trzaski w głośnikach kina domowego

oskar2008

New member
Witam i prosze o pomoc. Posiadam kino domowe z amplitunerem Harman Kardon AVR 247, DVD 37 oraz zestaw kolumn JBL Northige Cine Pack. Od jakiegoś czasu podczas przełączania źródeł lub programów w tunerze tv "n" w kolumnach słychać niepokojące trzaski. Amplituner był w serwisie okazało się że jest sprawny. Sprawdziłem już chyba wszystko i nie wiem co może być przyczyną takiego zachowania. Dodam że posiadam TV Samsung LCD 40R71B. Jeśli ktoś miał podobny problem bardzo proszę o wpis na forum.
 

magumagu

New member
jak (jaki kabel) masz podlaczony dzwiek z tunera do wzmacniacza?

ale moze to po prostu wersja softu w tunerze n takie objawy ci daje ...
 

oskar2008

New member
trzaski cd

Amplituner z n-ką mam połączony optykiem ale również sprawdzałem na HDMI i objawy są takie same. Natomiast DVD37 mam połączone coaxialnym i podczas przerzucania utworów dzieje się to samo czyli przez chwilę słychać trzaski w głośnikach.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kiedy slucham Polsatu przez kino domowe (marne) ze zwyklej anteny to też mam delikatne trzaski przy wyższych częstotliwościach, ale tylko na tym jednym kanale. Masz to na wszystkich kanalach? A przez glosniki TV probowaleś?
 

oskar2008

New member
cd...

Mam to przy przerzucaniu wszystkich kanałów. Objawia się to właśnie takimi pyknięciami w kolumnach - niegłośnymi lecz uciążliwymi (tylne głośniki mam blisko kanapy i je najbardziej słychać). To samo sie dzieje na dvd37 w chwili zmany utworów - jest to samo (pykniecia w kolumnach). Zmiana źródła też. Sprzęt zakupiłem w lutym. Na początku było wszystko ok. Do zestawu nic nie dokładałem, nie wiem co może powodować zakłócenia. Próbowałem już zasilanie puścić przez UPS, ale nic nie pomogło. Wyłączyłem wszystkie niepotrzebne źródła (TV, N) i dalej to samo. Z amplitunerem już dwa razy byłem w servisie - u nich wszystko OK zarówno z "n"ka jak z dvd. Już zupełnie niewiem na jakim elemencie się skupić,co jeszcze sprawdzić. Moje GG 1461960 - jeśli ktoś miał podobny problem prosze o kontakt i pomoc.
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam ten sam problem z AVR355. Przy przełączaniu kanałów w tunerze polsatu i n-ki słychać denerwujące pyknięcia w głośnikach. Czy ma ktoś pomysł co z tym zrobić ?
 

fsol

New member
witam
posiadam ten sam amplituner mianowicie h/k AVR 247 i mam ten sam problem na początku wszystko było ok a teraz sa pyknięcia w głośnikach podczas przełączania kanałów w dekoderze aster lub przy zmianie utworów na cd lub przy zmianie utworu na komputerze (oczywiście wszystko połączone przez optical lub coaxial) dodam ze na analogu jest wszystko ok i zadnych trzasków nie słychać ...
ja wlasnie wysłałem amplituner do serwisu i też twardo twierdzą ze u nich wszystko jest ok :/ cały sprzęt mam podłaczony przez UPS'a i z nim lub bez niego jest to samo :(
 

krzyswol

New member
MAm ten sam problem z pyknięciami w zestawie z H/K

Witam Panów,

powiedziałbym "witamy w klubie oszukanych przez markę H/K". Mam dokładnie ten sam problem z Harmanem AVR 347. Występują absolutnie wszystkie opisane przez Was objawy.
Amplituner był w serwisie 2 razy. Za pierwszym razem wgrali nowy soft -nie pomogło. Za drugim razem po długich dyskusjach praktycznie wymienili wszystkie bebechy - została tylko stara obudowa. Myślałem, że już koniec moich problemów - nic z tego. Pyknięcia nie ustąpiły. NA początku było OK, potem się pojawiły i jest jak było - czyli bez zmian.
Prowadziłem długą dyskusję z szefem serwisu Harmana w Gliwicach. Twierdzi, że to nie usterka lecz cecha charakterystyczna dla tego sprzętu i wynika z rozwiązania technologicznego. ponoć pyknięcie jest rezultatem przełączenia sygnału audio "na masę" (nic z tego nie rozumiem) w momencie nagłego jego przerwania (np. w momencie przełączenia kanału na tunerze sat).
Szlag mnie trafia! Jak bym wiedział, kupiłbym Denona i nie wyprowadzałyby mnie z równowagi te dziwne dźwięki. Jeżeli takie objawy są charakterystyczne dla H/K to sprzedawca powinien uprzedzać kupującego o tym w momencie zakupu. Zamierzam oddać sprawę do rzeczoznawcy i pozwać firmę do sądu. Nie odpuszczę.
 

krzyswol

New member
Problem rozwiązany

Witam ponownie,
chciałem Was poinformować, że serwis H/K wreszcie uporał się z problemem trzasków ("pykań") w kolumnach. Wymienili jakiś kondensator w amplitunerze. Teraz wszystko działa bez zarzutu. Sprzęt spędził w serwisie w sumie 2 miesiące, udało się za trzecim razem. Upór i cierpliwość zostały nagrodzone ;)

Pozdrawiam

krzyswol
 
Do góry