Tośka 40TL939 v.s. Sharp LC-40TL830E

jaro4444

New member
Proszę o pomoc. Muszę dość pilnie kupić TV. Pokój 18m2, odległość oglądania 2,5 m, okno za TV, oglądany prostopadle do ekranu, raczej jasny pokój ale jakby co żaluzje można przykręcić, źródlo obecnie kablówka ale może być DAB-T. Multimedia raczej mnie słabo podniecają tak jak i 3D. Najważniejsza jest jakość obrazu 2D i skalowanie, płynność ruchu, kolor, kontrast, niezawodność i prostota menu. Mile widziany niezły dźwięk. Obecne promocje pozwalają kupić tą Tośkę za 2290 z 2 parami okularów albo Sharpa za 2690 z 1 parą okularów. Zakupu chcę dokonać w najbliższy czwartek. Co polecacie z doświadczenia? Może jakaś alternatywa do 2700 zł?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

methodini

New member
z tych dwóch zdecydowanie sharp:)

Hej, a mógłbyś rozwinąć myśl dlaczego zdecydowanie sharp, mam nadzieję że nie dlatego że sam go posiadasz hehe? :] Co jest takiego w nim, że warto dopłacić 400zl i dostać jedne okulary aktywne mniej ? Bo jak to jakaś pierdoła, a nie rzecz robiąca wielką różnicę ... to chyba nie ma sensu do/przepłacać? Ja już ten tv zamówiłem w weekend, zapłacić mam jutro - dlatego mnie interesuje to porównanie z sharpem, i dlaczego według Ciebie ten drugi jest zdecydowanie lepszy - dzieki za odp
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
zdecydowanie lepsza jakość obrazu no i poczytaj sobie o problemach tej tośki. Nie na daremno ten sharp jest droższy:p
 

methodini

New member
Ogólnie przewertowałem całe forum z zapytaniem TL938 w postach i jest misz- masz jak zwykle, jedni polecają jak najbardziej w tym przedziale cenowym, komuś tam coś nie działa jak powinno - a inny tego w ogóle nie zauważa itd. Niestety nie mam dostępu do pełnego testu tego modelu nigdzie, ale jakbyś mógł streścić te problemy to będę wdzięczny - może jest to rzecz na którą, akurat ja nie będę zwracał szczególnie uwagi i nie zauważę tego w codziennym użytkowaniu. Na każdy telewizor można znaleźć haka - w sumie to norma już ;)
 

BiegiHD

New member
Obecne promocje pozwalają kupić tą Tośkę za 2290 z 2 parami okularów albo Sharpa za 2690 z 1 parą okularów. Zakupu chcę dokonać w najbliższy czwartek.

Witam czy na pewno w tej cenie model TL939 a nie TL933? Proszę o podanie gdzie taka promocja bo może też będę zainteresowany w tej cenie o ile sklep stacjonarny.
 

jaro4444

New member
Tośka 40TL939 + pary okularów w Euro RTV AGD.

Zastanawiam się jeszcze nad Szajsungiem UE40ES6800 tylko nie wiem czy warto dopłacać do niego.
 

dud98

New member
Dzisiaj zakupiłęm ten telewizor EURO AGD ale okularów nie dali. Gościu powiedział że tylko jest napisane że są gratis... W kulki lecą...
 

qwertylian

New member
Dzisiaj zakupiłęm ten telewizor EURO AGD ale okularów nie dali. Gościu powiedział że tylko jest napisane że są gratis... W kulki lecą...

Wracaj do euro i reklamuj. Ja wczoraj kupiłem i dostałem 2 pary okularów. Na rachunku wygląda to tak, że nabili mi rabat na 20zł za TV i sprzedali dwie pary okularów po 10zł sztuka. O nic się oczywiście nie musiałem upominać.
 

dud98

New member
Ogólnie jestem zadowolony. Podłączony jest do cyfrowego polsatu przez HDMI. Programy w HD rewelka. Filmy z USB też wysokiej jakości, nie widzę straty jakości. Co prawda jeszcze nic nie bawiłem sie kontrastami itd. i też nie był kalibrowany. Nie wiem co ta kalibracja też by dała. Tak na prawdę po testach i opiniach odrazu postawiłem na Toshibę. Z racji kwoty jaką chciałem przekazać na Leda Toshiba chyba wypada najlepiej. Dodatkowo miały być jeszcze te okulary w zestawie a nie mam, ale chyba tego tak nie zostawię. Sprzedawca gadał że niby Toshiba ma słabe matryce i dopiero od 46 cali w Toshiba są lepsze matryce. Ale juz nie chciałem się słuchać. Pojechałem do sklepu z nastawieniem na kupno tego telewizora.
 

kazanek

Member
Trzeba się upominać o te okulary bo należą się jak psu buda . Miałem to samo EuroRTV w Poznaniu . Wściekłem się jak po przyjeździe do domu (20km) ich nie było w kartonie . Wróciłem zaraz do sklepu i je otrzymałem , aczkolwiek odniosłem wrażenie ,że sprzedawca liczy na to iż klienci nie będą upominać się okulary . Nie mam nic do ludzi pracujących w Euro ale były to moje ostatnie zakupy w tej sieci ( nie chodzi tu tylko o te okulary ) przynajmniej jeśli chodzi o sklep stacjonarny .
 

dud98

New member
Zadzwoniłem na infolinię Euro RTV i powiedział że w jednych telewizorach są w innych nie ma. I że to tylko jest w sklepie internetowym jak się zamówi a osobiście mozna odebrać w punkcie. I że teraz się skończyły ogólnie i czas oczekiwania do 28 dni roboczych !! Nie wiem czy się teraz jakos ubiegac czy nie.
 

Mixmich

New member
No chyba, że poszukasz w lokalnych saturnach lub innych mediamarktach. Podejrzewam, że w połowie stycznia dostępność tych tv będzie bezproblemowa.
 

konrado1911

New member
Miałem podobny dylemat jak w temacie, wybrałem toshibe 46tl939 za 3300 z dwoma parami okularów w euro, czyli taniej niż na stronie sklepu :) Jeśli chodzi o telewizor to za te pieniążki nie ma się do czego przyczepić
 

methodini

New member
Przy zakupie w sklepie internetowym, w promocji euro rtv, okulary muszą być w zestawie - jak nie ma to się domagać (same okularki fajne). Ja niestety miałem inną przygodę, ponieważ "tęgie" głowy w tej sieci w poznaniu przywiozły mi inny telewizor - rl939 zamiast tl ! Nie chcę już nawet wspominać ile było zachodu i nerwów z odkręcaniem sytuacji, ale przywieźć tv bez 3D i dołączyć do niego 2 pary okularów to trzeba umieć. Muszę żyć z myślą czy mam nowy tv, czy kombinowany.

Mam pytanie do posiadaczy TL939 czy u nich również nie odtwarza dźwięku DTS, i jaki musi być rodzaj kodowania napisów do filmu aby nie wyświetlało krzaków zamiast polskich liter ?

Co do obrazu, w HD wygląda fajnie - kolory są żywe, jeszcze nic nie kalibrowałem bo na razie czekam na platformę cyfrową i pobawię się później, oglądałem tylko kilka rzeczy z pendrive'a .
 
Do góry