Tuner HD + okablowanie [do Cyfra +}

ShadowWinter

New member
Witam,

chciałbym Was prosić o poradę w sprawie wyboru tunera HD oraz odpowiednich kabli do połączenia TV z tunerem orazkinem domowym.

Posiadam lcd Panasonic LZD800 oraz kino domowe PANASONIC SC-PT550E. Sygnał odbieram poprzez Cyfre +.

Jaki tuner HD będzie najlepszy do mojego sprzętu? (kwota do 1000 zł)
Jakie kable powinienem zakupić aby wszystko podłączyć i żeby efekt był taki jak powinien być? :) (aktualnie wszystko mam podpięte kablami EURO)

Z góry dziękuję za pomoc!
 

trx

New member
ja zamowilem wczoraj Globo HD S1, 845zl na allegro
z tego co czytalem na forum wszystko ladnie dziala z cyfra lacznie z kanalami hd, trzeba tylko wgrac nowy firmware co jest bardzo proste i robi sie to z pendrive'a po usb

pozdro
 

trx

New member
dodatkowo jesli chodzi o kable to w komplecie jest kabel hdmi do podlaczenia z tv, jesli masz dobry amplituner to pewnie mozesz wpiac tuner najpierw do niego a potem do telewizora..
mam hk avr-247 ale chce wpiac ten tuner normalnie po spdif kablem coaxialnym

pozdro
 

ShadowWinter

New member
Nie wiem na co się zdecydować... Waham się pomiędzy:

- GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready RATY+Dysk USB 500GB - 1200 zł

a

- FERGUSON HF 8900 HD Trans - Gratis HDD 250GB - 1160 zł

To są oferty z Allegro. Doradzicie co wybrać?

trx, dzięki za info! Softa wgrywałeś z jakiejś instrukcji?
 

nailz

New member
Jeżeli masz zamiar nagrywać bezproblemowo filmy to z tych dwóch wybierz Globo, na Ferdku to loteria, moim zdaniem (i nie tylko moim) Globo ma też lepszy obraz niż Ferdek na kanałach SD, co do HD słyszałem że są podobne.
Jest takie forum Laki na którym można dużo poczytać zarówno o jednym jak i drugim a w szczególności forum Ferdkowe jest bardzo mocno rozwinięte ze względu na problemy z nimi.
 

ShadowWinter

New member
Chyba jednak wybiorę Globo, tylko muszę jeszcze znaleźć jakąś instrukcję do wgrywania softa.
Został mi problem kabli - czy ten będzie ok?
allegro.pl/item523323300_nowa_gener_kabel_hdmi_hdmi_5m_gold_1_3b_fv_przewod.html

(wkurza mnie ten brak możliwości dodawania linków:niewiem:)
 

Gleniu

New member
Hej.

Mam nieco lamerskie pytanie dotyczące omawianego tu tunerka - Globo HD S1. Mianowicie, czy tuner ten potrafi sam ściągnąć nową listę kanałów do Cyfry+ drogą satelitarną? Stary tuner moich rodziców, jeden z pierwszych oferowanych przez Cyfrę tak robi. Tutaj się troszkę wystraszyłem, bo nie wyobrażam sobie moich rodziców wgrywających co jakiś czas nową listę kanałów z pendrive'a:p

Byłbym wdzięczny za odpowiedź:)

Pozdrawiam:)
 
Do góry