Tryb panoramiczny ...

xgrzesx2

New member
Zauważyłem następującą rzecz w swoim JVC 32S60. Przy ustawieniu wyświetlanego obrazu na "Panormaiczny' obraz z telewizji na obu brzegach ekranu jest bardziej rozciągnięty, tzn. podczas oglądania TVN24 lecą na dole ekranu napisy) na moim telewizorze czcionka po bokach ekranu jest dwa razy szersza niż w środku ekranu. Kiki twierdzi, że to normalne i tak jest w każdym telewizorze, ja natomiast wole się jeszcze upewnić.

Dzięki za pomoc !
 

abryla

New member
Hi... w moim Loewe Concept nie ma takiego przypadku w trybie panoramicznym ... nie wiem czym moze to byc spowodowane.. moze specyfika JVC..
pozdr
 

ortax360

New member
Dokładnie jest to normalne . Po prostu Format 4:3 nadawany przez nasza tv i nie tylko jest rozciagany do formatu 16:9 ( tryb panoramic u JVC ) srodek ekranu pozostaje bez zmian a boki sa rozciągane tak by wypełnic cały ekran .
np w Sonym ten formay nazywa sie Smart a w Panasonicu Just.
 

xgrzesx2

New member
ortax360 napisał:
Po prostu Format 4:3 nadawany przez nasza tv i nie tylko jest rozciagany do formatu 16:9 ( tryb panoramic u JVC )

No właśnie, moze ktoś mi rozjaśni. Zawsze myslałem, że format 16:9 to format panoramiczny. A w telewizorze mam zarówne opcje "format 16:9" jak i "panoramiczny". To co opisałem na początku występouje tylko przy ustawieniu "panoramiczny" i NIE występuje w "format 16:9".
 

abryla

New member
Bardzo dobre pytanie. Efekt o jakim piszesz u mnie wystepuje przy formacie 16:9 jezeli kanal nadale w 4:3... jednak przy panoramie nie ma tego efektu... dlatego tez caly czas jej uzywam :)

:wink:
 

kaz

New member
Przy skalowaniu filmów kinowych też występuje rozciąganie obrazu na bokach ale nie rzuca się to w oczy tak jak napisy w TV.
 

ortax360

New member
Ten format obrazu rozciaganie 4:3 do formatu 16:9 tak tylko sie nazywa Panoramic w JVC ., nie jest to prawdziwy obraz 16:9 tylko symulacja 16:9 z 4:3.
Zreszta przeczytai instrukcje od lcd tam jezt to wyjasnione.
 

xgrzesx2

New member
A czym się różnią u Ciebie te dwa tryby ? U mnie:
panoramiczny - obraz 4:3 rozciągnięty do rozmarów ekranu, ale i tak obraz jest lekko obcięty na górze i dole.
format 16:9 - bym określił jako wycięty prostokąt 16:9 z obrazu 4:3
 

abryla

New member
Format 16:9 -> rozciagniecie 4:3 ... postacie sa bardzo nienaturalnie grube :-( ....
Format Panoramiczny -> nie wiem jak to robi ale roziaga 4:3 prawie bez zadnego efektu ubocznego... nie widac zadnych nienaturalnych efektow przy napisach i postaciach... pewnie roziagniecie powoduje ze mala czesc obrazu jest poza obszarem ekranu ale calkowicie to nie przeszkadza.

Mam jeszcze funkcie zoom i cinema - jeszcze wieksze powiekszenie ale obie funkcie powoduje ze znikaja nazwy kanalow i dolne napisy

pozdr
 

xgrzesx2

New member
abryla napisał:
Format 16:9 -> rozciagniecie 4:3 ... postacie sa bardzo nienaturalnie grube :-( ....
Format Panoramiczny -> nie wiem jak to robi ale roziaga 4:3 prawie bez zadnego efektu ubocznego... nie widac zadnych nienaturalnych efektow przy napisach i postaciach... pewnie roziagniecie powoduje ze mala czesc obrazu jest poza obszarem ekranu ale calkowicie to nie przeszkadza.

Wygląda na to, że u mnie jest zupelnie odwrotnie. W format 16:9 nie ma zniekształceń natomiast w panoramicznym obraz jest rociągnięty. W format 16:9 dla mnie obraz jest za bardzo poucinany, np. nie widać znaczków programów.
 

mit

New member
różnica

Witam
U kolegi na plazmie Panasa 37pa50e w trybie panoramicznym też napisy idące z prawej strony do lewej (TVN24) przesuwając się ku środkowi zwężają się, a od środka w stronę lewej części ekranu rozciągają się :) ,w trybie 16:9 tego efektu nie ma.W sklepach też to zauważyłem na prawie każdym LCD.Pozdrowienia.
 

Zorro

New member
Proszę o polecenie Plazmy lub LCD do 10k.

W moim JVC 32 D25 w trybie panoramicznym również występuje takie rozciągnięcie, więc nie masz czym się przejmować. Ten tryb to bardzo udany wymysł firmy JVC - w sumie boki nie są tak ważne, dlatego są rozciągnięte, a centralny punkt obrazu pozostaje bez zmian. Nie wiem jak Ty , ale ja używam ten tryb w normalnej TV 4:3 i spisuje się OK.

Pozdrawiam
______________
Zorro
 

koomoo

New member
Maksymalna długość kabla HDMI

Mam 37s60. Przy ustawieniu obrazu na format "panoramiczny" również mam ucięty troche obraz z góry i z dołu. Ale to chyba normalne.
16:9 najlepiej sprawuje sie przy oglądaniu dvd [jeśli płyta nagrana jest w tym formacie]
Spróbuj w ustawieniach obrazu zmienić opcje na obraz "pełny". Elegancko wyglada, nic nie ucina.
mam tylko pytanie: jeśli odtwarzacz dvd mam ustawiony na format 16:9, to czy w lcd też macie ustawione 16:9 czy może panoramiczny?
 
Do góry