Toshiba V635DG czy Sony KDL-37ex500 ?

pampalini

New member
Witam!

Mam mały problem, planuję kupić LCD ''37 i w grę wchodza te dwa modele. Tv będzie głównie do gier z konsoli , filmów z komputera ( HD, "lepsze" divxy) i czasami jako monitor. Odległość od tv to ok 2,20 - 2,50, okno na północ ale są żalujzje, zależy mi na w miarę dobrych kątach, oczywiście dobrym obrazie w HD. Dużo czytałem o serii ex500 i opiniach jakie krążą o modelu ''37 ( duży input lag, słabe kąty, smużenie w SD itp. ) Kontakt miałem tylko z 37ex500 i co zauważyłem to ten cholerny input lag - pc podłączony do tv przez hdmi i wyczuwalne opóźnienie przy zabawie myszką w celowanie w przyciski :/. Czy tylko ''37 tak ma? ( input lag ) czy może pozostałe też ? ( ''40 itp ). Nie zależy mi na internetowych bajerach, mam osobny komputer, który służy mi jako media center. Proszę doradźcie mi bo sam nie wiem co mam robić.
 

yareku

New member
Skoro ma taki input lag i wyczułeś go to daj sobie spokój. Toshiba ma tryb gry, który redukuje laga. Ale Toshiby to ci nie mogę polecić. Sumienie mi nie pozwala. Mój poszedł do serwisu i nikomu nie życzę załatwiać spraw z Toshibą.
 

Ares78

New member
Dużo czytałem o serii ex500 i opiniach jakie krążą o modelu ''37 ( duży input lag, słabe kąty, smużenie w SD itp. ) Kontakt miałem tylko z 37ex500 i co zauważyłem to ten cholerny input lag - pc podłączony do tv przez hdmi i wyczuwalne opóźnienie przy zabawie myszką w celowanie w przyciski :/. Czy tylko ''37 tak ma? ( input lag ) czy może pozostałe też ? ( ''40 itp ). Nie zależy mi na internetowych bajerach, mam osobny komputer, który służy mi jako media center. Proszę doradźcie mi bo sam nie wiem co mam robić.

Hmm zasadnicze pytanie jest teraz na jakim trybie miałeś ustawiony telewizor? Ponieważ jeśli miałeś włączony motionflow i inne ustawienia mające za zadanie poprawić obraz to owszem taki efekt się wtedy może pojawić... Także polecałbym zwrócić na to następnym razem uwagę.
 

pampalini

New member
Hmm zasadnicze pytanie jest teraz na jakim trybie miałeś ustawiony telewizor? Ponieważ jeśli miałeś włączony motionflow i inne ustawienia mające za zadanie poprawić obraz to owszem taki efekt się wtedy może pojawić... Także polecałbym zwrócić na to następnym razem uwagę.

Aktualnie mam dostęp do tego Soniaka i zauważyłem, że w trybie Sceny ( ? ) "Gra" lag praktycznie nie istnieje, dziwi mnie to bo na różnych forach opisują model 37 jako: probably not for gaming ze względu na lagi i zastosowaną matrycę, chociaż co do tej matrycy to sam nie wiem bo do końca nie jest napisane jaki jest dokładnie model ( AUO starszy czy nowszy model ), stąd zapytałem na tym forum :). Mam go od kilku godzin u siebie i powoli przekonuję się do niego ale chciałbym poznać zdanie ekspertów.
 

marcinmg1

New member
Ten model ma najnowszą matrycę auo 10 bitową. Typ matrycy możesz sprawdzić w menu serwisowym. Co do lagów podpiąłem go do komputera i w grach nie zauważyłem żadnego opóźnienia. Ustawienia wejścia pc standardowe, jakość super.
 

Ares78

New member
Aktualnie mam dostęp do tego Soniaka i zauważyłem, że w trybie Sceny ( ? ) "Gra" lag praktycznie nie istnieje, dziwi mnie to bo na różnych forach opisują model 37 jako: probably not for gaming ze względu na lagi i zastosowaną matrycę

Jak wcześniej wspomniałem w trybie "gra" wyłączone są wszelkiej maści wspomagacze obrazu z motionflow na czele, dzięki czemu najprościej rzecz ujmując, telewizor ma mniej do zrobienia. Co do samego input lagu, większość grających dość sporadycznie nie zauważy różnicy w opóźnieniu 15ms, a 30ms, dlatego właśnie najlepiej sprawdzać samemu, a nie bazować na "cyferkach".
 

pampalini

New member
Jak wcześniej wspomniałem w trybie "gra" wyłączone są wszelkiej maści wspomagacze obrazu z motionflow na czele, dzięki czemu najprościej rzecz ujmując, telewizor ma mniej do zrobienia. Co do samego input lagu, większość grających dość sporadycznie nie zauważy różnicy w opóźnieniu 15ms, a 30ms, dlatego właśnie najlepiej sprawdzać samemu, a nie bazować na "cyferkach".

Dzięki za wytłumaczenie, nie ukrywam że jest to mój pierwszy tv LCD. W trybie "gra" śmiga całkiem ładnie i laga praktycznie nie ma, no może jest wyczuwalny jedynie podczas zabawą myszką ale nie ukrywam że ja jestem przewrażliwiony na tym punkcie i podejrzewam że ktoś inny tego nie odczuje, zadecydowałem że wezmę tego soniaka. Mam jeszcze ostatni problem: za cholerę nie potrafię wejśc do tego menu serwisowego, naciskam kombinację tych klawiszy ( i+ nie wyświetla u mnie godziny ) potem włączam tv i nic :hmm:
 

marcinmg1

New member
W stanie czuwania: i+, 5 , vol+ , włącz telewizor. Jedno po drugim szybko. Pojawi się zaraz po włączeniu, małe zielone literki.
 

Tmp

New member
Od jutra we wroclawskim Saturnie calkiem ciekawa promocja na 40EX700 - 3799PLN. Bylem juz praktycznie zdecydowany na Toshibe 42ZV635 w podobnej cenie, a teraz nie wiem ostatecznie co wziac. Moze poradzicie co zrobic? ;) ...

T.
 

Ares78

New member
Od jutra we wroclawskim Saturnie calkiem ciekawa promocja na 40EX700 - 3799PLN. Bylem juz praktycznie zdecydowany na Toshibe 42ZV635 w podobnej cenie, a teraz nie wiem ostatecznie co wziac. Moze poradzicie co zrobic? ;) ...

T.

Jeśli zamierzasz wieszać telewizor na ścianie i generalnie wygląd, smukłość mają duże znaczenie przy wyborze to ok, bo cena faktycznie bardzo przyjemna, oczywiście tutaj jest kwestia priorytetów.

pampalini to ciesze się, że widzisz poprawę, jeśli chodzi o input lag to każdy ma inny poziom wyczulenia na tym punkcje, jak ja gram 2-3 razy w tygodniu po godzince to nie ma problemu. Swoją drogą nie polecam wchodzić do menu serwisowego- jeśli tam coś nadłubiesz to potem tylko serwis będzie wstanie pomóc...
 

Tmp

New member
Jeśli zamierzasz wieszać telewizor na ścianie i generalnie wygląd, smukłość mają duże znaczenie przy wyborze to ok, bo cena faktycznie bardzo przyjemna, oczywiście tutaj jest kwestia priorytetów.

pampalini to ciesze się, że widzisz poprawę, jeśli chodzi o input lag to każdy ma inny poziom wyczulenia na tym punkcje, jak ja gram 2-3 razy w tygodniu po godzince to nie ma problemu. Swoją drogą nie polecam wchodzić do menu serwisowego- jeśli tam coś nadłubiesz to potem tylko serwis będzie wstanie pomóc...

Najbardziej chodzi mi o jakosc obrazu zarowno SD jak i HD + konsole oczywiscie ;). Rozumiem, ze lepiej pod tym wzgledem wypada Toshiba? ...

T.
 
Do góry