Toshiba 42 X 3000 P - full hd spotkanie z grami

Status
Zamknięty.
Ponieważ sporo osób wypytuje się jaka jest różnica w płynnosci przy szybkich grach - telewizorów lcd 100 Hz full hd i 50Hz full hd . Postanowiliśmy wykorzystać do tego najnowszy model 42 X 3000 Toshiba.
Ale zaczynamy jak zawsze od początku.
Telewizory produkowane sa w Wielkiej Brytanii , a nasz model pobiera 252 W
8d499c7cae05fe79med.jpg


telewizor posiada bardzo ładną podstawę obrotową i w połączeniu ze spokojnym stylowym wyglądem prezentuje się dostojnie.
c244f350b9d0834fmed.jpg


Wygląd zewnetrzny zwraca na siebie uwagę
42x3000p_01.jpg

42x3000p_02.jpg



Nawet obrazy polskiej telewizji z odległości 1 metra robi wrażenie stopniem skalowania.
d4050f2f2f8be744med.jpg


obraz obrysowany i czysty​

20c023d5b4f30abfmed.jpg


Złącza z prawej strony telewizora oraz obsługa manualna.
d03750de3e5ac2a9med.jpg


i z tyłu telewizora
2f3d7f1b5fda02d9med.jpg


4ab05b63e1b1d467med.jpg


Wracamy do czystości płynności przy programach SD
Normalny sygnał z anteny dachowej pokazuje klasę sprzętu.
90e0fb84eb1f2385med.jpg


Tradycyjne i wyraźne polskie menu.
f077990a85374c8bmed.jpg


d33197d21a12f223med.jpg



teraz zamiast najgorszego sygnału w naszym sklepie stacja TV4 podłączyliśmy Xboxa
5a1011988471eb49med.jpg


Teraz czas na GRY Xboxa:​
d67f1945f0e395efmed.jpg



Moto GP 2007​

84c1655c3f0b76d9med.jpg



No i startujemy .Podczas całej gry obraz bardzo czysty i krystaliczny. Ale podczas grania jeśli sprzęt jest dobry to więcej uwagi poświęcamy grze i wynikom.​
b1be6212b42c3bfamed.jpg



Tu już na liczniku 198 km/godz.
15b80dae86425b5bmed.jpg


a tu 236 km/godz.
11083b5e2fe2a1bemed.jpg





cdn........​






wracamy do świata gier - pełna kolorystyka musi budzić uznanie
4938253d88d2446cmed.jpg


więcej szczegółów w drugim planie prezentuje Shap / z prawej / 42XL2
2d1adaeb629dd05cmed.jpg


teraz wracamy do obrazów HD ale z różnym nasyceniem kolorystyki
Ilość szczegółów z HD w HD musi budzić respekt.
cc842f40c641fcffmed.jpg


jednak Czerń i ilośc szczegółów - mimo że hd ready plazma Pioneera -
imponujaca.
5b6479dbc0970538med.jpg


Czerń jednak lepsza w Sharpie
9114ca3947815becmed.jpg


obraz bardziej kinowy jest w Toshibie o czym świadczy porównanie do plazmy Pioneera
Najpierw Toshiba
2cdad0188877f1demed.jpg


Teraz ostrzejszy Sharp
862bc146057df3f7med.jpg


i wreszcie plazma Pioneera - jak dla mnie wzór dla kina wieczornego z uwzględnieniem głębi obrazu
36022ad013ae54bamed.jpg


pomarańcze wygladaja lepiej na Toshibie
699c13f75d7069cbmed.jpg


bardzo zbliżona jakość do Pioneera
4da58250f7af78cbmed.jpg


No i nocne ujęcia na kolejnych modelach .
Największą głębię wykazała plazma Pioneera
Ale zaczynamy od Toshiby
8b3828be3e536415med.jpg


Sharp XL2
ca7ae6cb0ea402d9med.jpg


Pioneer 508 Xd
aa29bb00d84cebc0med.jpg


Ujęcia stałych szczegółów - zdjęć - Toshiba X 3000
86e7018bae129c25med.jpg


Sharp XL2
2a15bd1f35ae9f56med.jpg


teraz SD - podświetlenie równomierne w obydwu modelach, lekka przewaga nasycenia w Sharpie ale praktycznie nieistotna
274e20bf817cc94fmed.jpg


92c8edcc1a5e24efmed.jpg


Rozbiezność cenowa pomiędzy modelami jest spora - bo płynność jest po stronie Sharpa wyposażonego w system 100 Hz.
943cd4d8305fc74amed.jpg


Sharp świetnie sobie radzi z grami - nawet ja siedzisz nogami w telewizorze / odległość jednego metra/
bf68cdc59a9bef7fmed.jpg
 
Mam pytanko do uzytkownikow , bo niestety nie znalazlem tutaj konkretnej odpowiedzi ,czy ten tv dobrze sprawuje sie w dynamicznym obrazie,jestem milosnikiem pilki noznej formuly 1 itp ?Aha i jeszcze do posiadaczy dekodera polsatu cyfrowego wraz z tym tv i jakie wrazenia? czy sporo programow wypada kiepsko ?
 
Kupiłem 4 dni temu ten model, cóż sygnał sd po hdmi z cyfry hd wiadomo powiedzmy poprawny, fanem lcd raczej nie jestem, brak smużenia jednak na starym crt wyglądało to o niebo lepiej. Jednak na cyfra sport hd miodzio, nie zaobserwowałem smużenia, może niewielkie klatkowanie ale nie jestem pewien czy to nie wina sygnału. Podkreślam nie widziałem innych modeli np Z, ZF, XV w akcji sport. W sklepie na materiale hd wszystkie pod względem płynności wyglądały tak samo. Powiem tak ten telewizor jest stworzony do materiałów hd (telewizja hd, play3) kolory, ostrość, szybkość. Za kwote 4000zł cóż więcej bym nie wymagał.
 
Co z tą rozdziałką?

Witam wszystkich, jestem juz zdecydowany na ten model (42x3000). I wszystko było pięknie do momentu gdy wyczytalem w necie opinię jednego uzytkownika na temat tego modelu, cyt:

"WADY a właściwie jedna: najwyższa rozdzielczość, jaką możemy ustawić z wejścia PC to coś w okolicach WXGA (1378x768). Powyżej tego albo totalna kaszana, albo wyświetla tylko kawałek obrazu. Strasznie się zawiodłem, bo już ostrzyłem sobie zęby na pokazy slajdów w maksymalnej rozdzielczości 1920x1080. Jeżeli możecie bez tego żyć, to polecam."

Czy któryś ze szczęśliwych posiadaczy tego tv mógłby odpowiedzieć i rozwiać moje wątpliwości? Nie ukrywam ze ta informacja troche zbiła mnie z tropu i bedzie mieć znaczny wplyw na mój wybór...
 
Jak podłączysz kabelkiem do wejscia w telewizorze PC(chyba złącze vga) to rzeczywiście maks rozdziałka taka jaką podałeś, jeżeli natomiast podłączysz przez hdmi to cieszysz sie full hd 1080p.
 
Vga>hdmi??

Witam - od paru dni jestem posiadaczem tv z tego watku, mianowicie 42X3000 P. I mam pytanie do ludzi obeznanych w temacie (niekoniecznie tego tv) - ktore polaczenie kompa z tv jest lepsze - przez HDMI czy przez zwykly kabel monitorowy VGA. Bo problem jest taki, ze jak podlacze przez VGA to filmy wygladaja PIEKNIE, ale nie moge korzystac z full HD. Natomiast jak podepne przez HDMI to mam full HD, moge pracowac, moge przegladac net i grac w wysokich rozdzielczosciach, ale filmy wygladaja DENNIE. WIec o co tu wlasciwie chodzi - tyle szumu o to HDMI a tu takie dno? I pytanie moje - CZY TO JEST NORMALNE? Czy moze ja mam cos nie ustawione, opcjami mieszalem w rozne strony i nic. Dodam ze kabel kupilem DVI-->HDMI 5m za 30zl (jedyny jaki w sklepie mieli:| ), a karta grafiki to mocny GF8800GT z 2xDVI i jednym wyjsciem TV OUT. Narazie jedynym rozwiazaniem "łopatologicznym" na jakie wpadlem to dokupic rozgaleziacz DVI --> DVI,HDMI i podpiac to wszystko na 3 kablach, ale czy to bedzie dzialalo? Czy ktos ma jakies bardziej sensowne rozwiazanie?
 
Ja mam 37X3000P i m podłączałem kabel HDMi przez przejściówkę dv->hdmi i wszystko było OK. Filmy były piękne, trochę zachodu zajęło mi ogólne ustawienie obrazu, chodziło o odświeżanie, ale po ustawieniu i filmy i pulpit super. A co do jednej z opinii wyżej iż to jest TV do HD , bo SD wygląda słabo to chyba ktoś nie widział tego samego na innym LCD. Bo z różnymi znajomymi , którzy mają LCD rozmawiałem i najlepiej z słabej jakości obrazem radzi sobie właśnie Tośka :)
 
wlasnie przeczytalem test tv z pisma logo gdzie wsrod 6 37lcd x3030 zajal ostatnie miejsce !!
i co ciekawe najgorsze oceny dostal za odbior sygnalu pal i z tunera analogowego hmm z tego co czytalem w necie to wlasnie jego zaleta jest dobry skaler i jakosc sd wiec zupelna sprzecznosc.
za to jezeli chodzi o katy to dostal najlepsza ocene hmm
jako jedyny z testowanych dostal ocene dostateczna za jakosc hdtv reszta dostala ocene dobry

dziwny ten test
 
Faktem jest, ze trzeba sie troche nameczyc z ustawieniami zeby wykrzesac z niego ładny obraz. Mnie to zajęłko chyba ok 20 ustawien w przeciagu 2 miesiecy. Biorac go do testu nie mieli tyle czasu wiec sie nie bawili i wyszło jak wyszło
 
42'' - czy to jednak nie za duzo przy 3 m?

Witam,
ten wątek juz sie tu przewijal, jednak zapytam.

Rozwazam zakup 42x3000, 37x3000 albo 32xv500. Odleglosc od TV to ok 3- 3.5vm. Poniewaz nie mam sygnalu cyfrowego tylko kablowke, wiec sygnal bedzie SD. Czasami bede ogladal filmy z kompa albo gral w PS3 (wtedy rozumiem bedzie ok). Co sadzicie, ktory powinienem wybrac? Czy ogladanie SD w 42'' z 3 metrow to nie jest porazka?

dzieki i pozdrawiam
R
 
rkaczanowski napisał:
Witam,
ten wątek juz sie tu przewijal, jednak zapytam.

Rozwazam zakup 42x3000, 37x3000 albo 32xv500. Odleglosc od TV to ok 3- 3.5vm. Poniewaz nie mam sygnalu cyfrowego tylko kablowke, wiec sygnal bedzie SD. Czasami bede ogladal filmy z kompa albo gral w PS3 (wtedy rozumiem bedzie ok). Co sadzicie, ktory powinienem wybrac? Czy ogladanie SD w 42'' z 3 metrow to nie jest porazka?

dzieki i pozdrawiam
R
Szczerze radzę się zastanowić nad tą serią... Mam model X3000PG i niestety - ma wadę (o której tu na forum już pisałem). Z tego co wiem nie był to jedyny przypadek gdzie ta wada wystąpiła. Co się działo? Telewizor buczał. Efekt ten nie był słyszalny w trakcie oglądania głosno filmów, natomiast wieczorem, gdy już nie wypada zbyt głośno grać - to buczenie było uciążliwe i sądziłem, że tu coś jest nie tak. Z początku myślałem że telewizor się "dociera", ale problem nie ustąpił po 6 miesiącach użytkowania. Trafił do serwisu - jaki będzie efekt naprawy? na pewno napiszę.
 
sampras napisał:
Szczerze radzę się zastanowić nad tą serią... Mam model X3000PG i niestety - ma wadę (o której tu na forum już pisałem). Z tego co wiem nie był to jedyny przypadek gdzie ta wada wystąpiła. Co się działo? Telewizor buczał. Efekt ten nie był słyszalny w trakcie oglądania głosno filmów, natomiast wieczorem, gdy już nie wypada zbyt głośno grać - to buczenie było uciążliwe i sądziłem, że tu coś jest nie tak. Z początku myślałem że telewizor się "dociera", ale problem nie ustąpił po 6 miesiącach użytkowania. Trafił do serwisu - jaki będzie efekt naprawy? na pewno napiszę.

Ja od 2 tyg. posiadam 42x3030 i żadnego buczenia nie mam. Tv jest rewelacyjny , obraz ze średniej jakości sygnalu kablówki jest bardzo dobry . Wcześniej miałem samsunga 32n71 i toshiba poprostu zmiażdzyła go jakością obrazu. Telewizje oglądam z odległości 2,5 do 2,8 m i nie mogę się nadziwić jak dobry obraz można uzyskać ze zwyklego azartu.

Wady tego tv to: słabe kąty boczne
 
dyrooo napisał:
Ja od 2 tyg. posiadam 42x3030 i żadnego buczenia nie mam. Tv jest rewelacyjny , obraz ze średniej jakości sygnalu kablówki jest bardzo dobry . Wcześniej miałem samsunga 32n71 i toshiba poprostu zmiażdzyła go jakością obrazu. Telewizje oglądam z odległości 2,5 do 2,8 m i nie mogę się nadziwić jak dobry obraz można uzyskać ze zwyklego azartu.

Wady tego tv to: słabe kąty boczne

Dzieki za odpowiedz.

Szczeze powiem ze na poczaku zastanawialem sie miedzy 32 a 37 '', ale po lekturze kilku postow doszedlem do wniosku ze moze 42'' tez da sie ogladac z takiej odleglosci. Co prawda wg. wyliczen rozdzielczosci oka ludzkiego dla 42'' w SD minimum to jest chyba ok 4 m, ale skoro mowisz ze ponizej 3 m tez jest ok....

R
 
rkaczanowski napisał:
Dzieki za odpowiedz.

Szczeze powiem ze na poczaku zastanawialem sie miedzy 32 a 37 '', ale po lekturze kilku postow doszedlem do wniosku ze moze 42'' tez da sie ogladac z takiej odleglosci. Co prawda wg. wyliczen rozdzielczosci oka ludzkiego dla 42'' w SD minimum to jest chyba ok 4 m, ale skoro mowisz ze ponizej 3 m tez jest ok....

R

Mam 42X3000 i powiem Ci, że dla odległości 3 m 37 cali wystarczy, ja musiałęm przemeblować pokój bo z odległości 280 TV był dla mnie za duży, bolały oczy jak oglądało się pare godzin. Teraz mam 3,5 metra i jest idealnie, ale i tak jak oglądam prawie cały dzień to oczy sie męczą. Powiem tak: Jeśli chcesz obejrzeć 1 film i jest on w dobrej jakości to spokonie można siedzieć i 2-2,5 metra, ale to tylko na 1 film,wtedy jest jak w kinie ;) ale jeżeli TV słuzy jako zwyczajny tv i leci prawie cały czas i ogląda się co chwila jakieś peogramy leszpe i gorsze jakościowo to odległość 3-3,5 m to minimum jak dla mnie. Pozostawiam do przemyślenia :p
 
Ostatnia edycja:
sampras napisał:
Szczerze radzę się zastanowić nad tą serią... Mam model X3000PG i niestety - ma wadę (o której tu na forum już pisałem). Z tego co wiem nie był to jedyny przypadek gdzie ta wada wystąpiła. Co się działo? Telewizor buczał. Efekt ten nie był słyszalny w trakcie oglądania głosno filmów, natomiast wieczorem, gdy już nie wypada zbyt głośno grać - to buczenie było uciążliwe i sądziłem, że tu coś jest nie tak. Z początku myślałem że telewizor się "dociera", ale problem nie ustąpił po 6 miesiącach użytkowania. Trafił do serwisu - jaki będzie efekt naprawy? na pewno napiszę.

No wlasnie, kilka osob chyba o tym pisalo. Ale nie wszyscy- to by sugerowalo ze jest to czesta przypadlosc tych telewizorow ale ni jest to wada kazdego z nich. Mam wiec nadzieje ze kupie taki co nie "buczy" a jak bedzie ze da sie to naprawic. Czego i tobie zycze.

pozdrawiam
R
 
gadulinho napisał:
Mam 42X3000 i powiem Ci, że dla odległości 3 m 37 cali wystarczy, ja musiałęm przemeblować pokój bo z odległości 280 TV był dla mnie za duży, bolały oczy jak oglądało się pare godzin. Teraz mam 3,5 metra i jest idealnie, ale i tak jak oglądam prawie cały dzień to oczy sie męczą. Powiem tak: Jeśli chcesz obejrzeć 1 film i jest on w dobrej jakości to spokonie można siedzieć i 2-2,5 metra, ale to tylko na 1 film,wtedy jest jak w kinie ;) ale jeżeli TV słuzy jako zwyczajny tv i leci prawie cały czas i ogląda się co chwila jakieś peogramy leszpe i gorsze jakościowo to odległość 3-3,5 m to minimum jak dla mnie. Pozostawiam do przemyślenia :p

O, dzieki, to daje powaznie do myslenia...

R
 
Co do buczenia to u mnie to nie występuje. Telewizorek jest bardzo cichy, czego nie można powiedzieć o dekoderze Nki ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry