Toshiba 42VL863

jaroner

New member
Prośba o pomoc.
Od prawie 1,5 miesiąca szukałem dla siebie odpowiedniego a raczej lepszego tv niż miałem.
Był u mnie do tej pory SONY KDL-37 P3000 z HD ready.
U kumpla po zmianie jego starego wysłużonego tv zobaczyłem jak zakupił Samsunga 40D6500.
Od tej pory uznałem że mój tv nie daje rady z filmami w HD jak i z telewizją z UPC a w szczególności z kanałami HD. Więc zapragnąłem zakupić jakiś lepszy TV.
Po wielu bojach nawet na tym forum, KIKI mi proponował Sharpa 40LE830E ale jednak padło na Toshibe 42VL863.
I powiem tak:
Obraz jest super ale jeszcze mi brakuje do uznania że tnie w oczy jak ten Samsung kolegi.
czy ktoś ma albo zna ustawienia kalibracji obrazu żeby wyciągnąć z tego TV maksimum?
Obecnie wszystko oglądam na ustawieniu Hollywood Noc, ale nieraz w dzień szczególnie mi to nie pasuje do końca. Obraz jest nazwijmy to za jaskrawy.
Jeśli ktoś ma jakieś dobre ustawienia to bardzo proszę o przesłanie.
Chciałbym się cieszyć nowym TV w pełni.
Dzięki z góry za sugestie w ustawieniach.
Chyba że przydałaby się jakaś kalibracja obrazu przez jakiegoś profesjonalistę? Ale to kosztuje sporo i nie wiem czy jest wskazane. Jak ktoś ma jakiś namiar w Warszawie na dobre i dość tanie ustawienie to również proszę o info na ten temat.
Wygląd ten TV ma super a jeszcze jak obraz się uda dopracować to będę mega happy :)
Mam nadzieję że ktoś coś mi doradzi.
Pozdrawiam
 

mały73

New member
Jeśli dobrze kojarze to w tym modelu jest funkcja autokalibracji. Do tego potrzebny jest miernik ,który podłączamy do usb i sam wprowadza odpowiednie ustawienia. Gdzie kupowałeś telewizor? Może mają na stanie owe urządzenie i obejdzie się bez kupna. Wcześniej była a może jeszcze jest promocja że przy zakupie danego modelu Tośki robili darmo kalibrację tym sposobem. Coś wierzyć mi się nie chce żeby Samsung bez ingerencji w ustawienia miał lepszy obraz. Przy okazji mam pytanie odnosnie tego modelu. Czy w zaciemnionym pokoju przy ciemnych scenach widać duszki powodowane przez podświetlenie widoczne najbardzej w rogach (clouding)? I jak sobie radzą wbudowane głośniki? Również przymierzam się do zakupu tylko że modelu 42WL863. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jaroner

New member
Niestety nie ma tego urządzenia do kalibrowania a również trzeba się na tym znać jak to zrobić :)
Co do twoich pytań:
- dźwięk jest ok, jest sporo ustawień, można się pobawić i ustawić najlepszy dla Siebie. Dodatkowo jest też korektor.
- nie zauważyłem żadnego Cloudingu. Podświetlenie LED jak dla mnie jest bardzo dobre w tym modelu. Przy czarnym ekranie jest prawie cały ekran czarny tak to mogę nazwać.
- Trochę pobawiłem się ustawieniami obrazu na trybie Hollywood Dzień. Jest nawet ok, na niektórych kanałach HD jest przednio, na niektórych jest trochę słabiej, chyba te HD to takie z nazwy tylko :/ ( UPC pakiet Max z HD )
Myślę jednak że daleko do ideału. TV ma tyle ustawień że można naprawdę porobić pewnie jakieś cuda z obrazem.

Może ktoś z użytkowników by się podzielił swoimi ustawieniami ? Nawet na PW poproszę, jeśli ktoś nie chce większej grupie osób przedstawiać tego na forum :)
 
Do góry