TV 36-40' 2500-3000max SONY KDL-37ex500

cupra

New member
zamierzymy zakupić tv dla rodziny o średnim budżecie, wiem ze możemy kupic za 2tys i sie głupio cieszyć ale nie w tym rzecz by patrzec na lipe

pomijając kwestie ze kasy jest mało do wyboru wpadły nam modele
EURORTVAGD
Sony K
DL-37EX500 za 3099
Sony KDL-37W5500 za 2990

Patrzac na parametry to ma on wsio co powinien miec dobry TV, natomiast nie wiemy jak sie bedzie sprawowal przy odbiorze Cyfry i kanalow SD, czy ten TV to dobry wybor czy popatrzec na konkurencje? tak przy okazji to LCD na LED nas raczej chyba nie stac?




 

Ares78

New member
Zacznijmy od początku czyli samego budżetu model 40 calowy ex500 możesz dostać od 2700zł także polecam lepiej poszukać bo różnica jednak dość istotna i do tego dochodzi większa przekątna. Druga sprawa z dwóch modeli które podałeś ex500 jest nowszy posiada więcej opcji multimedialnych (nie wiem na ile to dla Ciebie istotne), pod względem obróbki sygnału SD spisują się praktycznie tak samo- w obu modelach jest zastosowany procesor obrazu BE3
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jesli masz dylemat finansowy, co doskonale rozumiem, to zastanów się poważnie nad TOSHIBĄ 37XV733 lub 40XV 733. Ceny oscylują ok. 2-2,2 tys.
zł. Jest to TV nie gorszy od SONY EX 500.

Pozdrawiam
 

Mike25

New member

pomijając kwestie ze kasy jest mało do wyboru wpadły nam modele
EURORTVAGD
Sony K
DL-37EX500 za 3099
Sony KDL-37W5500 za 2990
Przekątna 37'' ma najgorszą matryce z serii EX500, wiec obejrzałbym dokładnie akurat model o tej przekątnej przed zakupem. Poza tym zwróć uwagę, że eurortvagd ma dość wysoką cenę. Ja sam kupiłem 40EX500 od salonu Sony Centre z 5 letnią gwarancją za 3079zł (sony centre wystawia na allegro więc warto poszukać). Poza tym do 11 lipca salony sony centre mają promocje 5 lat gwarancji w cenie telewizora i tylko u nich jest taka promocja, wszędzie indziej dostaniesz tylko 2 lata gwary. Jeśli chcesz jeszcze taniej to jak już wspomnieli inni, możesz wyrwać model 40'' nawet za 2700zł, ale już z mniej pewnych źródeł i tylko 2 lata gwarancji.

SD, o ile nie masz analogowego, będzie bardzo dobrze odbierało na EX500. Model W5500 sobie odpuść, to poprzednik EX500, gorzej wykonany, starszy, mniej zaawansowany.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
z4500 to starocie i strasznie malo ma funkcji multimedialnych pomijajac to ze paskudnie wyglada buuu

No fakt jeśli nastawiasz się na funkcje multimedialne to wtedy zdecydowanie lepszym wyborem od w5500 będzie ex500, gdzie usprawniono USB ( dodano divxy) i co chyba najbardziej istotne w tym kontekście po zakupie adaptera jest możliwość bezprzewodowego korzystania z zasobów komputera wykorzystując DLNA.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ha ha. Sony 40z4500 miał jeszcze matrycę 10 bit . Teraz są 8 bit. Miał nieporównywalnie lepszy dźwięk- nie z plastikowej perdziawki - tylko aluminiowy głośnik. Nie wspominam o design bo to kwestia gustu.
jeśli multimedialny to oczywiście EX 500
 

Ares78

New member
Wiadomo kwestia priorytetów do sygnału HD z4500 jest bardzo ciekawym modelem, a już na pewno jeśli ktoś szuka modelu z myślą o zmaganiach na konsoli przez sieć. Input lag był baaardzo niski, można było nawet grać z włączonym układem kompensacji ruchu. Ale patrząc pod kątem SD i multimedialności niestety jest już trochę w tyle w stosunku do nowszych modelu.
 

cupra

New member
Wiadomo kwestia priorytetów do sygnału HD z4500 jest bardzo ciekawym modelem, a już na pewno jeśli ktoś szuka modelu z myślą o zmaganiach na konsoli przez sieć. Input lag był baaardzo niski, można było nawet grać z włączonym układem kompensacji ruchu. Ale patrząc pod kątem SD i multimedialności niestety jest już trochę w tyle w stosunku do nowszych modelu.

osobiscie w domu mam 40z5500 i jak narazie nie widzialem na oko nic lepszego
pewnie moze sa ale jak chodze po ludziach to normalnie wstyd ze kupuja za 2tys 50hz LG i szajsungi byle bylo i do tego te skalowanie ktore mam wylaczone
 

Ares78

New member
Z5500 miało kilka istotnych różnic w stosunku do z4500 po pierwsze był zastosowany nowszy procesor obrazu BE3 co przedkładało się na lepszą jakość obrazu przy słabszym sygnale i druga sprawa rozszerzenie DLNA o odtwarzania filmów co daje samo w sobie duże możliwości. Zacny model i czasami można jeszcze go spotkać w sklepach za stosunkowo niewielkie pieniądze.
 
Do góry