Trzask w kolumnach przy włączaniu amplitunera

Sdolas

New member
Mam Denona 2113.
Trzask to może za dużo powiedziane ale od wczoraj przy każdym włączaniu ampli w głośnikach słychać ( przepraszam za określenie ) pyknięcie. Występuje przy każdym włączeniu, wcześniej czegoś takiego nie było, poza tym nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów.
Czy jest po powód do obawy ?
Jest to jakiś zły prognostyk ?
 

jacabad

New member
Mam taką sama sytuacje jak podłacze kablem coaxal bezpośrednio z dekodera ferguson Ariwa 202E do amplitunera Onkyo i jak przełanczam kanały slychać takie wyraźne pyknięcie w kolumnach kina i za byka nie wiem dlaczego tak jest.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Sdolas -to nie jest powód do obawy .Po skończeniu słuchania ustawiaj pokrętło głośności na minimum .Lepszej klasy wzmacniacze mają tzw.układ miękkiego startu
W przypadku końcówki mocy słychać wręcz uderzenie ,ale tam sprawa jest prosta bowiem włącza się to w kolejności - najpierw końcówkę mocy a potem przedwzmacniacz ,wyłącza się odwrotnie (najpierw przedwzmacniacz a potem końcówkę mocy)
 

jacabad

New member
Do przemko77 a co mi doradzisz jak mam podłaczony dzwięk z dekodera Ariva bezposrednio kablem coaxal do amplitunera onkyo i przy przełączaniu kanałów slychac takie glosne pykniecie w kolumnach co to może być ?
 

Sdolas

New member
Jeśli to jest normalne zjawisko to jestem trochę spokojniejszy :)
U mnie ten "pyk" jest ewidentnie generowany przez ampli bo wyraźnie jest to słyszalne od razu po załączeniu jakiegoś stycznika. Jeśli coś takiego występuje przy zmianie kanałów na tunerze to już jest zupełnie inna bajka nie związana z ampli a z tunerem bo to raczej on generuje jakieś zakłócenie przy zmianie kanału.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
U mnie też takie coś jest w kenwoodzie jak go wybudzam ze stan by to taki brzdenk wydaje zasilacz jak pukniecie o blachę pierwszy raz jak go włączyłem to myślałem że zwarcie było.Jacabat a nie lepiej przez hdmi połączyć tą arive z onkyo
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli to jest normalne zjawisko to jestem trochę spokojniejszy :)
U mnie ten "pyk" jest ewidentnie generowany przez ampli bo wyraźnie jest to słyszalne od razu po załączeniu jakiegoś stycznika. Jeśli coś takiego występuje przy zmianie kanałów na tunerze to już jest zupełnie inna bajka nie związana z ampli a z tunerem bo to raczej on generuje jakieś zakłócenie przy zmianie kanału.

Nie ma się co przejmować, u mnie w stereo tez to wystepuje. W sieci jest sporo info na ten temat, dotyczy to jakiegoś opóźnionego układu załączania głośników. Tutaj kolega Olek II wyjaśnia tą sprawę, Amplituner AIWA AV-D77 puknięcie w głośniku przy włączaniu - elektroda.pl.
 
Do góry