Toshiba zmienia model sprzedaży telewizorów, marka będzie licencjonowana

astw

New member
Przecież z Sharpem jest już identycznie - marka jest licencjonowana.
Lada chwila będzie identycznie z Sonym, firma czeka na ostatni kwartał jak na cud, a potem będą problemy - ta bańka z długami musi w końcu zostać rozwiązana.
Rzecz która nas może niepokoić, to jakość produktów w najbliższych latach.
Sony i Toshiba starały się jakoś forsować choćby wydajne procesory graficzne czy full ledy, jeśli to zniknie, to biada nam.
Samsung i LG kiedy nie będą naciskane ze strony japończyków będą mogły odpuścić sobie wręcz walkę o jakość a skupić się tylko na WebOS vs TizenOS, czyli ciężkie lata przed nami - a źle się zaczęło od zamknięcia fabryki plazm Panasonica.

Potencjalny nabywca Sharpa chyba dopiero ubiega się w UOKiKu na zgodę na nabycie fabryki i części przedstawicielstwa.
http://www.pb.pl/3918617,53862,umc-wystapil-do-uokik-o-zgode-na-przejecie-aktywow-sharpa-w-polsce
 

tdx

New member
Bez reklam
Konkurencja już dawno wyrosła, słyszeliście o takich firmach jak Skyworth, TCL, Changhong, czy Hisense?

news_tech32_315.jpg



Pisanie o braku konkurencji czy zatrzymaniu postępu po wyginięciu Japończyków, świadczy raczej o słabej znajomości runku i krótkiej pamięci...

Gdyby nie atak tanich Koreańczyków nie było by tak szybkiego rozwoju softu w TV (mam tu na myśli SMARTA a wcześniej wprowadzenie obsługi NTFS/x264/DTS itp)

Dziś to LG/Samsung są na miejscu Panasa/Sony/Sharpa/TS i ze względu na to, że strasznie się rozrośli zaczynają ich podgryzać Chińczycy i finalnie zajmą ich miejsce.
Analogicznie przecież wygląda obecnie rynek GSM...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A co niby jest wieczne ? Albo Pokaż mi Firmę która nie miała wadliwego egzemplarza lub poprostu został uszkodzony przez Firme Transportową. Mówienie w taki sposób świadczy tylko o Tym, że Mało przeżyłeś w Świecie ludzi żyjących na tym Forum. Kupuj dalej Medialnych Gigantów z padającymi kondensatorami albo nie zmieniąjących niczego w swoich produktach i ich technologii oprócz Literek i Cyferek. Twoja wypowiedz jedynie świadczy o Braku Szacunku do Firm i tego Forum bo nie wnosi Nic to po pierwsze a po drugie nie podałeś żadnych szczegółów co do awarii Twojego "zaraz popsutego laptopa" na który była przecież Gwarancja.

PS: POLAĆ Lolkowi126 dobrego Kielicha :D

Pozdrawiam

Jedno jest pewne i to nie ma żadnych złudzeń że za kilka lat jak nic się nie zmieni to naprawdę będziemy mieli problem , bo kto wie czy smartfony dołączane do tv przez Samsunga czy Lg to nie będą za mało żeby dorównać tv z Chin.... ja myślę że może być to za mało...
Chyba że pracownicy tych firm jeszcze będą oszczędniej żyli, tylko wtedy to już będzie porównywalny poziom do pracownika z Chin...
 

collider

New member
Bez reklam
Jedno jest pewne i to nie ma żadnych złudzeń że za kilka lat jak nic się nie zmieni to naprawdę będziemy mieli problem , bo kto wie czy smartfony dołączane do tv przez Samsunga czy Lg to nie będą za mało żeby dorównać tv z Chin.... ja myślę że może być to za mało...
Chyba że pracownicy tych firm jeszcze będą oszczędniej żyli, tylko wtedy to już będzie porównywalny poziom do pracownika z Chin...

Co to za roznica czy to bedzie chinski telewizor czy z Marsa. Najwazniejsze byleby byl dobry. Kiedys jak zaczynali Koreańczycy to tez kazdy patrzyl na ich sprzet z politowaniem a teraz?.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że tak.
Nie ma znaczenia jaki jest właściciel finansowy. Ważne jest żeby podobnie jak Philips produkował extra jakościowo telewizory.
Dziś Philips na świecie święci tryumfy i jakościowe i sprzedażne.
W wielu krajach jest na 2 lub 3 miejscu w sprzedaży.
Toshiba ma identyczny potencjał wykorzystując tylko swoje zdobycze światowe.
Gwarantuje że telewizory Toshiby - podobnie jak Philipsa , Sony - który również szuka firmy, Toshiby - nie znikną z rynku.
Philips zdecydowanie poprawił zakres , wyposażenie, jakość, ceny, ilości produktowe.
Toshiby telewizory zrobią podobnie.
 

bluray

Banned
Tylko, że gang MM/SATURN zablokował półki dla TPVision czyli Philips TV.

Zakładam, że będzie w Europie blokowanie kanałów dystrybucyjnych dla Chińskich producentów.
Zaś oni mają teraz na głowie własny gigantyczny rynek.
Chyba mniej wymagający niż EU.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
TO są już kwestie biznesowe i dogadania się - tj. Philips kasę na marketing pakuje po prostu w EuroNet i TERG.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Przez chwilę miałem do czynienia zawodowo z MM i wcale się nie dziwię, że Philipsowi nie zależało. Sprzedawcy mieli sprzedawać to na czym jest największa marża. Zapewniam, że Philips takiej nie miał. Natomiast firmy z półwyspu tak. Gdy przychodził klient po Philipsa słyszał: "a kto dziś kupuje Fila? Wszyscy biorą Sama" i tak oto wypracowano markę.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam szkoda tylko,że przez chwilę?Jeszcze nie tak dawno liczyło się tylko Sony.Faktycznie kto dziś kupuje Philipsa z takim softem???
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witaj cenzuro !!! Czym więcej firm tym lepiej,chyba to jest oczywiste...Konkurencja jest potrzebna jak powietrze-czyste.....
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kolego RHJG posty można edytować bez konieczności tworzenia nowego. Co do twojej uwagi na temat softu w filipkach to jest tak jak z narzekaniem, że kto dziś kupuje Lambo albo Ferrari skoro nawet na krawężniku trudno tym zaparkować o jeździe po naszych miastach nie wspominając. I do tego piją jak smoki.
Philips to marka dla ludzi świadomych pewnych niedoskonałości. Za cenę ewentualnych problemów z softem dostają to co najważniejsze czyli najlepszy obraz (no teraz może już OLED lepszy) z Ambi i dźwięk.
 

astw

New member
"Dziś Philips na świecie święci tryumfy i jakościowe i sprzedażne". Tak, w zakresie bardzo dobrego AGD.
Natomiast nie produkuje telewizorów. Firma to nie to samo co marka. Licencja na produkcję to nie to samo co własność. Nie ma także wielu innych firm - Grundig, AEG, Rowenta. Są natomiast marki.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego RHJG posty można edytować bez konieczności tworzenia nowego. Co do twojej uwagi na temat softu w filipkach to jest tak jak z narzekaniem, że kto dziś kupuje Lambo albo Ferrari skoro nawet na krawężniku trudno tym zaparkować o jeździe po naszych miastach nie wspominając. I do tego piją jak smoki.
Philips to marka dla ludzi świadomych pewnych niedoskonałości. Za cenę ewentualnych problemów z softem dostają to co najważniejsze czyli najlepszy obraz (no teraz może już OLED lepszy) z Ambi i dźwięk.

Najlepszy obraz wg Ciebie należy dodać ... i wtedy jest ok...
Natomiast co do sprzedaży Philipsów w MM czy w saturnie to też mam znajomego który jest ( a
na pewno był ) figurą na sklepy MM i nie do końca tak było z Pilispami jak piszesz ale pisałem już kiedyś o tym, ale lubisz te firmę i ok rozumiem. Jak masz ich tv jesteś zadowolony to jest najważniejsze...
Dla mnie Philips skończył się kilka lat temu gdzie mieli tv z serii 9 naprawdę bardzo dobre, a teraz są takie jakie są... na infolinii od trzech lat obiecują że soft się poprawi, a dalej jest tak samo jak było... ale trzymam kciuki żeby kiedyś Philips była taką marką i tak mało awaryjną jak modele sprzed powiedzmy 4-5 lat...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chińczycy mogą zrobić Korei to co Korea zrobiła Japonii.
Czas pokaże jak dalej będzie.
Dziś w 4K już prowadzą Chiny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie Kiki tego ja osobiście się obawiam, a z jakością też może być różnie..
 

JanVid

New member
..... wygląda na to że wszyscy zapomnieliście że to "zgniły kapitalizm" jest, ... a tu sentymentów niema, ... jest prawo rynku i prawo dżungli ..... i dlatego jedni upadają a inni "powstają z popiołów" .... a jakość produktów? ... to "rzecz umowna" :)
 
Do góry