Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

cripple

New member
Ja mam takowe pytanie: Dlaczego po przełączeniu pilotem telewizora w stan czuwania i upłynięciu powiedzmy 2 minut nie mogę go już nijak wyłączyć głównym wyłącznikiem ?? Jedynie jak wcisnę główny wyłącznik i potem power na pilocie to telewizor wyłącza się (trochę dziwna kombinacja).
 

mkuchar

New member
Ja mam takowe pytanie: Dlaczego po przełączeniu pilotem telewizora w stan czuwania i upłynięciu powiedzmy 2 minut nie mogę go już nijak wyłączyć głównym wyłącznikiem ?? Jedynie jak wcisnę główny wyłącznik i potem power na pilocie to telewizor wyłącza się (trochę dziwna kombinacja).

nie rozumiem?
-"stan czuwania" to wyłączenie tv pilotem,tak.?
-"główny wyłącznik" to mechaniczny wyłącznik (stykowy)po lewej stronie tv patrząc na tv na dole,tak.?

to w takim razie u mnie głównym wyłącznikiem wyłączam tv nie zależnie od tego czy jest w stanie czuwania czy też oglądam telewizję,nie zależnie ile stan czuwania trwa .

-konstrukcja "głównego włącznika"(jak zwykły włącznik światła w pokoju) uniemożliwia występowanie problemu opisanego przez ciebie
 

cripple

New member
Też mi się tak wydaje, ale wszystko co napisałeś zgadza się i dodatkowo problem, który niby nie może występować występuje. Z tego też powodu napisałem post powyżej, żeby dowiedzieć się skąd te dziwne zachowanie. Po wyłączeniu telewizora pilotem (pozostaje w stanie czuwania) po kilkunastu sekundach słuchać takie pssst no i później już główny wyłącznik mogę wciskać do woli, dioda stania czuwania nie znika, póki nie wcisnę ponownie przyciska POWER na pilocie.

Edit: Zakładam, że skoro dioda czuwania nie znika i nadal się pali to stwierdzam, że TV nadal ma zasilanie i się nie wyłączył mimo mojego wciśnięcia głównego wyłącznika, po lewej stronie.
 
Ostatnia edycja:

heggie

New member
Witam,
u mnie dzieje sie coś podobnego, i to właśnie na polsacie (najczęściej na siatce w Polsat Sport HD- chociaż do Ligi Mistrzów w Polsat HD też można mieć zastrzeżenia- to samo ale jakby troche mniej widoczne)
W porównaniu z LM na n-ce u kolegi (na jakimś Samsungu za ok. 2 tys zlotych) wyglada to ZNACZNIE gorzej.
może to wina sygnału HD polsatu cyfrowego, może dekodera (czy do diabła jest echostar??) nie wiem sam- ale mnie to złości troche i chetnie poznam przyczynę

pozdrawiam
 

kapsell

New member
Bez reklam
Dziwna sprawa...

Pytanie do uzytkownikow:
Przy wyswietlaniu obrazu z laptopa przez hdmi obraz nie jest rozciagniety na calym ekranie, z brzegow jest ok 2-3 cm czarnego ekranu, taka czarna ramka.
Do tej pory bylo dobrze , ale wczoraz zobaczylem ze tak sie przestawilo.
Wiecie jak sie tej ramki pozbyc, zaby obraz byl na calym ekranie?
 

count

New member
Ja mam takowe pytanie: Dlaczego po przełączeniu pilotem telewizora w stan czuwania i upłynięciu powiedzmy 2 minut nie mogę go już nijak wyłączyć głównym wyłącznikiem ?? Jedynie jak wcisnę główny wyłącznik i potem power na pilocie to telewizor wyłącza się (trochę dziwna kombinacja).

Przelacz w ustawieniach karty graficznej na TV jako glowny monitor. Wogole monitor komputerowy ma byc czarny. Pojawi Ci sie wtedy w ustawieniach obrazu natywne ustawienie w TV i w ustawieniach na karcie 1920 x 1080. U mnie dziala karta ATI Mobility Radeon 3450.

Może zadziała. A jak nie, to zajrzyj do zaawansowanych ustawień sterownika karty graficznej.
 

heggie

New member
...Może ktoś mądry się ustosunkuje:)

Może ktoś mi tu odpowie.
Mam takie pytanie do posiadaczy ZV-ek. mam 47 cali
Czy wy też macie w kanałach HD gdzie jest czarny / szary kolor to na ekranie pojawiają mi się takie czarne ruchome "' kropki, robaczki "". Mam to czasami np podczas oglądania siatkówki jak mają zawodnicy czarne, ciemne włosy albo czarne koszulki, albo widać to także podczas oglądania na filmu 300tu w HD to też to widać - co to k...a jest, co to za zjawisko - tak jakby piksele wariowały ?

Wracam do tematu tego ziarna na ekranie:
Wrzucam link do filmiku z Polsat Sport HD (jakość taka sobie bo kręcone komórką 3mpixele) ale widać o co mi chodzi:
Wrzucaj.pl - Darmowy Hosting !

[po parunastu sekundach można pobrać tam plik z filmikiem.

Witam,
u mnie dzieje sie coś podobnego z tym, że na 42ZV635DG właśnie, i to właśnie na polsacie (najczęściej na siatce w Polsat Sport HD- chociaż do Ligi Mistrzów w Polsat HD też można mieć zastrzeżenia- to samo ale jakby troche mniej widoczne - generalnie jak na filmiku BOSS'a)
W porównaniu z LM na n-ce u kolegi (na jakimś Samsungu za ok. 2 tys zlotych) wyglada to ZNACZNIE gorzej.
może to wina sygnału HD polsatu cyfrowego, może dekodera (czym do diabła jest echostar??) nie wiem sam- ale mnie to złości troche i chetnie poznam przyczynę

pozdrawiam

z gory dzięki, pozdrawiam H.
 

djbzyk24

New member
ja rozumiem że mecz barcy, weekendy majowe itp., ale żeby nikt:(?

moj brat ma samsunga nie wiem jaki model 40 cali siostra ma 32 sony tez nie wiem jaki dokladnie model oczywiscie LCD i oboje maja cyfrowy polsat, na jednym i drugim tv obraz z tej platformy jest zenujacy. wiem jedno nigdy nie wezme tej platformy chyba ze bylbym do tego zmuszony. Moze to nie wina tv a syganlu jaki nadaja.
 
P

Piotrek1982

Guest
Witam
Po przeczytaniu tego tematu i ocenie tv stałem się szczęśliwym posiadaczem Toshiby 42ZV635DG.
Telewizor nie jest skalibrowany, posiadam go kilka dni, jednak doszedłem do satysfakcjonującej mnie jakości obrazu. Telewizor działa z dekoderem polsatu Samsungiem s305-g połączonym niestety przez SCART. Moje pytanie brzmi czy normalnym zjawiskiem jest że obraz z każdej strony (lewej i prawej) jest obcięty jakieś 2cm? bez względu na ustawienia formatu obrazu. Widoczne jest to szczególnie na kanale polsat news tzn. na pasku z informacjami, przy długich komunikatach potrafi mi obciąć dwie-trzy literki. Znalazłem ustawienie pozycji obrazu w poziomie i przy maksymalnym przesunięciu w lewo nadal obcina tekst.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pytanie do posiadaczy modelu 42ZV635D: jakie matryce posiada Wasz telewizor? Obecnie testuje model na AUO, tylko nie wiem ktora, bo podobno robia aktualnie dwie wersje, nowsza 10bit (szybsza GTG 5.5ms) oraz 8bit (wolniejsza, GtG 6.5ms). Dzieki za odpowiedzi.
 

kamyk17

New member
Pytanie do posiadaczy modelu 42ZV635D: jakie matryce posiada Wasz telewizor? Obecnie testuje model na AUO, tylko nie wiem ktora, bo podobno robia aktualnie dwie wersje, nowsza 10bit (szybsza GTG 5.5ms) oraz 8bit (wolniejsza, GtG 6.5ms). Dzieki za odpowiedzi.
To te modele mają matryce AUO ?? Moja Tośka ma LG. Pozdrawiam
 

WuMike

New member
Bez reklam
Chyba nie, bo nienajlepsze opinie sa wlasnie dotyczace modeli z matryca IPS LG. AUO to A-MVA, a czerni wcale nie jest "wiecej", wiec tutaj takze rewelacji nie ma. Nie wiem jak wyglada porownanie palety kolorow. Katy za to powinny byc domena IPS. Oba panele nie maja tez rewelacyjnych czasow przejscia pikseli.
 
Ostatnia edycja:

kamyk17

New member
Chyba nie, bo nienajlepsze opinie sa wlasnie dotyczace modeli z matryca IPS LG. AUO to A-MVA, a czerni wcale nie jest "wiecej", wiec tutaj takze rewelacji nie ma. Nie wiem jak wyglada porownanie palety kolorow. Katy za to powinny byc domena IPS. Oba panele nie maja tez rewelacyjnych czasow przejscia pikseli.
Nie stresuj kolegi, oba typy paneli (IPS i VA) mają swoje wady i zalety:
IPS
+niezłe odwzorowanie kolorów
+kąty
+równomiernie podświetlenie matrycy

-słaba czerń
-słaby kontrast

VA
+niezła czerń
+dużo lepszy kontrast

-często nierówno podświetlona matryca (clouding, backlight bleed)
-czasem smużenie

A w przypadku matryc LG w Tośkach ZV dochodzi jeszcze lekki banding na kolorze niebieskim
Pozdro
 
Do góry