Tryb serwisowy i Hotelowy w PANASONIC VT20 ?

peterka1000

Member
Bez reklam
Ponieważ denerwuje mnie załaczanie się po właczeniu telewizora w tryb tv analogowej ,a chciałbym żeby się włączał na HDMI 3 odrazu sam , jak mam to zrobić , bo w instrukcji nic o tym nie ma . Jak wejsc w tryb Serwisowy , a jak w Hotelowy ? Zorientowanych prosze o odpowiedz . Z góry dziękuje .
 

babus

Member
Może tak jak w innych modelach panasa:
- jednocześnie naciskasz przycisk F i -/V,
- w pilocie trzykrotnie przycisk AV,
- następnie w tabeli ustawiasz Hotel mode - ON, Initial input - wybrane wejście /u Ciebie HDMI 3/.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Dziękuje kolego . Dokładnie tak jak napisałeć , zadziałało . Nie wiem dlaczego na wejściu HDMI 1 samo się przełaczało . Tv wchodził w telewizje analogową ale po 2 sekundach właczał sie na HDMI 1 . Ale na HDMI 3 już się sam przełączać nie chciał . Zapyta ktoś : '' jaka to różnica czy HDMI 1 czy HDMI 3 . Dziwne ale u mnie na takich samych ustawieniach koloru , kontrastu itd na HDMI 1 i HDMI 3 obraz na HDMI 3 jest lepszy bo na twarzach nie ma takiej jasnej poświaty , a na HDMI 1 jest . Dodam jeszcze że na HDMI 1 przed tą nazwą jest : EC/HDMI1 . Więc nie wiem co znaczy to EC . Może to HDMI przeznaczone nie pod satelite tylko pod coś innego ? Pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
EC/HDMI :

Oznacza, że wejście HDMI zostało automatycznie włączone po podłączeniu jakiegoś urządzenia np. Dekodera Satelitarnego i wcześniej telewizor był np. na wejściu telewizji analogowej.

Jeżeli sam przełączysz na HDMI1 to symbol EC zniknie.

U siebie sprawdzałem i na każdym wejściu cyfrowym (HDMI) obraz mam taki sam.

Telewizor to 50V20

pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego tak przypuszczałem że to EC właśnie ma coś wspólnego z automatycznym zalaczaniem się na HDMI 1 . Ale w takim razie dlaczego jak podłączałem do HDMI 3 tuner satelitarny to sam sie nie załaczał , tylko dopiero jak w trybie Hotelowym wybrałem HDMI 3 ? Jak zrobić żeby np to EC się pokazywało przy dowolnym wejściu HDMI ? . Pozdrawiam
 
Do góry