Toshiba 46SV685 - test , wszystko o serii SV

kapsell

New member
Bez reklam
?

Chetnie bym zobaczyl ten model na wlasne oczy, bo pisze sie o nim same pozytywy. Niestety jest slabo dostepny, przynajmniej na pomorzu srodkowym...Toshiba teraz intensywnie promuje zv bo jego cena zeszla do nizszego poziomu na skutek wejscia sv.

A w japonii juz wychodzi nowa Toshiba Cell Rtegza 55X1 o rekordowych parametrach i ... cenie ;)
dzieje sie ciekawie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację w domu. Nie musisz wychodzić nawet z pokoju . telewizor przyjedzie do Ciebie i zobaczysz na własne oczy :D
 

cez007

New member
Witam,
Mam pytanie do Kikiego.

W podsumowaniu testu wymieniłeś wady tego TV:

"Wady :
Wskazana kalibracja obrazu
Pilot do tej klasy powinien być lepszy
Podwójny obraz Deep Lagoon
niewielki blask -efekt lokalnego ściemniania (znika przy kalibracji)"

Czy mógłbyś doprecyzować co oznaczają dwie ostatnie pozycje.
Dzięki.
 

darmane

New member
To ja za Kikiego może Ci pomogę. Mam ten tv od tygodnia i mogę tylko polecać :)

Deep Lagoon to nic innego jak określenie designu telewizora. Rama (dosyć szeroka) wygląda jakby trójwymiarowo czyli tak jakby cos zostało zatopione w szkle przy brzegu ramy.

Rozświetlenia to nic innego jak cecha lokalnego podświetlenia. Np mając idealnie czarny ekran nagle wyświetla się biały napis na środku o mocnym kontraście. powoduje to delikatną łunę rozświetlenia wokół niego. Faktycznie można zniwelowac ustawieniami.

Ja osobiście miałem inny problem na początku. Kiedy go przynieśli i podłączyłem złapałem się na tym że obraz wydawał mi się dziwny jakiś taki mało wystrzałowy pod względem kolorów. Dopiero po kilku godzinach zdałem sobie sprawę, że ulegam fobii standów Samsunga w marketach gdzie obraz "gryzie" po oczach barwami kolorowych kreskówek. (brawo dla marketingowców Saamiego za konsekwencje w promowaniu wyrobow w marketach). Tak naprawdę odwzorowanie barw Toshiby jest najbardziej naturalne jakie udało mi sie zobaczyć w LCD w ostatnich czasach. Pomijam plansze testowe które po delikatnej kalibracji udało sie ustawić niemal wzorcowo ale najlepszym porównaniem okazały się dla mnie zdjęcia miejsc i osób które sam robiłem. Po raz pierwszy spokojnie mogę powiedzieć , że tv wyświetla dokładnie to co widać w rzeczywistości. Aha i jeszcze jedno. Przez kilka dni miałem obok Toshiby mojego poprzedniego LCD model 37" i dopiero head to head zobaczyłem jak przeczerwieniony obraz miałem na nim i jak ostry oprócz tego mam obraz na Toshibie :)
 

cez007

New member
Darmane,
Dzięki za wyjaśnienia.

Mam jeszcze pytanie dotyczące rzeczywistego sposobu działania lokalnego wygaszania diod LED w tym TV - w normalnych warunkach użytkowania. Czy w zupełnie ciemnych miejscach obrazu są one w całkowicie wygaszane, czy tylko przygaszane?
 

darmane

New member
Tu moge sie tylko opierac na info zaczerpnietych w sieci ale z tych wynika ze Toshiba nie zastosowała technologii wyłączajacej ale przygaszajaca. Nie wiem co mogloby zmienic calkowite wygaszenie. Wedlug mnie nic.
 

cez007

New member
A jak się przekłada taki sposób pracy lokalnego podświetlenia na użytkowanie tego TV w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu (poziom czerni)?
I czy w ciemnych miejscach nie jest tracona część informacji - np. wyświetlanie czarnego rozgwieżdżonego nieba?
 

darmane

New member
Absolutnie nie. Do tego czern w żadnym aspekcie nie przechodzi w odcienie fioletu jak mialem to okazje zaobserwowac na LCD LED Samsunga i Sharpa.
Specjalnie kupiłem Bluray Star Trek żeby móc to wszystko zobaczyć. NIe mam wątpliwości co do wysokiego poziomu obrazu w czerni.



A jak się przekłada taki sposób pracy lokalnego podświetlenia na użytkowanie tego TV w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu (poziom czerni)?
I czy w ciemnych miejscach nie jest tracona część informacji - np. wyświetlanie czarnego rozgwieżdżonego nieba?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
potwierdzam - czerń jest rewelacyjna i przekracza nawet możliwości wielu znanych Plazm.
Obecnie stanowi właśnie wzór do porównań innych telewizorów.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=45201
021_P1050340.JPG


Czas na clou programu czyli czerń na obrazie z kanałów HD.
I Tu w klasie cenowej pełna radość . Wiele osób twierdzi że czerń lepsza niż w kuro - ale ja bym nie przesadzał . Czerń jest czarna w tej klasie cenowej trudno o konkurencję , ale nie jest tak głęboka jak w Pionnerach - co pokażemy w kolejnym wejście dodatkowym.
017_P1050156.JPG


Sierść aż czuć na ekranie .
018_P1050157.JPG
 

RHJG

New member
Bez reklam
Czern

Witam,piekny konik,w malej czesci;jest to zasluga,takiej samej matrycy od samsunga.Montowanej w modelach samsunga serii B 8000.SQo1. 10 bit. pozdr.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Tu moge sie tylko opierac na info zaczerpnietych w sieci ale z tych wynika ze Toshiba nie zastosowała technologii wyłączajacej ale przygaszajaca. Nie wiem co mogloby zmienic calkowite wygaszenie. Wedlug mnie nic.

A to ciekawa teza, ale pozbawiona jakiegokolwiek uzasadnienia. Zapraszam, a właściwie proponuję, abyś zobaczył co w tym względzie proponuje Philips 9704 :D Gwarantuję, że Twojemu zdziwieniu nie byłoby granic. Widziałem oba modele i całkowicie zgadzam się z kikim, że w tej klasie cenowej Tośka SV jest super ofertą. Dla mnie jednak odbicia i refleksy szyby przedniej powodują zbyt duży dyskomfort i wybrałem Phila :). Pozdrawiam.
 

darmane

New member
Philips był moim wyborem jednak różnica w cenie mogła by tylko uzasadnic perfekcja w obrazie. Niestety, mam nadzieje ze nie bedziesz polemizowal co do tego, ze cyfrowe artefakty na obrazie Philipsa są zauważalne i nie wymaga to sokolego oka :) (dlatego obraz PHila mogłem ocenić tylko jako "prawie" perfekcyjny.
Co od tych cyfrowych artefaktów niestety jestem poważnie uczulony i być może ktoś niedoświadczony ich nie zauważy a innemu poprostu nie beda przeszkadzały. Mie niestety tak

Co do szyby w Toshibie zgadzam sie - w moim teście było to też wymienione jako wada.

Moim zdaniem Toshiba jest lepsza od Phila w naturalności reprodukowanych kolorów. Jeszcze raz podkreślam naturalność a nie "piękno" a'la demonstracyjne standy rodem z Samsunga.

Tak wiec coś za coś. Obraz Philipsa absolutnie nie jest o 3000PLN lepszy. Natomiast za różnice w cenie można nabyć zacny Odtwarzacz blu ray na przykład.

P.S. nad Philem spędziłem ładnych kilka godzin. Miałem taką możliwość. Dużo dłużej go testowałem niż Toshibę.

P.S. 2 Oglądając preview z targów CES nasze oba telewizory dzisiaj wyróżniające się w tłumie na kolejne Święta będą tylko średniakami, dobrymi ale średniakami. Taka jest kolej rzeczy

pzdr

A to ciekawa teza, ale pozbawiona jakiegokolwiek uzasadnienia. Zapraszam, a właściwie proponuję, abyś zobaczył co w tym względzie proponuje Philips 9704 :D Gwarantuję, że Twojemu zdziwieniu nie byłoby granic. Widziałem oba modele i całkowicie zgadzam się z kikim, że w tej klasie cenowej Tośka SV jest super ofertą. Dla mnie jednak odbicia i refleksy szyby przedniej powodują zbyt duży dyskomfort i wybrałem Phila :). Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie tak szybko.
W klasie cenowej nie wiele się zmieni.
Dojdą modele z góry i z dołu ale w klasie nie będzie zmian lepszych - będą tylko zmiany.
Będzie cell Regza ale za 30.000 zł .
Będą Ledy cieńsze - ale nie lepsze.
Modele wybitne nie starzeją się szybko - patrz plazmy Pioneera.
 

darmane

New member
Nie no jasne nie feruje wyroków przed zobaczeniem live czesc zreszta wogole nie pojawi sie w EU. Np. Cell Regza o ile wogole to dopiero pod koniec roku. ALe wiekszosc wprowadza podswietlenie strefowe chyba z wyjatkiem Sony, LG i prawie napewno Samsung w topowych modelach z dużo wieksza ilościa stref niz SV685 i 9704 do tego dokładaja super nowinki - bezprzewodowa tranmisja, Slim, szeroka gama aplikacji netowych z dodatkowo kupowanymi w zależności od potrzeb włącznie. Topowy Sammy bedzie mial np pilota wygladajacego jak Iphone z niemal blziniaczym interfejsem i mozliwoscia podgladu na pilocie itd itd.....
W sumie najważniejszy jest obraz ale lekko nie bedzie :)

Celowo pominalem cala wrzawe wkolo 3D bo mysle ze to dopiero 2011 i 2012 :)




nie tak szybko.
W klasie cenowej nie wiele się zmieni.
Dojdą modele z góry i z dołu ale w klasie nie będzie zmian lepszych - będą tylko zmiany.
Będzie cell Regza ale za 30.000 zł .
Będą Ledy cieńsze - ale nie lepsze.
Modele wybitne nie starzeją się szybko - patrz plazmy Pioneera.
 

kriswas

Member
Bez reklam
darmane:
Niestety, mam nadzieje ze nie bedziesz polemizowal co do tego, ze cyfrowe artefakty na obrazie Philipsa są zauważalne i nie wymaga to sokolego oka :) (dlatego obraz PHila mogłem ocenić tylko jako "prawie" perfekcyjny.

Jednak będę polemizował, a właściwie możesz podać, o ile to możliwe, w jakich okolicznościach, na jakim sygnale i z jakiego źródła, zauważyłeś te "cyfrowe artefakty" :confused: Opisz dokładnie na czym one polegały, ja jak do tej pory narzekam tylko na obraz oglądany z dużego kąta. Dysponuję praktycznie każdym sygnałem /DM8000/, a nawet osiedlowej "kablówki", który jest poza wszelkimi standartami, in minus:)

I na marginesie, Toshiba musi jeszcze trochę popracować na odrobienie dobrego imienia, przynajmniej u sporej liczby polskich użytkowników. Wiadomo o co chodzi.
 
Ostatnia edycja:

darmane

New member
Szczególnie to dobrze widac było przy podkręcownym kontraście. Kolega chcac zaprezentowac idealna czern (na philu troche to wyglada przy podkrecaniu kontrastu jak idealnie czarna plama atramentu - chyba wiesz o czym mowie) podkrecil delikatnie paramety (ale bez przesady) wtedy przy przejsciach kolorystycznym widac cos w rodzaju - kurcze nie wiem jak to fachowo nazwac- mikro mrowek na obrazie. Cos jakkby obraz pływał a w tym obrazie pływalo jeszcze cos mikroskopijnego. Nie mowie tu o trzymaniu nosa przy ekranie ale o czyms widocznym coprawda z bliska ale nie z 50 cm. Ten efekt powoduje, ze wydawało by sie idealny obraz jest nieznacznie niestabilny. Uff opisalem to najlepiej jak potrafilem.

Aha zrodlo blu ray i N-ka ale testowałem głównie na blu ray. Rozne płyty



darmane:


Jednak będę polemizował, a właściwie możesz podać, o ile to możliwe, w jakich okolicznościach, na jakim sygnale i z jakiego źródła, zauważyłeś te "cyfrowe artefakty" :confused: Opisz dokładnie na czym one polegały, ja jak do tej pory narzekam tylko na obraz oglądany z dużego kąta. Dysponuję praktycznie każdym sygnałem /DM8000/, a nawet osiedlowej "kablówki", który jest poza wszelkimi standartami, in minus:)

I na marginesie, Toshiba musi jeszcze trochę popracować na odrobienie dobrego imienia, przynajmniej u sporej liczby polskich użytkowników. Wiadomo o co chodzi.
 

darmane

New member
co do zsaufania Toshiby itd to nawet nie bede polemizował. Szczegolnie wazny jest marketing. Nie byloby tak wtedy że moj TV jest bodajże w dziesiatce sprzedanych w Kraju.
No ale przez to moge czuc sie wyjatkowy ha ha.
Ja napewno nie przywiazuje sie do marki wiec nie twierdze ze za rok dwa nie bedzie moim wyborem Sammy czy LG czy Phill. Zobaczymy. Kryterium obrazu i ceny. Poniewaz TV uzywam praktycznie tylko jako monitora jakosc obrazu ma znaczenie generalne, potem design (tu phill bije na glowe Toshibe) a na koncu cala masa mniej lub bardziej przydatnych gadzetow wbudowanych czytnikow itd itd. Do tego wszystkiego mam inny sprzet. Nawet tunera nie wykorzystuje



Szczególnie to dobrze widac było przy podkręcownym kontraście. Kolega chcac zaprezentowac idealna czern (na philu troche to wyglada przy podkrecaniu kontrastu jak idealnie czarna plama atramentu - chyba wiesz o czym mowie) podkrecil delikatnie paramety (ale bez przesady) wtedy przy przejsciach kolorystycznym widac cos w rodzaju - kurcze nie wiem jak to fachowo nazwac- mikro mrowek na obrazie. Cos jakkby obraz pływał a w tym obrazie pływalo jeszcze cos mikroskopijnego. Nie mowie tu o trzymaniu nosa przy ekranie ale o czyms widocznym coprawda z bliska ale nie z 50 cm. Ten efekt powoduje, ze wydawało by sie idealny obraz jest nieznacznie niestabilny. Uff opisalem to najlepiej jak potrafilem.

Aha zrodlo blu ray i N-ka ale testowałem głównie na blu ray. Rozne płyty
 

kriswas

Member
Bez reklam
Chyba wybaczycie, że w temacie Tośki SV rozpisuję się o Philipie, ale zostałem wywołany :), a że w trakcie poszukiwań właściwego dla mnie ekranu SV była brana bardzo poważnie pod uwagę, to jestem raczej rozgrzeszony.

cez007:
A czy nie przeszkadza Ci w 9704 efekt halo tak często wspominany na różnych forach.

Efekty jakie można zauważyć i o których powiemy, że są nieporządane pojawiają się w zależności od emitowanego materiału oraz ustawień TV. Wszelkiego rodzaju smużenia, mrowienia, poświata wokół konturów liter, rwanie tychże przy szybkim ruchu kamery i inne tego typu zjawiska, wnikliwy obserwator i owszem jak chce to może i zauważy, jednak ich eliminacja poprzez korekcję ustawień nie nastręcza wielu kłopotów. I nie jest to winą tego modelu, że obnaża niedostatki realizacyjne, czy produkcyjne prezentowanych materiałów w TV. Mam wrażenie, po 1,5 mcu użytkowania 9704, że jest on wyczulony na różnorodność nadawanego materiału /szczególnie HD/ przez nadawców TV i jeżeli myślałby kto o ustawieniu kontretnych parametrów obrazu raz na zawsze, to raczej nie z tym modelem. JEDNAK TO CO PREZENTUJE ON NA MATERIALE TYPOWYM HD np. kanały DEMO z Astry, Sky Italia z Hot Birda lub nadawców skandynawskich z satelity Thor 0,8W, nie wspominając odtwarzacza BD, a nawet DVD przez HDMI, dopiero to, pozwala w pełni czerpać radość z obcowania z tym ekranem. Czerń i jej odcienie, rzeczywiście jest wspaniała.

darmane:
Szczególnie to dobrze widac było przy podkręcownym kontraście. Kolega chcac zaprezentowac idealna czern (na philu troche to wyglada przy podkrecaniu kontrastu jak idealnie czarna plama atramentu - chyba wiesz o czym mowie) podkrecil delikatnie paramety (ale bez przesady) wtedy przy przejsciach kolorystycznym widac cos w rodzaju - kurcze nie wiem jak to fachowo nazwac- mikro mrowek na obrazie. Cos jakkby obraz pływał a w tym obrazie pływalo jeszcze cos mikroskopijnego. Nie mowie tu o trzymaniu nosa przy ekranie ale o czyms widocznym coprawda z bliska ale nie z 50 cm. Ten efekt powoduje, ze wydawało by sie idealny obraz jest nieznacznie niestabilny. Uff opisalem to najlepiej jak potrafilem.

Aha zrodlo blu ray i N-ka ale testowałem głównie na blu ray. Rozne płyty

Oczywiście! Wielokrotnie zauważałem podobne efekty, właśnie na odtwarzaczu BD, nawet kabel HDMI zmieniłem na dość drogi, ale dopiero kalibracja ekranu! doprowadziła do diametralnej odmiany i w tej chwili problem z głowy. Pozostaje tylko niewielka korekcja dostosowująca parametry ekranu do danej płyty i subiektywnych preferencji.
Ja również Philipa wykorzystuję głównie jako monitor i z wielu jego funkcji niestety nie korzystam, załatwia mi to dream.
Wspomniałeś coś o swoim teście, czy możesz dać namiar na niego?
 
Ostatnia edycja:
Do góry