Toshiba TL938/968 i RL938/958

xroma

New member
Toshiba_TL938_TL968_FrontLeftNoreflection_Screen.jpg


Toshiba wprowadza dwa nowe panele LCD LED TV Full HD, o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, podświetlenie Edge LED i skanowania AMR 200 dla serii TL i 100 AMR dla serii RL.

TL938/968 jest 3D, potrafi konwertować treści 2D do 3D. Wymaga okularów Toshiba Active 3D Shutter (nie dołączone).

Oba mają wbudowane WiFi, dostęp do platformy Toshiba Places, nagrywanie wideo USB, WiDi, przeglądarka Open oraz Skype Ready.

Seria TL938/968 dostępny w kolorze srebrny metalik z wielkością ekranu 46 i 40 cali, podczas gdy zakres RL938/958 jest w kolorze czarnym z połyskiem o przekątnej ekranu 40 i 32 cali.



Toshiba TL938/968 Toshiba RL938/958

Full HD, 1920 x 1080p
16:9 wyświetlacz LCD z podświetleniem Edge LED
3D kompatybilne, Active 3D Shutter, konwersji 2D do 3D
(TL series)
AMR (Active Motion & Resolution):
TL Series 200 AMR
AMR RL Series 100
4x HDMI TL serii S, 2x USB
RL seria 3 x HDMI, 2x USB
Wbudowane WiFi
Nagrywanie wideo USB
Intel Wireless Display (WiDi)
Smart TV z dostępem do Toshiba Places
Skype kompatybilny
Otwórz przeglądarkę
TL938, RL938: Digital-Tuner DVB-T, DVB-C
 

Karpaj

New member
Bez reklam
O dwóch innych nowościach też pozwolę sobie wspomnieć.

Seria UL985 (według Niemieckiego sztabu Toshiby, w Polsce pewnie nazywać się będzie UL963) - niemal to samo co TL, ale ma okulary w zestawie, a także zmieniony jest kolor nóżki, z czarnej na srebrną.

YL985 (według Niemieców, w Polsce prawdopodobnie nazywać się będzie WL963) - tutaj zajdą większe zmiany, po pierwsze - 3D polaryzacyjne. Po drugie - prawdopodobnie tak samo jak w/w zmiany w TL i RL, będziemy mieli tam Skype, Przeglądarkę internetową, i kilka widgetów jak ipla, iplex (chyba jako jedyni w Polsce na chwilę obecną), tvn player itd.
Brak informacji potwierdzonych jednak o procesorze - jedne źródła podają o standardowym, drugie o cevo engine.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
963 to model na rynek niemiecki, i nie różni się od 933 niczym, oprócz dvb-s.
My raczej czekamy na 938 i 968 :)
 

strzalka21

New member
Witajcie.

Dwa dni temu stałem się posiadaczem telewizoru Toshiba 32RL958. Wszystko jest jak najbardziej w porządku poza skypem. Otóż podłączam do USB kamere firmy logitech i uruchamiam program skype. Niestety nie mogę nawiązać połączenia ani odbierać, ponieważ obecny jest komunikat, że nie wykryto kamery ....... Wie ktoś jak rozwiązać ten problem ????

POzdrawiam.
 

rafallogi

New member
Witajcie.

Dwa dni temu stałem się posiadaczem telewizoru Toshiba 32RL958. Wszystko jest jak najbardziej w porządku poza skypem. Otóż podłączam do USB kamere firmy logitech i uruchamiam program skype. Niestety nie mogę nawiązać połączenia ani odbierać, ponieważ obecny jest komunikat, że nie wykryto kamery ....... Wie ktoś jak rozwiązać ten problem ????

POzdrawiam.

kamera musi być raczej dedykowana Tośki lub dla Tośki.
Jakie aplikacje masz z neta- jest Iplex, Ipla?
Pozdrawiam.
 

jedreo

New member
Kupiłem toshibe tl 938. Podczas oglądania filmów przez DLNA po przez wbudowany serwer windows 7 jak i ps3 media serwer, filmy mi się wyłączają po 20 minutach ogladania. Tak jakby serwer się wyłączył. Wiecie może w czym może być problem?
 

martbdg

New member
Witam czy może mi ktoś napisać jaki rodzaj napisów czyta ten TV? Po podłączeniu USB telewizor nie czyta napisów mimo iż maja taką sama nazwę jak film. Szukałem w instrukcji obsługi oraz na stronie Toshiba i nigdzie nie jest podane jakie formasty napisów sa obsługiwane..ba..nawet nie jest napisane jaki typy plików można na nim odpalic..:( TL 938 46'
 

martbdg

New member
Dzięki teraz działa. A czy jest gdzies możliwość sprzwdzenia dokładnych parametrów tego telewizora? Chodzi mi o rodzaj odtwarzanych plików multimedialnych, format zapisu na dysk usb itp bo toshiba sie nie popisała nie uwzgledniajach tych informacji w instrukcji obsługi.
 

martbdg

New member
Dzięki. TV kupiłem w MM i nie mam takiej instrukcji..mam grubą ksiażkę w której po polsku jest raptem kilka stron..
 

martbdg

New member
Dziwna sprawa z tym moim telewizorem. Po jego zakupie odrazu zamówiłem pakiet hd w UPC. Obraz wcale nie był taki fajny jak np u brata kktóry mieszka obok i ma tańszego samsunga. Najbadziej co mi przeszkadzało to w dynamicznych scenach np rowerzysta zjezdzajacy z gorki a wokół niego aureola pikseli. Podobnie było w piłce nożnej. Przyjechał technik powymieniał wtyczki po swojemu, w skrzynce pogrzebał i siła sygnału ponoć bardzo dobra. Nie wierzyłem, że to wina telewizora az do teraz gdy podłaczyłem laptopa do TV i znalazłem w internecie próbkę HD z dema Samsunga Fast motion czy cos takiego..i aureola w niektorych scenach ttez się pojawiają. Jestem załamany Ogladam duzo sportu a tu takie coś? W niedzieleoglądałem żużeel..to tego poprostu nie dało się oglądać. Kazdy kto do nas przychodzi zauważa ten prooblem. Jak myslicie - warto to w ogóle zgłaszac do serwisu? Jest to usterrka matrycy czy wszystko łapie się w ich normach?
 

paeru

New member
Bez reklam
Akurat ten model w dynamicznych ruchach (oprócz naziemnej cyfrowej) radzi sobie całkiem OK. Jakie masz ustawienia przy ClearScan? Spróbuj się tym pobawić, zmniejszyć, wyłączyć... Daj znać, czy coś ulega zmianie.
 

martbdg

New member
Ustwień probowałem wszystkich...sprawdzałem przy auto, niskich, wysokich itp..

W tym filmiku jest np scena w którejkoles skacze z jakiejś góry i leci głową w dół dosyć długo..to momentami się on na TV rozdwaja podczas gdy na ekranie laptopa wszystko ok..
 

martbdg

New member
Z USB poza normalnymi divx nie próbowałem poniewaz nie mam pendrive o tak duzej pojemnosci. Sprobuje jeszcze sprawdzic na plycie BD ale na chwilę obecną nie posiadam zadnej.
Jutro..najpóźniej pojutrtze wrzucę fotki tych aureoli.
 
Ostatnia edycja:

martbdg

New member
20130426175904 - YouTube

krecone telefonem wiec za duzo nie widac np smuzenia podczas zjazdu rowerem nie sa widoczne ale juz od 00:48 widac jak koleś się rozmazał. obraz z hdmi z laptopa. czy taki roz..pierdziel obrazu to normalne?

napisałem o tym do toshiby i o to jaka dostalem odpowiedz:

Marcinie,
zaobserwowane zjawisko nie świadczy o uszkodzeniu produktu oraz nie ma znaczącego wpływu na jakość reprodukowanego obrazu oraz komfort użytkowania. Jest to po prostu cecha cyfrowego przetwarzania sygnałów wizyjnych.
Pozdrawiamy

jaja sobie robia !
 
Ostatnia edycja:
Do góry