toshiba tl939

egzo

New member
Dzien dobry

Czy ktorys uzytkownik tego tv moglby mi opowiedziec na kilka pytan? Szukam informacji odnosnie tego modelu ale w roznych tematach pojawiaja sie sprzeczne informacje.

1. Czy toshiba tl939 ma matryce 50hz czy 100hz? (Chodzi mi tu o sama matryce, a nie to active motion)

2. Czy smuzenie na tym tv jest widoczne i przeszkadza w ogladaniu meczy/graniu na ps3?

Dziekuje ;-)
 

mock

New member
Nie jestem użytkownikiem tego modelu ale wg tego co znalazłem w necie model posiada matrycę 100Hz plus elektroniczne podbicie do 200hz. Tak w ogóle to odradzam cokolwiek z tej firmy. Lepiej dołożyć do jakiegoś samsunga. P.s. Nie jestem pracownikiem samsunga itp.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Ta toshiba jest dobrym wyborem. A odpowiadając na Twoje pytania, ma matrycę 100 hz, nie ma smużenia.
 

witgit

New member
Nie jestem użytkownikiem tego modelu ale wg tego co znalazłem w necie model posiada matrycę 100Hz plus elektroniczne podbicie do 200hz. Tak w ogóle to odradzam cokolwiek z tej firmy. Lepiej dołożyć do jakiegoś samsunga. P.s. Nie jestem pracownikiem samsunga itp.
Potwierdzam nigdy więcej żadnej Toshiby i żebyście nigdy nie mieli do czynienia z serwisem Toshiby.
 

mock

New member
Dlaczego odradzasz Toshibe?

Wystarczy, że raz się przejechałem na tv z tej firmy. Nie chodzi o o to, że coś było nie tak w modelu bo to się zdarza ale o sposób załatwiania sprawy przez serwisy tej firmy m.in. też centralny serwis. Lokalny to w ogóle dno, pół metra mułu i wodorosty(nie wiem po co takie twory istnieją, zero kompetencji). Ciekaw jestem czy Japończyk gdyby tu siedział i miał kontrolę nad tosziba europa czy by na to pozwolił. Także jak kupisz toszibę módl się żeby nic się nie popsuło.
 

seba1002

New member
Fajny wybór: "i nie wiem co gorsze", ale trafiony co do Toshiby :)

Mam tą Tośke od piątku w 46 calach za 2100 zł i zostało mi 5 dni na oddanie do internetowego sklepu - walczę ze sobą od 2 dni oddać do sklepu czy serwisowi (czwarty TV i pierwszy kłopot na tym etapie, strach pomyśleć co będzie później).

Jak zadzwoniłem na infolinie do Tosi poczułem się jakbym był ich największym wrogiem ... koszmar.

Niestety mam też Philipa tylko starszego (nie wiem jak nowsze), więc powiem Ci stary "i nie wiem co gorsze" to odpowiednie stwierdzenie jeśli chodzi o te dwie marki ;)

Mam też dwa TV Panasonic - leciwa plazma (s10) i ledowe (et5e), wszystko działa bez najmniejszego problemu i serwisu rzecz jasna.
Piąty (lub czwarty jak oddam Tośkę) na pewno będzie Panasonic ...

Nie jestem przedstawicielem Panasa, bo pewnie od razu wszyscy mnie o to zaatakują.
Pierwsza plazma została kupiona bo "wszyscy" ją polecali na tym forum w 2010 roku, a LED'a kupiłem z tego samego powodu rok temu, żeby było śmieszniej bez oglądania (nie było gdzie), bo KIKI polecał, a facet wie co mówi (chcesz najlepszą podpowiedź co to TV napisz do niego)...

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kazanek

Member
Jestem użytkownikiem 46TL939 od grudnia . Nie jest to idealny TV ale też nie najgorszy . Za 2100 nie wiem czego oczekujecie Panowie ?! Ja za swój dałem 3000 i jestem zadowolony . Dodam , że przed Tośką oddałem po kilku dniach tak tu wielbionego Philipsa 46PFL6007
 

Riv11

New member
Bez reklam
I masz rację. Seria TL jest dobra w swojej klasie i tak należy oceniać telewizor. Seba, pewnie, że Panasonic ET5 jest lepszy od tej Toshiby, tylko, że jest to telewizor klase wyżej od tego modelu Tośki, i droższy o jakieś 500- 600 zł ( modele 42").
Co do jednego zgoda, faktycznie są skargi na serwis Toshiby, i tu obiektywnie trzeba przyznać, jest to problem.
 

seba1002

New member
Za 2100 nie wiem czego oczekujecie Panowie ?!
Za 2100 kupiłem okazyjnie na jednej z platform z ofertami jednodniowymi, bo cena sklepowa to dalej 3 tysie.
Tak więc po TV za 3 tysie oczekuje, żeby działał, a egzemplarz który mam jakoś nie bardzo chce :?
Nie mówię, że Tosia ma zły obraz tylko że trafiłem na padake i mam z nią problem, infolinią Toshiby i serwisem też.

Seba, pewnie, że Panasonic ET5 jest lepszy od tej Toshiby, tylko, że jest to telewizor klase wyżej od tego modelu Tośki, i droższy o jakieś 500- 600 zł
( modele 42")

Przy większych rozmiarach (Tosi i Panasa, które mam) różnica w cenie to 250 zł, które to 250 zł zapewniam, że warto dołożyć, bo jak sam Riv11 zauważyłeś różnica to nie tylko dodatkowy cal, ale i klasa wyżej.

Fakt, że nie oddałem Toshiby świadczy dobitnie, że TV jest fajny (albo o tym że za 2100, nie kupiłbym nic innego, ledowego w tym rozmiarze - jak wolicie).
Jak tylko pozbędę się problemów, które mam z nim teraz pewnie dołączę do grona zadowolonych użytkowników tego TV.
 
Do góry