chyba że naprawdę TV Sony bije konkurence na głowę to jestem w stanie kupić jakiś model + jedna para okularów a resztę się kiedyś dokupi)
 

wisnier

New member
A jak do Panasonic TX-L42ET5E ma się Philips 40PFL5507K? Philips ma aktywne 3D co da lepszą jakość obrazu w grach na PS3 i cenowo jest tańszy (Panasonic 2990zł, Philips + 2 pary okularów 2599zł). W testach Philips ma o 5 pkt więcej niż Panasonic. Możesz się wypowiedzieć na temat tych dwóch?
 
Do góry