Trochę o życiu i śmierci, czyli czego oczekuję :)

kapsell

New member
Bez reklam
Ja tam moich gosci nie oprowadzam po pokojach zeby porownywac telewizory..no ale coz. Rozni ludzie rozne zwyczaje..zreszta ja tez moge napisac ze mam 5 najlepszych LCDkow i 3 najlepsze plazmy..i wszyscy mowia ze plazmy sa najlepsze ;)

To co robie u siebie w domu to nie twoj interesik, kapisz? U ciebie moga biegac swienie po salonie i mam na to wypiete.
Pisz ze masz 100 tv jesli sie w ten sposob dowartosciujesz. Nie interesuje mnie to co sie mowi u ciebie na osiedlu. Wierze w to co widze i co popralem wieloma godzinami obserwacji i porownan.
Odrazu pisze ze niemam teraz plazmy a LCD. Zamierzam kupic plazme..niema to jak lepsza ostrosc i piekna czern :)
Pozdrawiam

Kompletnie nie masz pojecia o czym piszesz, nawet fani plazm jak @digitalus zauwazajaz ze LCD ma lepsza OSTROSC obrazu bo wynika to po prostu z technologii. Żenada...
 

digitalus

Banned
oczywiscie ze plazma ma lepsza ostrosc obrazu. nawet moja pierwsza plazma daewoo o rozdzielczosci 850X480 ma lepsza ostrosc obrazu od lcd za 4000 zl. to nie sa puste slowa.postawimy obok siebie dwa telewizory lcd i plazme i zobaczymy co jest lepsze. cezary69 kupil lcd bo tak doradzil mu sprzedawca. gdy mialem kupic pierwsza plazme.sprzedawca powiedzial .. pan bedzie to kupowal?.. pomyslalem ze to jakis czubek. zapytalem sie tez czy wie ze w stanach dobrze sprzadaje sie plazma..odpowiedzial ze plazme kupuja murzyni.widac ze ten sprzedawca to fachowiec i dobry doradca taki jak cezary 69
na tym zdjeciu tez widac ze plazma ma lepsza ostrosc obrazu
http://www.fotofotki.pl/images/supff93t5y5tpce9e8co.jpg
zdania nigdy nie zmienie.plazma jest najlepsza
 
Ostatnia edycja:

tomekb19

Member
Zastanawia mnie jedno, skąd u Was ta potrzeba "nawracania" ludzi na którąś z technologii czy to plazma czy LCD. Co pojawia się wątek gdzie ktoś jest niezdecydowany od razu rozpoczynają się dziwne "wymiany racji".

Moim zdaniem nie istnieje coś takiego jak lepsza technologia ... wszystko zależy od osobistych preferencji i warunków w jakich TV będzie działał (między innymi po to Kiki zawsze przed udzieleniem rad prosi o wypełnienie mini ankiety).
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Może faktycznie czasami przesadzamy,ale mówienie że lcd jest lepsze od plazmy jest przesadą.....
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
a ja głupi myślałem o tej ankiecie

Odległość od ekranu:
Jak słońce świeci w pokoju:
Jak duży jest pokój:
Preferowana technologia:
Jaki masz obecnie telewizor:
Jakie programy najczęściej oglądasz:
Oglądasz w dzień czy wieczorem:
Preferowana wielkość telewizora:
Preferowana marka:
Jakie urządzenia będą podłączone:
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych:
Telewizor ma mieć WiFi:
Ma czytać przez USB filmy:
Jaki masz sygnał:
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć:
Ile masz kanałów HD:
Ile godzin dziennie ma grać telewizor:
Ile osób zasiada przed telewizorem:
Ma stać czy wisieć:
Jaka klasa cenowa:
 

Sky_LiNe

New member
Jako autor wątku śledzę z zainteresowaniem dyskusję i cieszę się na taką wymianę zdań, bo można coś zawsze wywnioskować. Mój wybór raczej padnie na LG 50PK550. Mam tylko nadzieję @digitalus, że nie pompujesz sztucznie tej plazmy ;).

Jednak przed tym jeszcze parę pytań...
1. Jak to z tą ostrością? Zawsze mi się wydawało, że w LCD lepsza... A tutaj rozbieżne zdania.
2. Dlaczego dział z telewizorami LCD na tym forum jest większy od działu z plazmami? ;)
3. Czy to prawda, że w LCD mam większe szanse dostrzec smużenie? Czy w plaźmie też jest ono widoczne?
4. Jak się ma sprawa żywotności plazma vs. LCD. Jest to dla mnie bardzo istotne, ja nie kupuję telewizora na rok czy dwa tylko na 10 lat.
5. Jaką będę miał miesięczną różnicę w kosztach zużycia energii między 50' LCD i plazma?
 

don111

Banned
1. LCD ma ostrzejszy obraz statyczny HD, w ruchu czyli drugi plan lepiej wygląda na plaźmie
efekt ostrości to też po części zasługa mniejszej liczby przejść tonalnych w LCD tj likwidacja pośrednich barw
http://s2.ifotos.pl/img/Foto0037_hrnarer.jpg - LCD z prawej
w przypadku nie HD często ostrzejszy obraz ma plazma, łatwiej tuszuje niedoskonałości, na LCD często problemem jest mniejszy lub większy ale efekt takiego jakby świecącego obrysu
2. bo plazmy są droższe w produkcji i mniej opłacalne w sprzedaży, obecnie robi je tylko 3 producentów więc stanowią może z 5-10% całego rynku tv
3. w plaźmie nie ma żadnego smużenia, jest czasem problem z judderem i green ghostingiem/false contour ale to co innego, zresztą LG akurat dobrze sobie z nimi radzi
4. wg danych podobnie, tj ok 100 tys. h, w przypadku plazmy dotyczy to spadku jasności panelu o połowę... chyba że nie padnie ekran tylko elektronika
5. nie ma różnicy, plazma bierze podobnie jak LCD, chyba że LED - ten weźmie z 80W a plazma ok 200W
ale nie martw się, tak to jest skalkulowane że podobnej jakości LED jest o tyle droższy od zwykłego LCD, że nadpłacasz za te 10 lat z góry :grin:
możesz sobie przeliczyć 10h i pobór 100W = 1kWh, koszt 55gr
 
Ostatnia edycja:

bandzior80

New member
czym więcej siedzę na różnych forum tym więcej mam typów tv na początku miał być do 3000zł, później do 3500zł, z teraz znalazłem kolejne dwa modele i raczej z nich coś już wybiorę bo na droższe mnie już nie stać, a żoneczka mnie zabije .... :)
co myślicie o :
LG 50PK760
i
SAMSUNG PS50C6500
 

Sky_LiNe

New member
Właśnie wracam ze sklepu RTV i jak jeszcze raz ktoś powie, że to co widać w sklepie jest nie istotne, to marny jego los :). Stały sobie plazmy 50' LG, Samsung i Panasonic. Do wszystkich dochodził ten sam sygnał z blue-ray. Wyżej stały LEDy 42' bodajże od SONY. LEDy wymiatają! płynność obrazu.. czerń.. kolory!! Nie ma porównania.. Dlaczego wciąż wszyscy się tymi plazmami tak jarają? Nie wiem, ale ja od dzisiaj jaram się LEDami.
 

digitalus

Banned
w sklepie sa zupelnie inne warunki niz w domu, czyli np bardzo jasne oswietlenie.
wystarczy przeczytac poprzednie posty bo wklejanie tych samych linkow nie jest potrzebne.
w przygotowaniu kolejnie ciekawe nowe linki:)


jesli do telewizora podlaczony jest sygnal z blu-ray to kazdy telewizor bedzie prezentowal sie bardzo dobrze. jest wybor , mozesz kupic lcd .
napisales ze sony wymiataja. kliknij tutaj.ladnie wymiata
Jaki telewizor kupić. Plazma czy LCD? - RTV - Telewizory - Trochetechniki.pl
w innych warunkach plazma pokona led
YouTube - Comparativo: TV de LED vs plasma
ten cytat jest najlepszy
Żeby nie było niedomówień : ten telewizor nie zabłyśnie na sklepowej półce. W takich warunkach nie pokona elcedeków. Jednak w domu, po dokonaniu odpowiednich ustawień i zgaszeniu światła,
rozjedzie je niczym walec.
http://www.hdtv.com.pl/forum/509065-post1556.html

podobna informacja byla tez na stronie sony czyli plazma bardzo dobrze prezentuje sie w domu. niestety informacja zostala juz skasowana ze strony sony.napisano plazma czyli plazmy lg,samsung,panasonc. jesli bardzo dobrze to kupno plazmy do ogladnia w telewizji w domu to bardzo dobry wybor.tak to odbieram:) w witrynie sklepowej lcd:)



kolejne cytaty
to telewizory LCD zwyciężą w walce o masowego klienta. Przewaga już jest wyraźna. Oczywiście plazmy wcale nie są gorsze (a najczęściej są nawet lepsze od LCD), ale kupuje je mniejszy odsetek użytkowników.Z kolei plazma trafia głównie do domów zaawansowanych użytkowników i miłośników kina domowego. Większość producentów postawiła już jednak na LCD

Audio Video
Podłączenie i wstępne skalibrowanie tego telewizora niemal natychmiast wywołało uśmiech na mojej twarzy. Co za ulga po kilkutygodniowym oglądaniu LED-a! Cóż, jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
LEDy wymiatają! płynność obrazu.. czerń.. kolory!! Nie ma porównania.. Dlaczego wciąż wszyscy się tymi plazmami tak jarają? Nie wiem, ale ja od dzisiaj jaram się LEDami.
i nie ty jeden... masz rację, nie ma porównania - w sklepach, dlatego 90% ludzi kupuje LCD a w testach za wzór w swoich cenach stawiane są plazmy
 

Sky_LiNe

New member
i nie ty jeden... masz rację, nie ma porównania - w sklepach, dlatego 90% ludzi kupuje LCD a w testach za wzór w swoich cenach stawiane są plazmy

Sorry, ale nie ufam w takim razie testom. Ufam temu co widzę. Nie wierzę, że po tym co dziś zobaczyłem, plazma którą dziś oglądałem będzie lepiej wyglądała w moim pokoju niż ten LED (z tego wszystkiego modelu nie odpisałem, ale jeszcze tam wrócę ;)). Czerń.. płynność.. Właśnie! Płynność... Jakim cudem plazma ze swoim 0,001 ms dostała tak niemiłosiernie :> Przecież na plaźmie tak obraz skakał (przynajmniej w moim odczuciu), że hoho :). A na LED płynniutkie przejścia. Lubię ostry obraz i ciut jaskrawsze (podkreślam ciut jaskrawsze, nie jaskrawe) kolory niż rozmyte i może bardziej realistyczne, jednak mniej do mnie przemawiające. OK. Mogę przystać ostatecznie na te bardziej subtelne różnice w kolorach w plaźmie, ale co jest do 'diaska ;)' z tą płynnością.. 0,001 czy to nie czasem parametr LEDów? :)

Wybór jednak nie będzie taki prosty. Za parę godzin znowu się wybieram pooglądać tv. Zależy mi na jakości i dlatego nie chcę się wkopać z telewizorem na parę lat. Wolę już dopłacić parę stówek i mieć coś porządnego.

Następna sprawa, wiem jak wygląda mój pokój i nie trudno mi jest sobie wyobrazić jak dany telewizor będzie się sprawdzał, kiedy światło takiego i takiego typu będzie padało na niego z tej i tej strony. Także trochę przesady jest w tych domowych prezentacjach. Jestem w 100% pewien, że człowiek z wyobraźnią jest w stanie wybrać świetny telewizor po tym co zobaczy w sklepie z pomocą sprzedawcy, który przeprowadzi go przez niektóre tryby dynamiczne, podrasowane, THX, etc. Poza tym z domu możemy się niedługo wyprowadzić do mieszkania, zmienić umeblowanie, lampę, żarówkę i całe nasze 'fenk szuj' ;) pójdzie na marne. Co w takiej sytuacji? Zmiana telewizora? A może lampki nocnej, bo jej światło nie pasuje do plazmy :). Tak trochę uwypuklam, ale coś w tym jest...

Zrobiłem zasadniczy błąd.. Najpierw wszedłem na forum i zacząłem czytać opinie nie wiedząc kto sztucznie pompuje telewizory, a kto naprawdę chce mi doradzić.. Gdybym miał komuś polecić jak zacząć zakupy telewizora, polecam tak:
1. Iść do dużego sklepu RTV i obejrzeć sobie telewizory - wybrać 3 max 4 modele i zapisać na kartce.
2. Wskoczyć na forum, poczytać opinie o nich, poprosić o wybór najlepszego, wybrać swojego faworyta i rozważyć 2 alternatywy najmocniej polecane na forum.
3. Udać się jeszcze raz do tego sklepu i zobaczyć alternatywy w akcji. Porównać ze swoim faworytem, wybrać telewizor i kupić przez internet lub ponegocjować ze sprzedawcą (wg. kumpla potrafią NIEŹLE zbić z ceny).

Według mnie to jest najrozsądniejsze. Tylko wtedy będziemy w pełni zadowoleni.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale może być że przywieziesz do domu i kicha. tak było nie raz. Najlepszą formą na świecie jest prezentacja kilku telewizorów w domu . I to już jest bardzo prosta sprawa.
 

don111

Banned
Nie wierzę, że po tym co dziś zobaczyłem, plazma którą dziś oglądałem będzie lepiej wyglądała w moim pokoju niż ten LED (z tego wszystkiego modelu nie odpisałem, ale jeszcze tam wrócę ;)). Czerń.. płynność.. Właśnie! Płynność... Jakim cudem plazma ze swoim 0,001 ms dostała tak niemiłosiernie :> Przecież na plaźmie tak obraz skakał (przynajmniej w moim odczuciu), że hoho :). A na LED płynniutkie przejścia. Lubię ostry obraz i ciut jaskrawsze (podkreślam ciut jaskrawsze, nie jaskrawe) kolory niż rozmyte i może bardziej realistyczne, jednak mniej do mnie przemawiające. OK. Mogę przystać ostatecznie na te bardziej subtelne różnice w kolorach w plaźmie, ale co jest do 'diaska ;)' z tą płynnością.. 0,001 czy to nie czasem parametr LEDów? :)
nie wiem jakie te plazmy widziałeś i jaki sygnał był podpięty ale na dzień dobry przy wszystkich tv masz ustawione tryby dynamiczne itp przy max kontraście, oko się adoptuje do warunków i gdy tak popatrzysz chwilę na pięknie świecące (i niby normalnie wyglądające) ledy, ta sama plazma która w domu przy takich ustawieniach by wypalała oczy, nagle wygląda za ciemno, za mało jaskrawe kolory itd... w domu będziesz zjeżdżał ustawieniami mocno w dół a wtedy zobaczysz jak wygląda LCD kiedy musi słabiej świecić i jak wygląda plazma przy niższym kontraście
co do płynności - nie wypowiem się, nie wiem jakie źródło sygnału podpięte i jakie opcje w tv ustawione, tu pole manewru jest duże... plazma ma szybszą matrycę ale przy niewłaściwych ustawieniach mogłeś widzieć judder albo jak większość nie zwracałeś uwagi na drugi plan
czerń to samo, w świetle nie porównuje się czerni, tylko w zaciemnieniu, większość tych wychwalanych ledów pochwaliłaby się różnymi odcieniami "czerni" i nierównomiernym podświetleniem w takich warunkach
nie jest tak że każda plazma lepiej wygląda od LEDa ale nie myśl że wszystko co się ładnie świeci w sklepie w domu wygląda tak samo, wad jest więcej niż Ci się wydaje
 
Ostatnia edycja:

Sky_LiNe

New member
Dzięki chłopaki za opinie.. Możliwe, że kiedy robiłem to porównanie LED vs. plazma skupiłem się na plazmach SAMSUNGA i stąd tak niekorzystanie dla plazm mi to wyszło. Byłem w MediaMarkt i Panasonic 50VT20 rozwiał moje wątpliwości, a że 3D nie potrzebuję to pozostanę przy 50V20 :). Przy wyboru samochodu miałbym chyba mniejsze problemy :).

Jeśli mogę prosić to jeszcze chciałbym na koniec znać wady i zalety tego modelu, wg. Was (chyba zalet jest więcej i większość ma o nich pojęcie, ale mimo wszystko też chciałbym je poczytać, bo nie wiem na ile można takiemu ceneo ufać :) ). Ewentualnie czy jest coś lepszego od tego modelu godnego polecenia, oczywiście w 50 calach, to chętnie rozpatrzę.
 
Do góry