tv 32''-37' najlepsza plynnosc i jakosc obrazu

kiliq

New member
Witam,
jak w temacie szukam jakiegos tv 200hz, myslalem w pierwszej kolejnosci nad lg 32sl8000 jednak wystepuja w nim artefakty przy tej czestotliwosci...

pozatym nie widze nic innego 200hz 32'' lub 37''

jesli chodzi o moj sygnal to n lub cyfra(sd i hd), hd (mkv) z pc(dvi) a dodatkowo 1080p z xbox'a(gry+mkv), gdzie wlasnie obraz zmienia sie czasem dosc szybko w zwiazku z czym fajnie jakby 200hz rzeczywiscie dzialalo bez artefaktow...

recenzja do sl8000 znajduje sie tu:
jakitelewizor.pl/lg_42sl8000_%C2%A0telewizor_dobry_a_przy_tym_stylowy,1259619483,1
to na jej podstawie pisze o artfaktach...
jak doczytalem nie jest to typowy system 200hz tylko symulacja przez jakies podswietlanie...
a jezeli nie jest to dopracowane jeszcze i zeby sie pozbyc brzydkich efektow na matrycy trzeba ustawic ten system na "srednie" to czy sens brac tv 200hz? w jakiej czestotliwosci to wtedy pracuje przy ustawieniu "srednie"? bo zeby byl sens kupowac to musi to byc choc troche wiecej niz 100hz... ale widoczne...

jesli nie skupiac sie na czestotliwosci to zastanawialem sie nad zrezygnowaniem z 200hz na rzecz dzialajacej 100hz z podswietleniem full LED i tu mialem na mysli sharpa LC-32LE600EV bo cena pasuje ale doczytalem ze podany model nie jest 100hz... :( wiec nie uzyskam omawianej plynnosci a pozostale led juz sa raczej poza zakresem...? 2k5, max 3k pln.

prosze o wypowiedzi jaki Waszym zdaniem jest najlepszy tv 32'' lub 37'' LCD (pod wzgledem efektu plynnosci 100hz (brak bledow w usrednianiu, artefakty itp.) bo o 200hz czy LED nawet juz nie marze) do 2k5...
 
Ostatnia edycja:

kiliq

New member
sliczny a i parametry obiecujace ale przekracza 3000zl i dodatkowo jest za duzy dla obcowania z nim z metra badz dwoch

musze sie ograniczyc do jak najlepiej i najplynniej dzialajacego lcd (bez led) 100hz 32'' 37''...

gdzie 100 pracowala najladniej zanim pojawilo sie 200?

co mozna powiedziec o tych modelach?
LG 32LH7000
Samsung LE32B653
Sony KDL-32W5500 lub seria E?
Sharp LC-32DH77E

jak ich plynnosc i artefakty...?
 
Ostatnia edycja:

kiliq

New member
dziekuje, moze napisze jeszcze o przeznaczeniu tego tv... bedzie duzo pod konsole podpiety (component) i pc(dvi-hdmi), oraz zewnetrzy dysk twardy(mkv)

moim faworytem jest aktualenie Samsung LE37B651, czy obrazy w wymienionych przez Was modelach sa lepsze?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do twoich warunków największą płynność na rynku ma oparty na matrycy IPS ALPHA - Panasonic 37 LZD800.
Sprawdź wyposażenie:

Panel LCD IPS-Alpha Full HD (1920 x 1080 pikseli)
break.gif

Skanowanie 100 Hz Motion Picture Pro 2 z technologią wyostrzania ruchu (Motion Focus)
break.gif

Technologia V-real PRO 3
break.gif

Kontrast dynamiczny 10 000:1
break.gif

Inteligentny kontroler sceny
break.gif

Funkcja x.v. Colour
break.gif

Odtwarzanie obrazu w formacie 24p

o.gif
VIERA Link
o.gif
Obsługa kart pamięci SDHC (przeglądarka zdjęć HD-JPEG)
o.gif
Dźwięk V-AUDIO Surround Sound wyposażony w funkcję SRS TruSurround XT
o.gif
Zintegrowany tuner DVB-T
o.gif
Ekran typu Clear Panel
o.gif
Dołączony stojak

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3847.
I z racji nowej matrycy nie ma katów bocznych.

O cenę pytaj na priw.
 

kiliq

New member
parametry modelu sa tez dobre, przyczym jest to stosunkowo starszy model w porownaniu z tymi co wymienilem, musze zobaczyc jak to pracuje na zywo gdzies w sklpie... i ocenic czy te systemy sa tam rzeczywiscie PRO i obraz bardziej plynny niz np. w samsungu co podalem. oceny tego tv w sieci sa bardzo rozne...
 
Ostatnia edycja:

kiliq

New member
nie znalazlem tego Panasonica nigdzie natomiast moja uwage zwrocila plynnosc z modelu Philipsa 37PFL8404H i teraz mam pytanie co wybrac pomiedzy:

philips 37pfl8404h
samsung 37b651
sony 37w5500

prosze o mozliwie szybka odpowiedz bo do 30.12 mam promocje ...
 

vienna1980

Member
Bez reklam
nie znalazlem tego Panasonica nigdzie natomiast moja uwage zwrocila plynnosc z modelu Philipsa 37PFL8404H i teraz mam pytanie co wybrac pomiedzy:

philips 37pfl8404h
samsung 37b651
sony 37w5500

prosze o mozliwie szybka odpowiedz bo do 30.12 mam promocje ...


Ja osobiście stawiałbym na model Philipsa 37 8404.
 
Do góry