toshiba vs sony vs panasonic LCD

hanzo1987

New member
Witam potrzebuję telewizor LCd głównie do gier na konsoli xbox360 -60%, reszta czasu spędzonego przed tv to dvd,divix, telewizja z anteny siatkowej ( zamierzam za jakiś czas zakupić telewizję cyfrową).

-pokój 3x4m
-odległosć od tv 2,5-3m
-granie,oglądanie głównie wieczorami
-mim 40 cali
-cena maks 2800zł

tv jakie wytypowałem po kilkunastu testach jakie przczytałem to

toshiba 40vl 748
sony ex 500 40cali
panasonic lcd led tx-l40e30
 
Ostatnia edycja:

djzwierzak

New member
Tosie wybrałem po rezygnacji z panasa.
Sony (slaby model gdzie nie gdzie można przeczytać że sony nie podpisuje się pod słabymi modelami )
Panas niby dostępny ale dalej wszyscy czekają na dostawę i nie wiadomo kiedy nawet ona będzie.

EDIT: Mam pokój 3,2m x 3,5 m
 

hanzo1987

New member
Odwiedziłem MM i tam widziałem tego pansa moje pierwsze odczucie to że jest taki sobie obraz niewyraźny i jakieś dziwne przebarwienia na matrycy. Szoku zaznałem gdy odwiedziłem RTV/AGD aby zobaczyć toshibę, model vl 748 to desianerskie cudeńsko wolna scena HD która była prezentowana to żleta, jednak kiedy poprosiłem pana z obsługi aby przełączył mi toska na SD albo jakąś scenę akcji powidział mi że nie ma takiej możliwości.
Plusem jest to że jeszcze w MM jeden model sony zwrócił moją uwagę EX 720 w cenie 3100 za 40 cali trochę więcej niż zakładałem ale chyba warto.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba 40VL748 będzie świetnie działać, bo ma jedynie problemy ze słońcem bezpośrednio świecącym w matryce za dnia. o gier i TV cyfrowo- analogowej naziemnej rewelacja.
Tryb gracza działa ok.
Dźwięk lekko płaski, pomimo zbudowanego subwoofera:/
W Panasonicu lepiej rozważ odpowiednik klasowy model 42G30.
Pozdro
 

hanzo1987

New member
pojadę do sony center aby przetestować ten model ex 720 szczególnie 3d mnie interesuje , jeśli nie spełni moich oczekiwań wezmę toshibę. A co do pansa to przyznam racje że te nowsze modele wydają się całkiem spoko na pierwszy rzut oka obraz cudo . Jak jest z resztą nie wiem funkcji nie wem .
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Tylko nie pytaj w sony center o LG, bo to jest znienawidzona przez nich marka, choć ostatnio mniej awaryjna niż sony. O Toshibie i Sharpie też nie mają dobrego zdania.
Tylko wiesz, że 99% czasu oglądasz 2D na TV 3D, bo dłużej nie da się wytrzymać w okularach nawet podczas konwersji. Ale obraz ma ok ten sony. Jak najbardziej polecam:)
Sprawdź input lag między sonym i Toshibą- poproś o prezentacje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak są wpisane w kontener - to działają bez problemu.
I Toshiba dzięki Resolution plus na znacznie lepsze skalowanie obrazu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...a-zmienila-dotychczasowa-mysl-projektowa.html

008_P1220473.JPG

Czy działa Resolution + i jak działa ? Czy warto gdy telewizor posiada takie wyposażenie ?

009_P1220474.JPG

CO TO JEST RESOLUTION+?
Funkcja Resolution+ nie poprzestaje jedynie na prostym powiększeniu obrazu z rozdzielczości źródłowej do rozdzielczości HD; idzie o wiele dalej. Zawarte w obrazie informacje są najpierw analizowane, następnie obraz jest w kluczowych miejscach ulepszany, a na koniec funkcja porównuje efekt końcowy z oryginałem, poszukując w nim ewentualnych błędów. W skrócie, algorytm Resolution+ poprawia ostrość i dokładność odwzorowania szczegółów w obrazie o zwykłej rozdzielczości, uzyskując w ten sposób obraz do złudzenia podobny do obrazu HD.

A input lag należy do kategorii najniższych i mieści się w strefie grania sieciowego.
 
Do góry