Toshiba 42UL863, Panasonic TX-L42E30E czy może coś innego?

bananek1726

New member
Witam. Planuje zakup telewizora LED. Pokój w miarę dobrze oświetlony. Odległość oglądania jakieś 4,5m. Ma służyć głównie do oglądania stacji z kablówki która nadaje cyfrowo i analogowo. Tak więc potrzebne DVB-C i CI. W spółdzielni dostałem informację, że musi to być CI a nie CI+ bo wtedy pikselizuje. Znaczy mogą być oba (CI i CI+) ale nie może być samo CI+. Jak jest w tych telewizorach bo mam problemy żeby znaleźć to. Często będę również oglądał filmy z pendriva również z napisami. O panasonicu czytałem, że bywają problemy z napisami ale można sobie z nim poradzić. I tak samo z .mkv i .avi raczej daje rade. Nie wiem jak z Toshibą w tej kwestii. Toshiba kusi funkcja Resolution+. Ponieważ większość kanałów będę miał w SD będzie to przydatne. Test Panasonica czytałem ale Toshiby nie mogę nigdzie znaleźć. Jest jakiś? Jeśli chodzi o cenę to max 3000. Najlepiej koło 2500. Więc raczej 42 cale, na 46 nie starczy chyba. Z góry dzięki za pomoc. Mile widziane również sugestie innych TV choć na pierwszy rzut oka bardzo podoba mi się ta Toshiba.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No rzeczywiście zdecydowanie wielkość to kierunek na 46". Ale kasy nie wystarczy.
Do Twoich potrzeb lepiej zagra Panasonic i jest sporo tańszy.A napisy wmuxujesz i będzie extra.
 

kraaa

New member
Witam i odgrzewam... stoję właśnie przed wyborem jednego z dwóch wymienionych modeli Toshiba 42UL863 vs Panasonic TX-L42E30, zależy mi na multimediach, tzn TV będzie podpięty do kompa poprzez HDMI i WIFI, jak na razie mam tylko naziemny sygnał analogowy, jednak przesiadka na cyfrowy sygnał naziemny to kwestia czasu. Czytam i czytam o tych dwóch i im więcej wiem tym mniej jestem zdecydowany. Kwotowo nie ma różnicy, a jakościowo i czy obsługa internetu przez wifi jest podobna? Prosze o wskazówki, będę wdzięczny.
Pzdr
 

kraaa

New member
Przy okazji grzebania w necie znalazłem: reviews.cnet.co.uk/tvs/toshiba-regza-ul-42ul863b-review-50004793/ oraz reviews.cnet.co.uk/tvs/panasonic-viera-e30-tx-l42e30b-review-50003945/ . Raczej ze wskazaniem na Panasa, a jednak w teście tym: .hdtv.com.pl/forum/toshiba/78017-tv-toshiba-40tl838-model-3d-ktory-w-klasie-cenowej-przyniesie-wiele-radosci-test-2.html vs .hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html wygrywa Toshiba. Jednak jest ona trochę inaczej oznaczona. Może tu tkwi różnica?
 

kraaa

New member
Dzieki, jednak nie chce nic wiekszego niz 42 cale, poniewaz finanse, poniewaz nie potrzebne... Pytam akurat w szczegolnosci o te dwa modele, pod wzgledem jakosi obrazu i multimediow...
co wybrac?
 

kraaa

New member
Aha i jeszcze jedno podstawowe pytanie, jak wyglada podpiecie wifi do usb w panasie? czy to musi byc oryginal czy moze jakis zamiennik? Gdzies znalazlem nazwe firmy, ale zgubilem i nie moge odnalezc z powrotem, prosze wiec o pomoc.
Czy są jakiekolwiek problemy z netem w panasie vs toshibie? Czy są i jak sie sprawuja przegladarki?
pzdr
 

kraaa

New member
to jeszcze raz ja, grzebiąc znalazłem to:
panasonic.jp/support/global/cs/tv/compatibility/usb/option2_1a.html
tu jest odpowiedz na moje pytanko, moze sie tez przydac innym, jednak nachodzi mnie pytanko co do dysku USB do nagrywania, czy ktos już to rozgryzł? jakie dyski/dongle pasują, prosze o info
wg tej stronki tylko dysk Buffalo DriveStation HD-LBU2 Series sie nadaje
prosze rozwiac moje watpliwosci
pzdr
 
Do góry