Toshiba 42XV635 - problem z PC

Kopek

New member
Mam problem żeby uzyskać dźwięk z PC na tym TV przez kabel DVI-HDMI.
Mam Radeona HD3850, dwa wejścia DVI, w menadżerze urzadzeń pokazywało mi że mam niezainstalowany jakiś high definition audio więc ściągłem sterownik ze stronki ATI ale to nic nie pomogło.

POMOCY!!
 

piotrflo

New member
I nie bedziesz mial dzwieku. Mozesz sie pocic ile dasz rade. DVI - to tylko wizja bez dzwieku. Musisz laczyc komputer z TV przez karte dzwiekowa.
 

Kopek

New member
jaki potrzebuje kabel i do którego wejścia w karcie i w TV muszę ten kabel podpiąć?

w TV jest takie wyjście PC/HDMI AUDIO jack, czy kabel jack-jack bedzie dobry?
 
Ostatnia edycja:

KaZ103

New member
Kopek potrzebujesz kabla jack-jack, podłączasz do PC/HDMI Audio, a obraz pod HDMI 1 i w opcjach TV ustawiasz w menu Podłączenia AV PC/HDMI -> 1 , a HDMI 1 audio -> automatycznie, jeżeli nie masz dźwięku po HDMI z komputera to możesz podłączyć kabel tylko pod HDMI 1 (tylko ono obsługuje dzięk analogowy) a jak masz to dowolnie 2,3,4.
 
Ostatnia edycja:

Yorick_Rise

New member
I nie bedziesz mial dzwieku. Mozesz sie pocic ile dasz rade. DVI - to tylko wizja bez dzwieku. Musisz laczyc komputer z TV przez karte dzwiekowa.

Jedyna opcja to wymiana karty grafiki na Radeona serii HD5xxx - najnowsza seria obsługuje już/wreszcie wysyłanie dźwięku przez HDMI. Po prostu widzisz dodatkowa kartę dźwiękową, po wybraniu której audio jest wysyłane tym samym kablem. Sam nad tym myślę do HTPC, ale jak to się sprawdza jeszcze nie wiem.
 

danch

New member
I nie bedziesz mial dzwieku. Mozesz sie pocic ile dasz rade. DVI - to tylko wizja bez dzwieku. Musisz laczyc komputer z TV przez karte dzwiekowa.

Radon od bodajrze 2xxx wysyla dzwiek po dvi. Tworca watku powinnien sciagnac pelna paczke sterownikow (ccc, driver do grafiki, driver do dzwieku) podpiac przejciowka dvi-hdmi dolaczona do karty (to wazne) nastepnie mozna normalnie do tv kablem hdmi-hdmi.

Nastepnie w control panelu (dla win xp, dla innych sobie poszukaj) wybierasz sound-zakladka audio -> sound playback wybierasz ATI HD Audio rear output. Oczywiscie dziwek przestaje plynac przez normalne wyjscie karty dziwiekowej.
 

danch

New member
O! Dobrze wiedzieć :) Dzięki za info - myślałem że to dopiero w najnowszych wprowadzili.

Sciagnij pelna paczke catalyst, zainstaluj i zobacz czy jest dodatkowe urzadzenie do wysylania dzwieku w panelu sterowania (sound->audio->sound playback). To nic nie kosztuje, jak sie okaze, ze jest i ze masz w zestawie przejsciowke dvi-hdmi to moze inwestowac w kabel hdmi-hdmi.
 

Kopek

New member
potwierdzam każdy radek od 2xxx obdługuje audio HD, wystarczy driver zainstalować i pojawia się nam nowy kodek w windowsie o nazwie ATI HD Audio, moja karta miała przejściówke hdmi-dvi która płączona z kablem hdmi i ustawieniu dźwięku na ATI HD Audio jako domyslny powodowalo ze dzwiek elegeancko dzialal na TV

druga opcja to kabel jack jack i ustawienie w opcjach AV Hdmi audio na HDMI 1 i tez dziala jak ktos nie ma karty z obsluga hd audio
 
Do góry