Tuner Sat (component/scart) -> Monitor LCD (D-Sub)

BeereQ

New member
Witajcie!

Posiadam Tuner SAT Ferguson FK 6900 CR, z wyjściami Component (yPbPr), Scart (CVBS) i monitor LG z wejściami DVI (zajęte przez komputer) i D-Sub.

W jaki sposób można to tanio i dobrze jakościowo połączyć?

Myślałem o połączeniu Component -> D-Sub, ale wątpię czy mój monitor na wejściu D-Sub obsługuje sygnał inny niż RGB...

Z kolei jeśli podłączyłbym SCART -> D-Sub tu również nie dostanę sygnału RGB, mam rację?

Pomóżcie :>
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witajcie!

Posiadam Tuner SAT Ferguson FK 6900 CR, z wyjściami Component (yPbPr), Scart (CVBS) i monitor LG z wejściami DVI (zajęte przez komputer) i D-Sub.

W jaki sposób można to tanio i dobrze jakościowo połączyć?

Myślałem o połączeniu Component -> D-Sub, ale wątpię czy mój monitor na wejściu D-Sub obsługuje sygnał inny niż RGB...

Z kolei jeśli podłączyłbym SCART -> D-Sub tu również nie dostanę sygnału RGB, mam rację?

Pomóżcie :>

Tym co wychodzi ze SCARTa D-SUBa żadnego normalnego monitora nie wysterujesz, bo RGB na scarcie ma odchylanie poziome 15kHz, a monitory pracują od ok. 30kHz.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czyli jak to połączyć? Po componencie też się nie da?
Jeśli ten Ferguson na wyjściu YPbPr jest w stanie wypuścić sygnał Progressive Scan, możesz poszukać jakiegoś konwertera, który zrobi z tego sygnał RGBHV - taki jakiego wymagają wejścia VGA monitorów.
 

BeereQ

New member
OK, dzięki czyli rozumiem że nie bardzo da się bezpośrednio połączyć Ten tuner z wejściem D-Sub monitora.

A powiedzcie mi proszę, czy da się podłączyć w jakiś sposób ten sam dekoder do wejścia DVI Monitora (podejrzewam, że bez konwerterów też się nie obejdzie)??

Hmmm, czyli chyba dobrze byłoby zmienić monitor na taki z wejściem HDMI (od dawna planuję zmianę na coś Full HD 21,5") i kupić FK 7900 UCI :) (tego 6900 CR jeszcze nie nabyłem, stąd pytania)
 

JackS.

New member
Bez reklam
OK, dzięki czyli rozumiem że nie bardzo da się bezpośrednio połączyć Ten tuner z wejściem D-Sub monitora.
Bezpośrednio się nie da.

A powiedzcie mi proszę, czy da się podłączyć w jakiś sposób ten sam dekoder do wejścia DVI Monitora (podejrzewam, że bez konwerterów też się nie obejdzie)??
Tym bardziej się nie da. Ten tuner nie ma żadnego cyfrowego wyjścia wizji.

Hmmm, czyli chyba dobrze byłoby zmienić monitor na taki z wejściem HDMI (od dawna planuję zmianę na coś Full HD 21,5") i kupić FK 7900 UCI :) (tego 6900 CR jeszcze nie nabyłem, stąd pytania)
Po co ci monitor Full HD do tunera (FK 7900 UCI), który odbiera tylko w SD?
 

BeereQ

New member
Aha.

Hmmm monitor FHD mi potrzebny do filmów 1080p mkv :)

A przy okazji może mieć HDMI i wtedy sobie podłączę 7900 UCI bezpośrednio.

Dzięki już chyba wszystko wiem.
 
Do góry