Tuner Motorola VIP 1960 [PAL]+ HDTV [NTSC]

polishkid

New member
Witam wszytskich forumowiczow i prosze o rade

Mam HDTV ze stanow , Toshiba Regza ktory ma oczywiscie tylko i wylacznie system NTSC i jego nowsze cyfrowe odmiany.

Dzis dostalem Tuner do Telewizji KPN [Holandia] w technologi IPTV.

Niestety Tuner poprzez HDMI nie chce wspolpracowac z TV
Podlaczylem tuner do TV europejskich i dziala bez problemu ,ale niestety opcja systemu wyjsciowego ejst ustawiona na PAL (i wszystkie jego odmiany z wyjatkiem PAL M) i NIE ma mozliwosci jego zmiany.
Serwis techniczny KPN nie mogl mi pomoc poniewaz uznali ze skoro opcja jest nieaktywna dla uzytkownika to nie ma mozliwosci jej zmiany w żaden sposob.

W specyfikacji tunera jest ze obsluguje NTSC :
Nie moge dodawac linkow jeszcze ,ale pelna specyfikacja tunera jest po wpisanu w google motorola vip1960 hd.

Moze ktos z forumowiczow wie jak mozna rozwiazac ten problem , i czy wogole da sie go roziwazac.

Jako ciekawostke dodam ze TV wspolpracuje z BluReyem + amplituderem firmy Onkyo (europejskim) przez HDMI i dziala bez problemow. Filmy dzialaja bez problemu. Konsola PS3 (usa) na HDMI dziala rowniez bez problemow.

Schemat polaczenia wyglada tak
Toshiba HDTV[NTSC] --HDMI->amplituder Onkyo TX SR308--HDMI->BluRay Onkyo

Dlaczego takie polaczenie dziala bez problemow a polaczenie z tunerem nie dziala ?:confused:
 

Grzes2

New member
Chyba jednak KPN powinno Ci pomóc. Mam taki sam dekoder i bez problemu mogę wybrać PAL M i NTSC. Jeśli masz zablokowaną tą opcję, to chyba jednak sama się nie dezaktywowała... Alternatywą jest zakup konwertera HDMI, ale z tego, co się orientuję to chyba ok. 300$.
 

polishkid

New member
@Grzes2
Dzieki serdecznie za odp , jutro jeszcze przejde sie do sklepu i moze w sklepie trafie na kogos bardziej kumatego niz w ich Telefonicznym buirze obslugi.
Jeszcze raz dzieki za cenna informacje.
 

wO_OjTaS

New member
Kolego,

1. zrestartuj STB (tuner) i zaraz jak zacznie sie wlaczac przytrzymaj klawisz MENU na pilocie od STB (tunera). Wejdziesz do menu ustawiania trybu wyswietlania.
2. W ramach tego menu możliwe jest ustawienie trybu video dekodera, tak by sygnał wyjściowy byl odpowiednio dopasowany do możliwości odbiornika telewizyjnego.
3. Za pomoca strzalek z menu po lewej stronie ekranu konfiguracyjnego wybierz VIDEO i zatwierdź OK.
4. W polu zatytułowanym TV System Selection wybierz odpowiedni tryb i potwierdź OK.
5. Za pomocą strzałek przejdź do pola Video Output Selection.
6. Naciśnij strzałkę w prawo i za pomocą strzałek góra/dół wybierz kombinację odpowiadającą sposobowi podłączenia odbiornika TV do tunera.
7. Naciskając na pilocie przycisk strzałki w lewo, przejdź do głównego menu po lewej stronie i za pomocą strzałki w dól wybierz EXIT .
8. Przejdź w prawo i wybierz opcje: Save and Reboot – zachowanie zmian.

Dekoder wykona restart.

Powinno pomóc.
 

polishkid

New member
Niestety Pole TV System Selecte jest nieaktywne, tz. jest widoczne , ale ejst szare , nie mozna wejsc w jego ustawienia ani nie mozna nic tam zmienic.
Za to Pole Video Output S. jest aktywne i mozna tam zminic rozdzilczosc na dowolna, co niestety i tak nie pozwala mi na wspolprace z TV przez HDMI.
Czy ejst mozliwosc wgrania innego softu do tego tunera?
 
Do góry