TV 32-42" do 1700/1800 PS3/PS4

polo508

New member
1. Odległość od ekranu? 2-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku maksymalnie do 13 w okresie letnim, raczej nie dochodzi do miejsca w którym stoi TV
3. Jak duży jest pokój? 15m^2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE40D6500 (drugi TV ma służyć praktycznie tylko do obu konsol i wyświetlania filmów na BD )
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Sport, Programy dokumentalne, filmy, seriale
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? I w dzień i wieczorem, zależy od czasu
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? różnie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Obie mają swoje plusy i minusy , tak naprwdę nie robi mi to różncy
11. Preferowana wielkość telewizora? 32-42'
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? input laga
14. Jakie urządzenia będą podłączone? PS3/PS4 , Telewizja cyfrowa UPC
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% PS3/PS4 , 10% telewizja
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Zazwyczaj na wprost (wyjątkiem są spotkania przy Fifce ze znajomymi)
17. Czy ważne jest wifi? nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? jeśli będą to sporadycznie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? sporadycznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen? Może być ,ale nie musi(PS3 ma i iple i TVN Player)
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? koniecznie
22. Ma mieć 3D? Może ale w tej cenie to chyba tylko 32 więc niekoniecznie.
23. Ma mieć slot na karty SD? niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? PS3/PS4 -HDMI
26. Jaki masz sygnał? cyfrowy
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: niski input lag , minimum 100Hz
31. Ile osób ogląda: 1-4
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 5-6h
33. Jaka klasa cenowa? 1700-1800 , jeśli proponujecie coś lepszego, to dlaczego i ile warto jeszcze dołożyć. Ale ogólne na chwilę obecną ta wartość jest graniczna, może jeszcze coś tam wynajdę , ale budżet napięty bo na PS4 +drugi pad + kilka gierek musi jeszcze wystarczyć :D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie dostaniesz takiego telewizora w tej klasie cenowej który realizowałby potrzeby nawet dwie najważniejsze - 100Hz natywne i Input Lag.
 

polo508

New member
To moze tak, ile trzeba dolozyc zeby to mialo sens, w tej kategorii chyba tylko Philipsa PFL4208 mogl bym dostac ale on ma chyba tylko 50Hz w rzeczywistosci
 

polo508

New member
To może tak Philips PFL4208 (39-42 cale) do 1800/1900 to dobry pomysł, sprawdzi się czy lepiej dołożyć do czegoś lepszego i kupić powiedzmy
Sony Bravia KDL-40HX750 , można go dostać za 2400 na allegro (czy poczekać do świąt z nadzieją na jeszcze niższą cenę?)
Albo w podobnej cenie Panasonic TX-L42ET60E.

Mógł by ktoś podać najlepszy telewizor do 1800 , najlepszy do 2,5 tys i ewentualnie najlepszy z ceną gdzieś pośrodku??:) Bardzo by mi to pomogło w wyborze.
Na początku myślałem że szybko coś wybiorę i po problemie... teraz sam już nie wiem co kupić, a czas ucieka ;(
 

polo508

New member
Hmm Panasonic E6E , jeśli input lag jest taki jak w tym teście ( Panasonic TX-L42E6B/ TX-L42E6 (E6) Review )
To była by to ciekawa propozycja
Jak wygląda input lag w Philipsie 4208 i 5008 bo nie mogę znależć?
Cholernie kusi mnie Philips 5008H i chyba na niego bym sę decydował.
Pytanie jak z wytrzymałością w Philipsach? Bo nie chce żeby TV więcej czasu spędził w serwisie niż w domu:D
 

polo508

New member
Jeszcze jedno pytanie. Pilot ze zdjęcia poniżej jest dostępny od jeszcze wyższego modelu, ale czy jest możliwość jego zakupu i użytkowaniu z modelem 5008? Jeśli tak to gdzie i w jakiej cenie można go zakupić?
philips-dual-pilot-tv-596x446.jpeg
 
Do góry