Toshiba kontra Philips 42-46"

sagitt

New member
Witam Wszystkich
Mija właśnie 3 miesiąc od momentu rozpoczęcia poszukiwania telewizora. Chciałbym się poradzić co wybrać. Mam trzy typy, w grę wchodzi tylko matowa lub półmatowa matryca. Na lustro nie patrzę.

Więc tak, najpierw standardowa tabelka:
podaj jakie masz warunki: pokój z prawie całą ścianą przeszkloną naprzeciw TV
odległość od ekranu: 3,5-4,5 mb
jak słońce świeci w pokoju: od 14-21:00 (okna na stronę płd-zach)
Jak duży jest pokój: 5x6 (TV na krótszej ścianie)
jaki masz obecnie telewizor: Sharp 32DH77 (w innym pokoju)
jakie programy najczęściej oglądasz: NG, Discovery, Animal, TVN
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: TV działa od rana do późnego wieczora
preferowana wielkość telewizora: min 42
preferowana marka: Toshiba, Philips
czego nie lubisz w telewizorach: lustrzanej matrycy, słabej jakości skalowania
jakie urządzenia będą podłączone: BD, Laptop
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% - TV, 20% - inne
jakimi złączami: HDMI, WiFi
jaki masz sygnał: kablówka cyfrowa
ile programów HD: 6
ma stać czy wisieć: wisieć
jaka klasa cenowa: do 6 tys. max

Modele jakie wybrałem to
Toshiba 46XV733
- nie do końca podoba mi się jego grubość, prawie 10 cm

Philips 42PFL9664
- starszy model, może jednak coś młodszego

Philips 42PFL7665
- słabszy model, słabsze przetworniki, brak Perfect Pixel HD Engine

I teraz pytanie:
LCD czy LED?
nowsze słabsze, czy starsze na wypasie?
może coś innego?

PS. Sharp 700/705 nie podoba mi się z wyglądu – odpada

Pozdrawiam, licząc na drugi również udany zakup dzięki forum
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Lepiej brać nowe ze względu na multimedialność, kontrast i zużycie prądu.
LEDa możesz wziąć jeśli biel wydaje sie tobie naturalna i nie przeszkadza słabszy dźwięk niż w TV z 10cm o porządnych głośnikach(Toshiba-ONKYO).
Z TV na pewno lepiej sobie poradzi Toshiba, choć Philips 42pfl7665 zbiera także pochlebne opinie. Jak masz 6tys na wydanie to weź coś lepszego. Prawie najwyższy model LED Toshiby(46WL753-200Hz) lub kultowy 47ZV635(-200Hz). O ceny na Toshibe i Philipsa pisz do Kikiego. O specyfikacje Toshiby do mnie:)
 

sagitt

New member
Myślałem o Tośce z serii WL. Tylko niestety posiada lustrzana matrycę, przynajmniej wg. speca od Toshiby który stał na promocji w Saturnie. Ja osobiście tego modelu nie widziałem. Przy okazji może ktoś potwierdzić jaka jest faktycznie matryca w serii WL.

Cała ściana przeszklona która znajduje się dokładnie naprzeciw TV skutecznie zmusza mnie do matrycy tylko matowej/półmatowej.
 

risc

New member
42pfl7665

"...choć Philips 42pfl7665 zbiera także pochlebne opinie..."

Witam,

Planuję kupić telewizor 42". Gdyż zależy mi między innymi na niskiej cenie i cienkiej obudowie zatrzymałem się na LG 42le5500. Jednak że wpadł mi w oko ostatnio Philips 42pfl7665 ale nie mogę znaleźć żadne informacje dot. tego modelu więc zwracam się do specjalisty. Macie może jakieś info dot. tego Philips'a? Jakiś test? Czy to nowy model, bo widzę że mało sklepów go oferuje? Co polecacie?

Pozdr
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Toshiba 46WL753 nie ma szyby.
Ma powłokę antyodblaskową i dobrze się spisuje w nasłonecznionym pokoju(od prawej strony balkon). Miałem okazję przez pewien czas podziwiać ten TV.
46SV685 ma szybę i świetnie sobie radzi z odbiciami światła. Masz też lepszy system 200Hz z przesuwaniem czarnych pasów tak jak w najwyższym modelu Sonego.
 

crush00

New member
Toshiba 46WL753 nie ma szyby.
Ma powłokę antyodblaskową i dobrze się spisuje w nasłonecznionym pokoju(od prawej strony balkon).

Coś chyba jakiś inny model widziałeś, bo ja posiadam taką Toshibę (w sumie patrzyłem na nią ze 3h) i ewidentnie ma ona szybę. Fakt, że jest bardzo dobra powłoka antyodblaskowa, ale nadal jest to szyba. Przy wyłączonym TV można się w niej przejrzeć, ale nie jest to efekt taki jak w samsungach czy LG. Ekran bardzo fajnie "tłumi" i przy włączonym TV właściwie refleksów nie widać.
 
Do góry