Trochę o życiu i śmierci, czyli czego oczekuję :)

Sky_LiNe

New member
Witam!
Przebrnąłem przez wiele wątków i wiele tematów prześledziłem - im więcej czytam tym mniej wiem (zauważyłem, że to norma na tym forum :)). Byłem na maxa przekonany co do plazmy, dopóki nie pogadałem z kumplem, który tak jak ja zapierał się kiedyś rękami i nogami, że LCD nie kupi tylko plazmę. A jednak! Od niedawna cieszy się LCD od SONY'ego.

Więc może najpierw czego oczekuję.
- Telewizor nie będzie mi smużył - chcę się cieszyć meczami piłkarskimi w najwyższych detalach
- Gry puszczane z PC
- Sygnał będzie z jakiejś platformy cyfrowej (może jakąś polecacie?)
- 46' - 50' mimo, że mam narazie 2,5 m do telewizora, to w przyszłości telewizorek będzie stał w salonie i może ta odległość się zwiększy, chociaż mi 2,5 odpowiada przy tych calach.. ale to jeszcze się zobaczy, wstępnie tak...
- Jak najlepsza jakość z filmów w formacie blue-ray
- Bardzo imponuje mi jakość telewizorów z tzw. szybą mimo iż wiem, że w dzień jest z nimi cieżko, a ja bym nie chciał za każdym razem zasuwać rolet w oknach... i dlatego chciałbym te dwa aspekty (szyba i brak odbić) jakoś pogodzić...
- bez 3D

Wiem, że te wymagania gryzą się ze sobą... Jedne wskazują na LCD, drugie na plazmę... Jednak jest może jakieś wyjście z tej sytuacji... Może są jakieś modele LCD, które dorównują plazmom?
Do niedawna rozpatrywałem takie modele:
LG 50PK950
LG 50PK760
LG 50PK550
TX-P50V20 E
TX-P50GW20 E

jednak biorąc pod uwagę ostrość i brak odbić i parę jeszcze innych aspektów wskazujących na LCD, naprawdę już nie wiem, co wybrać. Za konkretne i stanowcze sugestie będę bardzo wdzięczny.
 

Sky_LiNe

New member
Narazie celuję w kwotę 4000..

ps. po przeczytaniu wielu tematów nie ukrywam, że jesteś moim autorytetem na tym forum ;).
 

digitalus

Banned
witam
nawet tani LG rozjechal pod wzgledem jakosci obrazu drozsze telewizory lcd.
kliknij tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/638361-post2.html
w 950 jest filtr TruBlack.
nie kazdemu przeszkadzaja odblaski. kupilem np specjalnie monitor lcd z matryca glare .sa odblaski ale dla mnie nie jest to wada bo tylko taka matryca przypomina w minimalnym stopniu crt i kolory sa bardziej nasycone, wrazenia wizualne podobne jak w crt:). wracajac do telewizora to wystarczy dobre ustawienie widoczne na filmie z youtube .nie ma odblaskow.
 
Ostatnia edycja:

Sky_LiNe

New member
Dokładnie myślałem o tej PK550. Jednak jej wadą jest podobno kompletny brak jakiegokolwiek filtru na tą szybę. Lustro do kwadratu. W PK750 już podobno jest lepiej tylko gorzej z czernią. PK950 ładny stylowo + wifi i inne bajery.

Jestem bardzo skłonny do tej PK550, tylko nie wiem jak to będzie z tą szybą. Może lepiej 750? Albo 350? No, a może dopłacić tego 1000 i wziąć te parę bajerów z wersją PK950 + fajny design, no i całkiem porządny filtr na szybę... ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie takie proste. Przy tych warunkach jakość procesorów musi być na maksa. I z wymienionych przez Ciebie i dobrze wyselekcjonowanych - to Panasonic 50 V 20.
Skup się na takim kierunku - warto.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No, a może dopłacić tego 1000 i wziąć te parę bajerów z wersją PK950 + fajny design, no i całkiem porządny filtr na szybę... ?
Do tego ''n''-kę i będzie super.Polecam,chociaż w dzień ''odbicia'' nieuniknione przy złym usytuowaniu tv(w panasie z serii V jest lepiej).
 

Sky_LiNe

New member
Do tego ''n''-kę i będzie super.Polecam,chociaż w dzień ''odbicia'' nieuniknione przy złym usytuowaniu tv(w panasie z serii V jest lepiej).

Jest trochę lepiej czy dużo lepiej? :) I czy jest to adekwatne do różnicy jaką trzeba dopłacić? :) Macie chłopaki może jakieś materiały, który unaocznią mi, że warto lub, że nie warto? Ciężko mi będzie w sklepie postawić je koło siebie i dodatkowo znaleźć materiał Blue-Ray, który mi to ukaże... No, a na prezentacje nie za bardzo mam czas, więc muszę się zdać w dużym stopniu na zdanie innych...
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Trochę lepiej,a na ile?Trzeba by było postawić je na przemian w tym samym miejscu i cyknąć zdjęcia.
Jedno jest pewne,V-ka ma lepszą czerń i kontrast,ale ogólnie....JA wybrałem Pk950(poziom czerni taki jak w g20),więc jeśli więcej oglądasz wieczorem nie będziesz narzekał.
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
witam
nawet tani LG rozjechal pod wzgledem jakosci obrazu drozsze telewizory lcd.
kliknij tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/638361-post2.html

Jestes nie reformowalny, ale to juz nie moj problem.
A propos linka zalaczonego przez ciebie. Mowienie kupuj bo ma dobre komentarze na ceneo wywolalo sentymentalny usmiech na mojej twarzy. Swego czasu gdy pracowalem w pewnej firmie zajmujacej sie elektronika do zadan jednego z pracownikow nalezalo codzienne monitorowanie portali sprzedazownych (m,in. ceneo) i oczernianie konkurencji wychwalajac przy tym pod niebiosa nasze produkty. Wymyslal niestworzone historie, ktore potem obrastaly w miejska legende i zlyly swoim zyciem. Wiele z tych klamstw ty teraz powtarzasz zreszta.
 

digitalus

Banned
w normalnych warunkach plazma rozjedzie lcd jak walec
LCD_plazma_tab.jpg



kapsell mozesz kupic gorsze lcd .
zaraz napiszesz ze wszystkie komentarze w internecie i badania konsumentow sa przygotowane przez firmy ktore produkuja plazme. smiech
nawet werdykt konsumentow tez jest naciagany? , moze napiszesz ze w 2007 roku plazmy byly lepsze ale teraz sa gorsze??:) plazmy byly sa i pozostaja ponad 100 razy szybsze od lcd. to argument techniczny.

Werdykt konsumentów: plazmy są najlepsze

W badaniu telewizory plazmowe porównywane były z telewizorami LCD. Uczestniczyli w nim konsumenci z Francji, Niemiec, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Uzyskane wyniki badań jednoznacznie wskazują, że większość (61%) osób uczestniczących w badaniu preferuje plazmę. Pokazują one też, że czynnikami decydującymi o lepszej jakości obrazu w telewizorach plazmowych są większa głębia czerni, kontrast oraz gama barw.

Badanie przeprowadzone zostało latem 2007 roku i objęło 1398 konsumentów z siedmiu europejskich krajów. Uczestników poproszono o obejrzenie takiego samego 90-sekundowego filmu wideo, który był wyświetlany na 42- i 50-calowych telewizorach plazmowych i LCD. Następnie mieli oni odpowiedzieć na pytania dotyczące najważniejszych cech wpływających na jakość obrazu takich jak głębia czerni, kontrast, kolor, czas reakcji, rozdzielczość, ostrość, głębia obrazu czy szeroki kąt widzenia. Wszystkie stanowiska testowe odpowiadały typowym domowym warunkom oglądania telewizji.


Przed badaniem konsumenci mieli podzielone zdanie na temat tego czy lepszy obraz zapewniają telewizory plazmowe czy LCD. 52% preferowało technologię plazmową zaś 48% LCD. Po zakończeniu testu wynik znacznie przesunął się na korzyść telewizorów plazmowych, które wybrało 61% badanych. Preferencje telewizorów LCD zmniejszyły się z 48% do 39%.

Główne wyniki badania:
70% badanych preferuje plazmę ze względu na optymalną głębię czerni
53% badanych uważa, że plazma zapewnia lepszy kontrast
53% badanych twierdzi, że plazma zapewnia lepszą jakość koloru

Warto zauważyć, że sposób postrzegania technologii plazmowej i LCD znacznie się zmienił podczas testu. Wielu uczestników zweryfikowało swoją opinię na korzyść telewizorów plazmowych po obejrzeniu video. I tak, przed badaniem zaledwie 36% konsumentów twierdziło, że telewizory plazmowe charakteryzują się większą głębią czerni, po badaniu osób takich było aż 70%. Podobnie przed badaniem 36% uczestników uważało, że plazma jest lepsza pod względem kontrastu po - 53%. Lepszą jakość kolorów przed badaniem wskazywało 39% badanych, po procent osób tak twierdzących wyniósł 53.


Warunki testowe
Firma Synovate zbudowała we wszystkich miastach (Kolonia, Londyn, Madryt, Mediolan, Paryż, Rotterdam i Sztokholm) identyczne stanowiska testowe. Wcześniej sprawdzono, jak konsumenci najczęściej oglądają telewizję w domu, a następnie odtworzono te warunki w ośrodkach badawczych. Maksymalne natężenie światła wynosiło 50 luksów, bez światła dziennego lub neonowego. Odległość od ekranu wynosiła 3 metry.

W badaniu uczestniczyli mężczyźni i kobiety (50% : 50%) podzieleni na dwie grupy wiekowe od 18 do 44 i od 45 do 65 lat.

Telewizory plazmowe i LCD używane w testach zostały zainstalowane przez techników Synovate zgodnie z instrukcjami producentów. Nazwy marek oraz elementy pozwalające na identyfikację telewizora zostały zakryte.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
trochę stary ten test - a co do wyboru modeli TV - to np przy pokazaniu czerni można było wybrać kuro i jakiś tani LCD lub Panasonic 46G20 i Philips 46PFL9745. W pierwszym wypadku plazma wypadnie lepiej w drugim LCD.
 

digitalus

Banned
chyba zarty sobie robisz
test plazmy LG Z TEGO ROKU
WERDYKT KONSUMENTOW Z 2007 ROKU.
jesli chcesz sie przeniesc w czasie to prosze bradzo...
zaraz wkleje przyklady, stare i nowe:)

cytat z forum elektroda sprzed kilku lat

Jest jeszcze coś takiego jak kwestia gustu. Znam ludzi, którzy są na tyle "ociemniali" :), że zdają się nie dostrzegać wymienionych przeze mnie wad LCD. Dlatego jeśli przyjrzycie się obu typom telewizorów i stwierdzicie (po testach w domu) że jednak LCD jest super, to znaczy że zaliczacie się do nich. Macie po prostu inny gust i inne wymagania. Nie musicie mnie wtedy zabijać :)
Ja po prostu mam wysokie wymagania odnośnie obrazu. Jestem elektronikiem, programistą i po części grafikiem i może mam jakieś zboczenia zawodowe z tego tytułu. LCD jest wg mnie super jako statyczny ekran komputera, ale nie jako TV. Wielu ludzi na forach podziela podobne poglądy nt. LCD więc chyba nie jest ze mną jeszcze tak źle :wink:
Polecam też poszukac na forach internetowych. Często i gęsto ludzie tam płaczą po zakupie LCD i czym prędzej zmieniają na plazmę, po czym sa wniebowzięci :)


wniebowzieci to nie jest puste slowo bez pokrycia. caly czas aktualne.prosze bardzo przyklad z 28.03.2011

Od roku jestem w posiadaniu plazmy Panasonica TX-P42GW20 i mogę powiedzieć że po przesiadce z LCDeka Sony 40W5500 jestem po prostu wniebowzięty i teraz zamierzam kupić sobie drugą plazmę do innego pokoju. Ten co obecnie mam kosztuje ok 3 tys. natomiast interesuje mnie nowy model TX-P42G30E który jest o ok 150 zł droższy...warto dołozyć te 150 zł ? a może lepszy będzie model GT20 czy też V20 ?

http://www.hdtv.com.pl/forum/637657-post1.html
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
@digitalus - widze ze misja nawrocenia III RP na plazme wciaz aktywna. Powiem od siebie krotko. Mialem kilkanascie roznych tv. Teraz mam bdb plazme i bdb lcd. Na ten moment 90% moich gosci wybiera owego lcd pod kazdym wzgledem.
pozdrawiam
 

cezary69

New member
Bez reklam
Oooo i znowy szaleją plazmofile :-D A znacie ten kawał... Zdzwoni gość do serwisu RTV i mówi, że ma uszkodzony tv, a gości z serwisu pyta się: - Co się stało i jaki to tv? Odpowiada gość plazma 50" i w ogóle nieświeci - Aaa to niestety, ale ja nie naprawię bo nie mam uprawnień gazowych, niech Pana zadzwoni do serwisu AGD :-D
 

claudio

Member
"Teraz mam bdb plazme i bdb lcd. Na ten moment 90% moich gosci wybiera owego lcd pod kazdym wzgledem. "

Ja tam moich gosci nie oprowadzam po pokojach zeby porownywac telewizory..no ale coz. Rozni ludzie rozne zwyczaje..zreszta ja tez moge napisac ze mam 5 najlepszych LCDkow i 3 najlepsze plazmy..i wszyscy mowia ze plazmy sa najlepsze ;)

cezary69 NUDNY jestes
ten "kawal" to juz chyba 3-4 raz wypisujesz.. zreszta wyjdz lepiej z dzialu Plazmy bo znowu narobisz szamba jak ostatnio.

Odrazu pisze ze niemam teraz plazmy a LCD. Zamierzam kupic plazme..niema to jak lepsza ostrosc i piekna czern :)
Pozdrawiam
 

cezary69

New member
Bez reklam
"Teraz mam bdb plazme i bdb lcd. Na ten moment 90% moich gosci wybiera owego lcd pod kazdym wzgledem. "

Ja tam moich gosci nie oprowadzam po pokojach zeby porownywac telewizory..no ale coz. Rozni ludzie rozne zwyczaje..zreszta ja tez moge napisac ze mam 5 najlepszych LCDkow i 3 najlepsze plazmy..i wszyscy mowia ze plazmy sa najlepsze ;)

cezary69 NUDNY jestes
ten "kawal" to juz chyba 3-4 raz wypisujesz.. zreszta wyjdz lepiej z dzialu Plazmy bo znowu narobisz szamba jak ostatnio.

Odrazu pisze ze niemam teraz plazmy a LCD. Zamierzam kupic plazme..niema to jak lepsza ostrosc i piekna czern :)
Pozdrawiam


Kolega chyba liczyć nie umnie dobrze :razz: bo dopiero drugi raz przypominam :-D Szambo to sami robicie wypisując cuda niewidy o plazmach. A czemu w nocy tak coś cichutko jak ktoś ma plazme coś jakby jęczało, stękało :mrgreen: a to nic innego jak powolutku, pomalutku ulata duch z plazmy. I za rok już kolory nie te... już skala regulacji się dawno skończyła, a ostrość jak w tv z lat 50-ciątych :) Taka i uroda tv plazmowych, ale co kto lubi. Są jeszcze tacy co lubią takie klimaty. Pozdrawiam!
 
Do góry