Toshiba Camileo H20 - 800 pln (opinie)

mark738

New member
Myślę, że warto trochę dopłacić do H30.
Posiada już rejestrację dźwięku stereo, co z pewnością polepsza później odbiór filmu. Ponadto większa rozdzielczość matrycy pozwala na lepszą stabilizację elektroniczną. Lepszy jest też podobno tryb przy słabym oświetleniu (wiadomo nowsza matryca) no i pewnie firmware też lepiej dopracowane.
Tak, że dla mnie przy tej klasie kamery warto za te nowości dopłacić te 200 zł.
I tak też to wygląda. H20 kosztuje około 600 zł, H30 ponad 800, ale jeszcze jest nowością. Jak jej cena spadnie w okolice 750 zł będzie to z pewnością kamera warta swojej ceny.
 

topo

New member
brak dzwieku w Pinacle

Witam!!
Kupiłem tę kamerkę i mam dwa problemy w pinacle 12 i 14 nie mam głosu jest tylko dźwięk, pliki avi żywcem z kamery.
Nie chce mi również otworzyć plików w największej rozdzielczości 1900x1020, w rozdzielczości 1900x720 działa ale bez dźwięku.
Co najdziwniejsze po otworzeniu plików w bestplayerze dźwięk i obraz jest nawet w tej największej rozdzielczości.
Dodam, że mam jeszcze stare pliki z kamery DV i dźwięk działa.
Z góry dziękuję za pomoc.:confused:
 

sluuurp

New member
Witam, to mój pierwszy post.
Kamerę H20 kupiłem 14 stycznia już w tym roku. Sprawdziłem soft i jest taki sam jak u kolegi wyżej (data 7 stycznia 2009) czyli kamera musiała gdzieś około roku przeleżeć, lub soft był wcześniej niż powstała kamera, co nie wróży nic dobrego, że jest nowy soft z czujnikiem ruchu i zapisem AVI, ale z tego co tu czytam powinien być skoro są H20 już z zapisem AVI i czujnikiem ruchu jak w P30 (chodzi o czujnik ruchu bo zapis też maja MOV). Ja będę szukał w necie nowego softu do upadłego, może coś z czasem się znajdzie. Również jak ktoś z forumowiczów coś nowszego znalazł by, to było by OK.
Nowy soft jak jest (luzem) do wgrania ma na 100% czujnik ruchu i po tym można poznać po wgraniu, no i oczywiście zapis w AVI.
Myślę jeszcze o oddaniu kamery do naprawy, tylko coś będę musiał wymyślić, może to grzanie się kamery, bo zachowuje się tak samo jak w opisie na pierwszej stronie. Do dużej wady można jeszcze zaliczyć agresywne odszumianie zdjęć, a co za tym idzie powstaje nieprzyjemny kolorowy szum zwanym plackowatym. Z tym szumem nie można już nic zrobić. Wolał bym żeby w ogóle nie było odszumiania softwarowego, lub bardzo delikatne, bo wtedy sam najprostszym programem odszumił bym sobie zdjęcie, a tak to klapa. Moja Nokia N95 robi naprawdę lepsze zdjęcia. To tak tylko pisze dla informacji, bo do robienia zdjęć mam lustrzankę, ale lustrzanki filmów nie robią, przynajmniej ta co mam. Zależy mi na w miarę dobrych filmikach, a ta kamera to daje.
Kiedyś softem też miałem problemy do aparatu LUMIX FZ18 w końcu oddałem do serwisu i wgrali najnowszy, a musieli, bo miał wadę fabryczna, znaczy soft miał wadę tzw. blue band (niebieski margines na ciemnych zdjęciach) Jak będzie z kamerą co do softu, to myślę, że ciężko coś powiedzieć na dzień dzisiejszy.
To na razie tyle z mojej strony, sorry, że trochę w tym poście namieszałem.

BTW, jeszcze mam pytanie. Jak łączyć pliki w jedna całość konkretnie z tej kamery, ale żeby po połączeniu był film nadal w HD. Prosił bym tylko o nazwy programów. Sorry jak juz to jest na forum, ale jakoś nie mogłem znaleźć. Mogę łącząc pliki w parę minut na stacjonarnej nagrywarce LG, ale ona jest SD. Na telewizorze kineskopowym wygląda to nieźle, ale na LCD 40" to już masakra.
 
Ostatnia edycja:

keraMssj2

New member
mi tez pinacle nie lapie dzwieku.
ale mam inny powazny problem.
nagrywam film daje stop chce dalej nagrywac i nagle pokazuje mi ze pamiec pelna:| wyl/wl kamery nic nie daje, nie daje nic wyciagniecie baterii i karty. jak poczekam parenascie minut to dopiero moge dalej nagrywac:| zastanawiam sie czy to nie wina karty pamieci, chociaz w aparacie zawsze dobrze dzialala.
mam nowy soft
 

keraMssj2

New member
sprwadzalem to na roznych rozdzielczosciach i czasem zalapuje czasem nie dziwne, ostanio nagrywalem zabawe dla dzieci nagralem 7min dalem stop wylaczylem kamere po 10min wlaczam a tu nagle pamiec pelna, wylaczylem kamere wlaczylem po 10min wlaczam i moglem nagrywac.
btw
czy ktos wie ktorym programem mozna normalnie zedytowac filmy z tej kamery?
 

sluuurp

New member
czy ktos wie ktorym programem mozna normalnie zedytowac filmy z tej kamery?
Ciężka sprawa znaleźć jakiś odpowiedni program. Ja robię to na stacjonarnej nagrywarce z dyskiem LG. Ale wtedy już nie jest HD tylko DVD bo to nagrywarka SD. Nagrywarkę stacjonarną HD nigdzie nie można kupić z wejściem HDMI, nawet w Media Markt jeszcze nie mieli.
 

topo

New member
h20

Czym te pliki z h20 skonwertować.:confused: W total konweter robią mi się dwa ekrany, w winavi video conwerter spłaszcza mi poziomo obraz . Potrzebuję je skonwertować bo w pinacle nie mam dźwięku a na rozdzielczości 1900x1020 nie mam również obrazu :/ Same schody może ktoś pomoże bo już walczę z tym kilka dni :(
 

meteo

New member
A nie da sie montowac za pomoca Ulead Video Studio? Ja montowalem na Vegas Movie Studio HD 9.0 i wszystko bylo ok. Kamera zapisywala mi w AVI. Jesli chcesz fajny konwerter to ten dobrze dziala: Allok 3GP PSP MP4 iPod Video Converter
 

viper9595

New member
witam. jestem na kupnie kamerki i mam dylemat. nie wiem ktora wybrac. waham sie miedzy TOSHIBA CAMILEO H20 oraz miedzy SONY DCR-SX30. prosze pomozcie mi ktora wybrac. Prosze rowniez o argumentowanie propozycji przez was podanych.
 

meteo

New member
Ja bym wybral soniaka. Dlaczego? Dlatego ze filmy z toshiby trzesa sie jak cholera, i dodatkowo obraz plywa przy zblizeniach i 30 klatkach na sekunde. Jedyny tryb ktory uzywalem w tej kamerce to XVGA bo jest 60 fps. Kup sobie kamere SD tą sony albo dozbieraj do 1500zl i kup porzadna HD.
 

viper9595

New member
a moglbys mi powiedziec jeszcze jak wychodzi tryb MACRO na tej kamerze sony SX30?i w jakim trybie ona nagrywa? AVI? no i jak pozniej jest z obrobka tego video, sa jakies problemy itd?ogolnie jakbys mogl to prosze o wady i zalety tej sony.dzieki za zainteresowanie tematem.
 

meteo

New member
Tutaj masz przykladowe filmiki z tej kamery:
YouTube - SONY DCR-SX30 macro
Wady sony? Napewno elektroniczna stabilizacja ale ona przynajmniej cos dziala, nie tak jak ta w Toshibie. Zalety to duzy zoom, tryb makro jest nawet przy zblizeniach. Z obrobka nie powinno byc problemow bo kamery nagrywa filmy bodajze w AVI, wiec kazdym programem mozesz edytowac film.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

viper9595

New member
witam. to znow ja. chcialem jeszcze was zapytac czym sie rozni kamera SONY DCR-SX30EL od SONY DCR-SX31E. oprocz tym ze sa roznych kolorow i maja troszke inna nazwe modelu. czy sprzetowo jest to to samo?prosze o odp poniewaz chcialbym juz sobie zakupic kamerke a nie jestem zbyt pewien.wiem ze ta SX31 ma wieksza pamiec w sobie. ale czy nie jest to kosztem czegos innego?czy ta sx31 nie jest gorsza od sx30?
 
Do góry