TOSHIBA 55L7453 czy PHLIPS 55PFS7109 ???

liet

New member
Jak już jest tak miło to się wtrącę kiki nadal mi nie odpowiedział wprost czemu na jego testach jest tak
View attachment 9708

a według mnie powinno być tak

View attachment 9709

chodzi mi głównie o to że na testach w zdjęciach ziemi i własnie tego tancerza szczegóły są rozmyte poprzez jasny blask , błysk , który zasłania to co powinno być w tym miejscu .
pytałem czy to specjalnie tak jest żeby pokazać czerń , czy jest to przekontrastowane żeby czerń była lepiej przedstawiona ? tylko co jeśli potem będziemy oglądać na normalnych ustawieniach i będzie widać szczegóły ale niestety też clouding czy nierówność podświetlenia i "słabą czerń ?
i proszę się nie obrażać to jest zwykłe pytanie przyszłego użytkownika zakupionego tv .

W sumie jest to trochę dziwne... Na moim naprawdę badziewnym 22" monitorze Samsunga klip Sync of Beauty V2 odtwarzany z pliku m2ts wygląda tak jak na drugim zdjęciu. Mam zgrany ten klip na pen'a i przymierzam się do tego, żeby zobaczyć jak wygląda na kilku telewizorach, w tym na Toshibie. Nie wiem tylko kiedy znajdę czas żeby się przejechać do sklepu, i czy obsługa na to pozwoli :/
 
Ostatnia edycja:

gonziaczek

New member
To jakaś masakra jest.

Tak jak kolega, który rozpoczął tego posta, chciałem poznać wady i zalety obu modeli. Z phila celowałem jednak w 55PFS7509.
Z tych dwóch proponowanych tv, wczoraj w MM widziałem Tośkę. Obudowa na lewym dolnym rogu słabo spasowana (można bylo ją palcami dociskać).
Niestety warunki oświetleniowe w tym sklepie nie pozwalają na pełne ocenienie obrazu, wtym czerni. Powłoka antyrefleksyjna działa bardzo dobrze. Na pewno odbija mniej niż LG, które stało obok.
Odpaliłem plik mkv (rip z dvd) i obraz był miodny. Internet działał też w miarę płynnie (wina sieci). Samo menu proste i czytelne. W tym tv brakuje dekodera DVB-S/2.
Tak jak kiki napisał, najlepiej zamówić prezentacje i w domowych warunkach zobaczyć jak co śmiga.
(Kiki odezwę się na PW).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację modeli w domu swoim to sam się najlepiej przekonasz.
Z opisów różnych każdego kto ma jak ktoś napisał trafnie "charakter czepliwy" nie kupuj nigdy telewizora.
Albo kup Kineskopowy - tam mało kto narzekał na niego.
Nie ważne że nawet czasami nie wiele było widać.

Wg nieomylnych wszystkie są do bani.
A ja mam w domu Sharpa i Philipsa i śmiem być zadowolony i to bardzo.
 

liet

New member
Poproś o prezentację modeli w domu swoim to sam się najlepiej przekonasz.
Z opisów różnych każdego kto ma jak ktoś napisał trafnie "charakter czepliwy" nie kupuj nigdy telewizora.
Albo kup Kineskopowy - tam mało kto narzekał na niego.
Nie ważne że nawet czasami nie wiele było widać.

Wg nieomylnych wszystkie są do bani.
A ja mam w domu Sharpa i Philipsa i śmiem być zadowolony i to bardzo.

Zdaję sobie sprawę że to nie na temat, ale dlaczego tak emocjonalnie podchodzisz do wpisów? Sam niejednokrotnie pisałeś, że to czy telewizor komuś przypasuje czy nie to indywidualna kwestia. Postaraj się być trochę bardziej wyrozumiały i nie bierz wszystkiego do siebie. Moim zdaniem odwalasz kawał dobrej roboty prowadząc to forum, choć można mieć pewne wątpliwości co do obiektywizmu związanego z oceną telewizorów w testach. Sam jeszcze nic u Ciebie nie kupowałem, ale dotychczasowy kontakt mogę ocenić jak najbardziej pozytywnie. Proszę, nie traktuj wszystkiego tak personalnie i pozwól innym wyrażać swoje opinie na temat telewizorów. To czy dany telewizor jest dobry czy nie i tak na końcu oceni kupujący.
 

boromirep

New member
Czyli znowu nie mam co liczyć na odpowiedź , przecież ja nikogo nie atakuje tylko chcę wiedzieć , dlaczego , co , jak ? itd .
w żadnym poście nikogo nie atakuje tylko chcę "merytorycznego" wyjaśnienia tego co mnie dręczy ogladając testy . to chyba nie zbrodnia ani żaden "charakter czepliwy"
 

geo78

New member
Stwierdzenia "charakter czepliwy" użyłem ja i to odnośnie swojej osoby ;)
Po prostu taki jestem i jak coś zauważę to nie potrafię udać, że tego nie ma. Lekko się z tym nie żyje, uwierzcie mi :)
Dlatego mam takie podejście do Toshiby. Niby jest dobra. Niby ogląda się filmy przyjemnie (czasami tylko ten efekt zamglenia wkurza) i wiem, że gdybym nie miał ani złotówki więcej to prawdopodobnie wybrałbym jeszcze raz Toshibę ale... no właśnie. Chyba jednak teraz mogąc dołożyć parę złotówek wybrałbym Samsunga H7000. Ale to tylko moje dywagacje. Proszę się nimi nie sugerować wybierając TV. Tylko i wyłącznie obejrzenie tv na żywo może Wam pomóc w wyborze TV.
Kiki ma taką opcję w swoich usługach więc warto ją rozważyć :)
 

boromirep

New member
będę uparty jak bizon czy coś i niech wszyscy mnie znienawidzą . ale odpowiedzi jak nie miałem tak nie mam . żeby jeszcze ktoś napisał że tej odpowiedzi nie otrzymam to bym dał spokój ale zadaje pytanie i nic olewka to trochę frustrujące bo po to się tu zapisałem żeby czerpać wiedze i doswiadczenie a spotykam sie z ?
 

geo78

New member
Sprawdziłem u siebie. Niestety nie wrzucę zdjęcia. Obraz jest ok. Nie mam niebieskiej poświaty wokół literek a wszystkie szczegóły tancerza są widoczne. Barwy są zależne od trybu czy to Dynamiczny (tu bardzo jaskrawe kolory zbliżone do zdjęcia kikiego ale wciąż wszystko czytelne i bez przebarwień) po kolei aż do trybu Hollywood Pro (gdzie zdjęcie wygląda mniej więcej tak jak drugim zdjęciu do którego się odnosisz.
Mam nadzieje, że trochę rozwiążemy Twoje wątpliwości ;-)
 

mseredin

New member
Ja stoję cały czas przed dylematem co wybrać ale ze względu na budżet jaki mam zamiar przeznaczyć na TV będzie to najprawdopodobniej Toshiba. Jak narazie nie widzę sensowniejszej opcji do 5k (maksymalnie i niepodwazalnie bo zawsze znajdzie się coś niewiele droższego i odrobinę lepszego a w ten sposób to można spokojnie do 15k dobić ;-) ) i 55 cali.

BTW. Dyskusja tutaj przypomina mi dyskusje o wyświetlaczach w telefonach ;-) i przewadze jednych nad innymi.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

liet

New member
To i ja dorzucę od siebie 3 grosze:
1. Cena za 47PFS7509, dla niebieskich, u Kikiego jest naprawdę ekstra
2. Czy może ktoś jednoznacznie stwierdzić jaki typ podświetlenia mają Philips'y serii 7XXX?
3. Ile minimum miejsca po bokach potrzeba żeby ambilight miało sens? Szafka pod rtv ma 144 cm szerokości i z obu stron coś stoi. 47" Philips ma 106 cm, co zostawia z obu stron po 19 cm. Pytanie czy to nie za mało?

Po zastanowieniu jeszcze 2 grosze:
4. Czy Philips oferuje przedłużenie gwarancji ?
5. Jak jest z trwałością tych TV?
 

boromirep

New member
kiki napisz mi , mozesz prv że temat zamkniety lub wytłumacz lub napisz że nie odpowiesz mi na pytanie bo jest głupie czy coś tam i zamykam sprawę
 

geo78

New member
kiki napisz mi , mozesz prv że temat zamkniety lub wytłumacz lub napisz że nie odpowiesz mi na pytanie bo jest głupie czy coś tam i zamykam sprawę

Przecież napisałem Ci, że mam Toshibę i u mnie wygląda normalnie to zdjęcie... może kwestia wykonania samego zdjęcia przez kikiego ale zapewniam Cię, że TV nie ma problemu z poprawnym wyświetleniem tego zdjęcia. Wszystkie szczegóły są widoczne.
 
Do góry