Trudny wybór - Sony 40EX700 vs. Philips 40PFL8664H

leon75

New member
Witam,

na forum są bardzo długie wątki związane z Sony model ex500 i Philipsem model 8404H, a informacji na temat EX700 i PFL8664H jest jak na lekarstwo. Szukam porównania tych dwu modeli, który lepszy pod względem jakości obrazu i nie tylko. Jakie jest Wasze zdanie odnosnie tych modeli (EdgeLED)?
Oba mi się podobają wizualnie, oba mają podobna funkcjonalność, ale nie mam możliwości fizycznego ich porównania. W Soniaczu podoba mi się jego klasyczny wygląd, a Philips nęci Ambilitem i co może być śmieszne, ładniejszym pilotem;)

1. Ktory ma lepszy obraz? Jednorodność podświetlania, czerń, kąty, skalowanie SD, itp.
2. Jak wygląda sprawa z multimediami? Oba obsługują foto, audio, wideo, ale który obsługuje je lepiej, łatwiej, szybciej? Wiem, że EX700 odtwarza filmy z napisami, choć czcionka jakaś pojechana, ale jak to wyglada w Philipsie? Mlodszy brat 8404 z tego co wiem to nie ma takiej możliwości.
3. Jak szybko zmieniają kanały? Lubię latać po kanałach;) i szkoda mi czasu na czekanie aż się przełączy).
4. Oba mają tunery DVB-C, ale pytanie czy u nas one działają? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Denerwują mnie dodatkowe skrzynki i do każdego osobny pilot. Z DVB-T raczej nie będę korzystał więc to mniej ważne.
5. Dźwięk. Który ma lepszy?
6. Mniej ważna sprawa, ale czasami może się przydać. Który z TVs ma lepszą obsługę Netu? Pewnie Philips. Sony ma tylko to swoje Internet Video, które pewnie raz czy dwa się użyje, a Philips ma możliwość oglądanie teoretycznie dowolnej strony. Pytanie, jak to działa, czy jest użyteczne?

Ciężki wybór. Nie chcę kupować czegoś z górnej półki, bo szkoda kasy na HiEnd, ani też nic taniego, bo TV ma podziałać parę lat. A może odpuścić sobie tą energooszczednosc Ledow i kupić jakiś ze zwykłym podświetlaniem?

A może ktoś z Was się pokusi o zrobienie dokładnego testu tych modeli? ;)
 

leon75

New member
Ten 40PFL7605H/12 LED trochę się różni od 40PFL8664H (obsługuje pliki .mkv i może coś jeszcze), ale jak można sprawdzić nie ma go na polskim rynku. Jeszcze, bo nie sądzę żeby nie miało go być wcale i nie wiadomo jak długo trzeba by czekać i jaka jest rzeczywista wartość techniczna tego telewizora. No i nie rozwiązuje to mojego dylematu odnośnie wyboru TV.Muszę coś kupić w ciągu najbliższych dni.

Byłbym wdzięczny, gdyby jacyś mili;) użytkownicy tych dwóch modeli "LED" napisali coś odnośnie tych 6 moich pytań.

Dziękuje bardzo.
 
Do góry