Tv 32" do 1500 zł

Canon

New member
Witam,
poszukuję taniego telewizora 32" do 1500 zł. Chcę, żeby był HD i miał dostęp do internetu i aplikacji, np. Ipla. Podłączę do niego telewizję z Vectry. To tyle.

Proszę o pomoc i propozycje,

Pozdrawiam,
Damian
 

Traper44

New member
W promocji możesz mieć TV Sony 32W656 w sklepie Sony Store za 1.900zł z 5-cio letnią gwarancją (jesli zakup na studenta lub pracownika naukowego itp).
Koniec promocji 21.11 ..... czyli konieczna szybka decyzja.
 

Crocodil

New member
Wybór spośród 5 modeli

Witam,

Ponieważ znajduję się przed podobnym wyborem, postanowiłem podłączyć się do tematu :)

Chcę kupić telewizor dla swojej narzeczonej oraz przyszłej teściowej :) Ze względu na ograniczoną przestrzeń, rozmiar ograniczony jest do 32 cali. Głównym jego zadaniem będzie wyświetlanie cyfrowej telewizji kablowej (HD i SD, dekoder INEA podłączony przez HDMI) oraz filmów z nośnika USB, okazyjnie pewnie podłączone będzie inne źródło (np. laptop, odtwarzacz DVD). Bardzo mile widziane są dobrze działające funkcje SmartTV, zwłaszcza przeglądarka stron WWW i youtube. Telewizor nie będzie służył do grania i nie potrzebne są funkcje 3D.

Poniżej przytaczam odpowiedzi na pytania zaczerpnięte z innego forum ;), które mogą okazać się przydatne w ustaleniu najodpowiedniejszego modelu:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
około 15m kwadratowych

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
2 - 2,5m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
2 - 3

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
również bokiem

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
będzie stał

6. Jak słońce świeci w pokoju?
okno znajduje się na lewo i za ekranem

7. Jaki masz obecnie telewizor?
stary Sharp CRT 21"

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
odtwarzanie filmów z USB (jak najwięcej formatów), SmartTV (WWW, youtube), wygodna obsługa

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
cyfrowa telewizja kablowa - kablem HDMI z dekodera DVB-C lub bezpośrednio, inne źródła przez HDMI

10. Jakie urządzenia?
dekoder DVB-C (HDMI), odtwarzacz DVD (SCART), nośniki USB, w przyszłości być może bezprzewodowa klawiatura i myszka (jeśli SmartTV "chwyci")

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
około 6

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
raczej matową ale w zakładanej cenie ciężko o taką

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
filmy, kanały muzyczne, czasem sport

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
tak

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
nie

16. Preferencje co do marki?
byle nie "firma-krzak", osobiście jestem zadowolony z użytkowanych przez siebie telewizorów i monitorów LG oraz Samsung

17. Preferencje co do wielkości?
32 cale

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
powolne działanie i nieintuicyjna obsługa

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
wieczorem

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
1500zł (+150 jeśli naprawdę warto będzie dorzucić)

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
nie


Po przejrzeniu Internetu w poszukiwaniu rekomendacji oraz biorąc pod uwagę powyższe wymagania, zawężyłem wybór do 5 modeli:

Sharp LE350V
Panasonic TX-L32E6
Philips 32PFL4258
Samsung UE32F5500
LG 32LN575S

Miałem możliwość obejrzenia na żywo pierwszych czterech i najładniejszy wg. mnie obraz był w Sharpie i Samsungu.

W zasadzie najlepszym wyborem, także ze względu na niższą cenę, wydaje mi się Sharp LE350V ale ma kilka wad:
* ograniczone funkcje SmartTV (z tego co udało mi się ustalić nie ma przeglądarki WWW, a pozostałe aplikacje nie są nawet nigdzie dokładnie wymienione),
* najbardziej błyszcząca matryca (chociaż może także dzięki temu najładniejszy obraz),
* brak wifi (dostępny dodatkowy moduł na USB),
* EDIT: głośniki to tylko 2x6W (pozostałe mają 2x10W), czy nie będą wyjątkowo słabe?

Ciekaw jestem Waszej opinii który telewizor najlepiej spełni wymagania. Fajnie też byłoby poznać opinie użytkowników Sharpa LE350V - w Internecie niestety jest o nim bardzo mało informacji i nie znalazłem żadnych testów.

Pozdrawiam,
Crocodil
 
Ostatnia edycja:

Crocodil

New member
@kiki: Z mojego punktu widzenia pewnie dosyć mocno liczyłyby się funkcje internetowe (SmartTV) i multimedialne (odtwarzanie z USB) ale patrząc z punktu widzenia przyszłej użytkowniczk najważniejsze żeby telewizor jak najlepiej spełniał swoją podstawową funkcję czyli wyświetlanie cyfrowej telewizji kablowej (dobra jakość obrazu i dźwięku oraz wygoda użytkowania).

Czy potrafisz powiedzieć, czy ten Sharp w końcu posiada przeglądarkę WWW, czy nie? W różnych miejscach są różne informacje; gdzieś czytałem np. że jedną z możliwych do zainstalowania aplikacji jest Opera.
 

Crocodil

New member
Czy potrafisz powiedzieć, czy ten Sharp w końcu posiada przeglądarkę WWW, czy nie? W różnych miejscach są różne informacje; gdzieś czytałem np. że jedną z możliwych do zainstalowania aplikacji jest Opera.

Otrzymałem oficjalną odpowiedź z pomocy technicznej Sharpa:

Dziękujemy za wiadomość email. AQUOS NET+ umożliwia dostęp do internetu za pomocą telewizora do stron internetowych za pomocą dostępnych około 70 aplikacji. Kolejne aktualizacje oprogramowania uzupełniają (dodają lub odejmują) listę oferowanych aplikacji. By mógł Pan wyszukiwać strony za pomocą Googla czy wyszukiwarki Bing, musiałby Pan mieć tzw. otwartą przeglądarkę. Taką posiadają modele serii: LE540, LE630, LE830, LE730EVNET i wszystkie 60-calowe (i większe) telewizory.

Pański model ma tzw. zamkniętą przeglądarkę, więc dostęp do internetu ma Pan tylko za pomocą dostępnych widgetów.

Sharp LE350V NIE UMOŻLIWIA więc swobodnego przeglądania stron internetowych.

Coraz bardziej przekonuję się do kupna LG 32LN575S... Jedyne co mnie jeszcze tylko zastanawia to jego jakość skalowana materiału SD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żaden telewizor nie działa tak szybko jak komputer.
Wystarczy że podłączysz laptopa i Sharp zagra luksusowo.
 

Canon

New member
Bardzo dziękuję za pomoc w wyborze. Zawęziłem pole poszukiwania do poniższych:

Philips PFL4258
Philips PFL4508
Samsung UE32F5500
Panasonic E6
Sharp LE350

Teraz tylko do przeanalizowania zostało, który najlepszy?
 
Do góry