Tuner DVB-T

silvio2000

New member
Witam.
Nosze się z zamiarem kupna Toshiba 40XF350 albo Sharp 37X20(ewentulanie B20, G20), ale mam takie pytanie jak to jest z tym DVB-T?
Bo w serii XF XV nie ma tego tunera,dopiero seria Z ma ale MPEG-2, natomiast czytałem artykuł wczoraj że w Polsce będzie za 4 lata MPEG-4.
Czy jest sens brać tą opcje pod uwagę przy zakupie TV? Jak to będzie wyglądało jeśli ten system wejdzie, zapewne będą dekodery które potrzebne będą przy TV bez DVB-T. Ja mam sygnał SD z kablówki. Jaka jest przyszłość tunerów DVB-T w LCD?

Pozdrawiam.
 

aliusz

New member
Taaaak... Mówili, że w Polsce chcą wdrożyć MPEG4 za ileś lat. Pamiętam też, jak mówili, że będą autostrady trzypasmowe i druga Irlandia :D

Tuner obsługujący MPEG-4 to póki co rzadka sprawa w TV LCD. Ogólnie wszelakie tunery cyfrowe to u nas zbędny bajer, bo nic w tej kwesti nie jest jeszcze pewne.
 

Deejeey

New member
Ja mam Tośkę ZF w niej jest mpge2 wiec do bani ale mozesz dokupic moduł np:Viaccess Extra NP4 DVB-T MPEG-4 [jest na allegro } lub inny moduł mpeg4 {ostrzegam ze Sharp X20 wiesza sie z modulami sprawdzone u kumpla w domu} Druga opcja Tuner FERGUSON FT 8200 -HD {sprawdz na allegro} ja miałem na 2 dni do testow obrazek powala na kolana {TVP HD i Polsat Sport HD} ale puki co musisz miec blisko nadajnik{ja mieszkam w Warszawie i mam widok na Pałac wiec wszystko smiga}
 
Do góry