toshiba 47 963vl

rys1153

New member
nikt jeszcze nie założył tego tematu z tym TV,a już nawet w gazecie z programem tv,jest o nim mowa.KIKI obiecał materiał /test,który jak napisał juz skończył/na ten temat.Czekamy./chyba że test może pogrązyć reklamę tego tv?,obym sie mylił,bo wygląda wspaniale.
 

stachk

New member
Słyszałem , że zastosowano w nim matrycę bezramkową z LG 47LM660S, podobnie jest w werji 42 i 55 cali, też mi się podoba i również czekam na test.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jestem po pierwszych testach tego TV. Powiem tak - jakość obrazu jest na dość wysokim poziomie, trochę lepiej niż na TL933, ale od YL/WL863 dużo odstaje - brak CEVO Engine pozwoliło jednak na całkiem rozsądne ceny.
Co do 3D - działa identycznie co na LG. Koledzy nie zauważyli żadnej różnicy.

Co do wykonania - to że jest bezramkowy to jest minimalna przesada, bo ma ukrytą ramkę, około 5-6mm. Ale i tak wygląda świetnie.
Ma w "papierach" 400hz, to nie jestem aż tak pewny tego - obrazy testowe wyglądały jak na TL933 / Sony HX720. Więc bliżej mu do 200hz, ale i tak jest dość dobrze.
Klasa energetyczna - tu mamy A przy 42 i 47" oraz A+ przy 55"
 

rys1153

New member
Jestem po pierwszych testach tego TV. Powiem tak - jakość obrazu jest na dość wysokim poziomie, trochę lepiej niż na TL933, ale od YL/WL863 dużo odstaje - brak CEVO Engine pozwoliło jednak na całkiem rozsądne ceny.
Co do 3D - działa identycznie co na LG. Koledzy nie zauważyli żadnej różnicy.

Co do wykonania - to że jest bezramkowy to jest minimalna przesada, bo ma ukrytą ramkę, około 5-6mm. Ale i tak wygląda świetnie.
Ma w "papierach" 400hz, to nie jestem aż tak pewny tego - obrazy testowe wyglądały jak na TL933 / Sony HX720. Więc bliżej mu do 200hz, ale i tak jest dość dobrze.
Klasa energetyczna - tu mamy A przy 42 i 47" oraz A+ przy 55"
co masz na myśli pisząc o rozsądnej cenie za 47 toskę 963vl 5tyś.to przecież nie mało podczas gdy 46 wl-3990zł,a yl-4806zł a jak można poczytac, obraz dużo odstaje.Czekam na inne opinie z większą iloscią danych/ale dzięki i za to/.Mam sharpa 40-830e i chcę zmienic na większy,tylko nie wiem czy na większego,czy szukac innych modeli?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
co masz na myśli pisząc o rozsądnej cenie za 47 toskę 963vl 5tyś.to przecież nie mało podczas gdy 46 wl-3990zł,a yl-4806zł a jak można poczytac, obraz dużo odstaje.Czekam na inne opinie z większą iloscią danych/ale dzięki i za to/.Mam sharpa 40-830e i chcę zmienic na większy,tylko nie wiem czy na większego,czy szukac innych modeli?

Nie wiem skąd taką cenę znalazłeś :p Ceny wyglądają tak
42" - 3100zł
47" - 4000zł
55" - 5200zł
Zwłaszcza 55" ma świetną cenę

Jeśli chodzi o samą dostępność tego TV, to na pewno znajdziecie na electro i w sieciach media expert. Reszta firm pewnie będzie musiała poczekać :)
 

rys1153

New member
Nie wiem skąd taką cenę znalazłeś :p Ceny wyglądają tak
42" - 3100zł
47" - 4000zł
55" - 5200zł
Zwłaszcza 55" ma świetną cenę

Jeśli chodzi o samą dostępność tego TV, to na pewno znajdziecie na electro i w sieciach media expert. Reszta firm pewnie będzie musiała poczekać :)
tak kolego masz racje,zmyliła mnie cena podana w gazecie z programem tv to i owoale faktycznie tośka 47 kosztuje już poniżej 4tyś.:smile:
 

rys1153

New member
ja do kolegi
kapraj,ponieważ test od Kiego nie wiadomo kiedy się ukaże,prosiłbym o kilka zdań na temat odczytu polskich tekstów w filmach z zew.żródła,zwłaszcza w mkv,a może ma kolega jeszcze jakieś inne uwagi co do tego tv/tośki/?Będę wdzięczny.
 

rys1153

New member
ja do kolegi
kapraj,ponieważ test od Kiego nie wiadomo kiedy się ukaże,prosiłbym o kilka zdań na temat odczytu polskich tekstów w filmach z zew.żródła,zwłaszcza w mkv,a może ma kolega jeszcze jakieś inne uwagi co do tego tv/tośki/?Będę wdzięczny.
test juz jest,jeszcze trzeba sie do niego dostać:wink:
 

Carty

New member
Mam od dziś w domu 42VL963, choć jeszcze nie wiem czy na stałe u mnie zostanie. Kiki coś nie odpowiada, więc musiałem radzić sobie inaczej.
Do tej pory u mnie grała Toshiba 37R3500, wg mnie niezły tv jak na standardy sprzed prawie 5 lat (czeka na dalszy rozwój wydarzeń ;-)).

To co pod spodem to wrażenia na szybko laika w temacie, więc jak ktoś ma pytania, to proszę łopatologicznie, bym wiedział czego szukać :grin:

Na pewno 42VL963 świetnie się prezentuje estetycznie. Brak ramki jest po prostu genialnym posunięciem, żonie wizualnie Toshiba spodobała się od razu. Od razu jednak też zauważyła, że odbija się w niej wszystko niestety.
Ekran ma chyba co prawda jakąś powłokę antyrefleksyjną, bo odbite światło nie jest bardzo uciążliwe, ale poza tym odbija się w ekranie całe otoczenie - nawet swoje odbicia widzimy bardzo wyraźnie, mimo że siedzimy jakieś 2,5m od tv :fool:
Ze spraw estetycznych, to z tyłu brakuje jakiegoś uchwytu na kable, jest tylko jedna niewygodna tasiemka. Stara Toshiba chyba mnie rozpieściła, bo ma dwa bardzo praktyczne mocowania :twisted:

Podłączona jest do zwykłej anteny, Nki, PS3 oraz Tivixa i po kablu do neta. Puki co działa na ustawieniach fabrycznych, jedyne co wyłączyłem to regulację podświetlenia (chyba AutoView się zwie) bo działa tak samo denerwująco jak w starym 37R3500. Pozostałe ustawienia są nieruszone jak narazie, bo próbuję się zorientować co jest czym.

I tak na szybko powiem, że o ile w kwestii kolorów czy czerni między moją starą Toshibą a tą jest oczywista przepaść, to w kwestii płynności nie byłbym już taki pewien. Zdaję sobie sprawę, że jest to z pewnością po części wrażenie mocno subiektywne, bo najlepiej byłoby podłączyć oba obok siebie, ale coś jest inaczej. I niekoniecznie lepiej.
Z filmami próbuję jakość tak ustawić, by nie mieć teatralności, ale jednocześnie by nie rwało obrazu. Puki co nie wiem jak.
Na PS3 odpaliłem na razie tylko Skyrim, bo gram w to namiętnie od kilku tygodni po nocach, i strasznie rwie/rozmazuje obraz przy kręceniu głową na boki (w grze :lol:). Tak jakby nakładało się kilka obrazów na raz (coś jak 3D przy ściągniętych okularach). Może to wina jakiś wspomagaczy i da się to wyłączyć. Występuje w każdym trybie (dynamiczny, gra, itd). Zobaczę może jutro jak z innymi grami to wygląda.

Dźwięk na dzień dobry jest jak z puszki, żona zauważyła różnicę in minus w porównaniu do starej Tosi, ale w teście Kiki pisał, że fajnie gra, więc liczę, że coś też trzeba ustawić.

Tyle na szybko. 3D nie próbowałem jak na razie.

Soft jest z maja b.r. i nie znajduje żadnego uaktualnienia.

Jak jakieś pytania to proszę pisać, spróbuję odpowiedzieć.
 
Do góry