Toshiba WL863 - problem z DLNA

piotrdbs

New member
Witam,

Z racji na fakt że jestem nowym uzytkownikiem proszę Admina o niebanowanie jesli post umieściłem nie w tym miejscu.
Zakupiłem wczoraj telewizor Toshiba WL863 i mam problemem z konfiguracją Media Player. Chciałem połączyć telefon (Nokia N8) aby wyśweitlić na telewizorze zdjęcia filmy...telefon próbuje wyszukać telewizor ale bezskutecznie. TV jest podłączony do WIFI (działa YT, FB, Toshiba Places). Czy ktoś z mądrzejszych koleżanek/kolegów może mi pomóc w tym temacie?

Dziękuję za pomoc
Piotrek
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli obydwa urządzenia są podłączone do jednej sieci (router) to powinieneś mieć na telefonie opcję grupy domowej (choć w sumie nie wiem jak się to naprawdę nazywa) - i tam możliwość "wyślij do" - i oprócz np. blurtooth/mms powinien wyskoczyć telewizor.
Seria WL863 jest kompatybilna z Win7, więc z komputera możesz przesyłać wszystko bez uciążliwej konfiguracji DLNA.
 

piotrdbs

New member
Dzięki za odpowiedź.
Problem w tym że telefon wyszukuje urządzenia i nie ma siły - nic się kompletnie nie dzieje. Czytałem rozbudowaną instrukcję ściągnitą z netu i w dziale DLNA jest mowa o jakiś ustawieniach DMR/DMS/retarder mediów- nie znam się na tym kompletnie bo to mój pierwszy tak rozbudowany TV.
Wszystkie inne sugetie mile widziane:)
 

piotrdbs

New member
Przy wejściu w Ustawienia Media Player mam takie menu:
Autostart USB wł
DivX® VOD
Konfiguracja serwera mediów - to mam zaznaczone na szaro czyli nieaktywne..może tu leży przyczyna problemu?

Może mi ktoś doradzić?
 

green11

New member
macie pomysł. żeby youtube sie niezawieszał? ktoś cos pisał żeby cos w ustawieniach pozmieniac ale niewiem gdzie... niesamowite że człowiek wydaje 4000 zł na telewizor i musi sie ciągle męczyc.... z oprogramowaniem... nigdy lg...
 
Do góry