Toshioba czy Philips? A może LG?

yazz_aka_maish

New member
Na dniach musze kupić LCD (długo zastanawiałem się nad plazmą, ale wolę LCD). Wybrałem Acer`a, niemniej w chwili gdy miałem go nabyć cena podskoczyła o 200 funtów gdyż skończyła się promocja.
W obecnej chwili mam do wyboru kilka modeli i bardzo Was prosze o pomoc w doborze. TV głównie do Xbox360 (koniecznie 42 cale oraz matryca 1366x768 lub więcej, ale wiadomo - nie za tę cene). Z racji, iż mam ograniczone fundusze na placu walki zostało już tylko kilka TV, mianowicie:

PHILIPS 42PFL5522
http://yzi.pl/1187

TOSHIBA 42C3030/35
http://yzi.pl/1188

LG 42LC2DB
http://yzi.pl/1189

Nie będe oglądał żadnej TV (a jeśli już to może zaopatrzę się w przyszłości w coś w standardzie HD) ale może czasem włączę divx/DVD na starym Xbx. Głównie jednak ma to być TV do gier na x360. Nie jestem pewien co do LG, zraziłem się po moim CRT którego kupiłem półtora roku temu (nawiasem mówiąc ludzie stąd mi go odradzali, a ja nie posłuchałem ...) Generalnie bardziej mi pasuje Toshiba, za sprawą rewelacyjnego ponoć panelu Regza, ale nie ma jej w magazynie i musiałbym czekać Bóg wie ile aż mi dostarczą, zaś Philipsiak jest do odebrania w sklepie. Liczę jednak na Was i obiecuję, iż tym razem się dostosuję do rad za które z góry dziękuję.
 

yazz_aka_maish

New member
No i zamówiłem Toshibę i już mam wątpliwości :p
Otóż po przeczytaniu multum testów, recenzji i opinii stwierdzam, iż wszyscy jednomyślnie zgadzają się, że Toshiba ma słabiuteńki kolor czarny i wszystko co nad wyraz ciemne, między innymi V for Vendetta (niedobrze) czy Gears of War (o zgrozo!) jest po prostu biedne i nieładne. Jakby tego było mało TV średnio radzi sobie z HD, za to prześwietnie z SD (nie dla mnie...).
Ponadto 8ms Regzy blado wypada przy 5ms Philipsa...zastanawiam się czy nie zmienić zamówienia, najgorsze jest jednak to, że nie mogę znaleźć rzetelnej, profesjonalnej recki Filipa, a jedynie opinie użytkowników także sam już nie wiem co sądzić (ci ostatni BAAAARDZO sobie go chwalą zarówno w HD jak i X360....)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Kupiłes tv nie ogladając jak on "gra" ?
No no no .... brawo.Po co mieniac zamówienie jak tego drugiego tez nie widziałeś. W tej sytuacji odbierz, zobacz jak gra i jak nie pasuje może na podstawie jakis przepisów konsumenckich oddasz ?
Żadne opisy, recki i takie tam nie są w stanie oddac Twoich subiektywnych oddczuć. Najpierw sie ogląda, a potem kupuje ... nie odwrotnie. :)
 

yazz_aka_maish

New member
Oczywiście, że widziałem jako oba grają, niemniej źródłem sygnału nie był Xbox360 ani film HD :]

Był to jakiś spot reklamowy sieci w której oglądałem oba telewizorki. Tak czy siak DUŻO bardziej podobał mi się obraz wychodzący z Toshiby, ale było to mnóstwo pastelowych kolorków, zero czerni...

Najbardziej przeraziło mnie to, iż Gears of War nie wygląda najlepiej, ponoć jest bardzo ciemny (mam już w domu, ale nie wkładam do konsoli póki nie będzie odpowiedniego TV) przez co najlepiej grać w nocy. Większość osób twierdzi jednak, że serwisy recenzują w sposób niezwykle drastyczny, także zwykły użytkownik nie widzi specjalnych różnic. Oby tak było bo bardziej jednak ufam Toshibie aniżeli Filipowi...
 
Do góry