Toshiba 42XV635DG vs Samsung LE40B620

zaratrusto

New member
Witam wszystkich !

Zastanawiam się na kupnem któregoś z powyższych TV.
Może ktoś z was miał możliwość, miał w domu lub zastanawiał się na tymi modelami i może wie coś więcej niż ja.
Niestety ciężko jest spotkać aby te TV stały w sklepie obok siebie i podany był ten sam sygnał.
Podstawowymi wymaganiami jest min.
- matowa/półmatowa matryca (dlatego nie Samsung 650 )
- 100 Hz
- współpraca z PC ( nie zależy mi na gadżetach typu, internet, czytnik kart itp. )
- dobre :D na ile to możliwe skalowanie SD, kablówka

Głównym przeznaczeniem ma być kablówka, kino domowe, PC.
Telewizor jest przeznaczony do 30 metrowego pokoju, dosyć nasłonecznionego.

... a może macie jakieś inne propozycje, przy czym np. LG i Philips na pewno odpada.
 

piotrflo

New member
Zgadzam sie z WuMike. Sam posiadam Toshiba 42XV635DG. Jedna z opcji dla mnie przed zakupem byl Samsung LE40B650 i Sony 40W5500 to poszedlem w kierunku Toski. Pol-mat matryca (jeszcze jak masz bardzo nasloneczniony pokoj tak jak piszesz to bedziesz zadowolony), skalowanie SD daje rade calkiem dobrze :D na niektorych kanalach zaskakuje wrecz jakoscia obrazu, wspolpraca z komputerem i konsolami na wysokim poziomie, obraz z BD rewelacja. Ostatnio wrzucilem sobie zdjecia w rozdzielczosci FULL HD - bajka. Polecam.
 

kapsell

New member
Bez reklam
tv-----

Mam zv z blyszczaca matryca (roznica w nasyceniu kolorow i czerni miedzy zv i sv byla dla mnie zauwazalna na kozysc zv)i jest super, a pokoj nie mam specjalnie ciemny.

Z matowych to obczaj JVC DV1BU, swietny tv (wiem bo mialem na prezentacji)
 

zaratrusto

New member
42xv635dg.

Już jest po rybach ... ;)
Pozostałem przy 42XV635DG i jestem bardzo zadowolony.
Ten 42 LCD JVC LT-42DV1BU wygląda bardzo przyzwoicie, ale postawiłem sobie kryterium w postaci ceny do 3500 ... i tak 5 razy podnoszone.
Co do XV, jest rewelacji, skalowanie z SD extra, 120Hz jest zauważalne, czerni też nie można nic zarzucić.
Nie widziałem jak gra ten JVC, jednak różnica w cenie jest znaczna, za te pieniądze można było by 46' XV - i można było brać, oglądać można spokojnie nawet z 2 metrów.
Ogólnie stosunek ceny do jakości jest ponadprzeciętny!
 

piotrflo

New member
Już jest po rybach ... ;)
Pozostałem przy 42XV635DG i jestem bardzo zadowolony.
Ten 42 LCD JVC LT-42DV1BU wygląda bardzo przyzwoicie, ale postawiłem sobie kryterium w postaci ceny do 3500 ... i tak 5 razy podnoszone.
Co do XV, jest rewelacji, skalowanie z SD extra, 120Hz jest zauważalne, czerni też nie można nic zarzucić.

To witamy w klubie. :) Niech Ci dobrze swieci i bez problemow.
 
Do góry