Toshiba 40XF350 vs Samsung LE40A656

Który lepszy ?


  • Total voters
    0

houdini2008

New member
Witam proszę o poradę dotyczącą tych TV
Do czego: ps3, laptop przez D-SUB , tv analogowa UPC, DVD i Divx, z mniejszym naciskiem na telewizje, ponieważ męczą mnie filmy z reklamami a przy wiadomościach i programach popularno naukowych nie potrzebuję jakiejś super jakości.
Pozrawiam i proszę o opinie.
 

houdini2008

New member
Do czego podałem na samym początku, natomiast warunki hmmm... 2 - 2.5 m od TV, pokój nie za wielki , ale lubie duży obraz :D , nie wiem co więcej mógłbym Ci powiedzieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też wybrałbym Toshibą za:

 

houdini2008

New member
Widze że większość wypowiedzi jest za Toshibą, natomiast w głosowaniu "odrobine" inaczej hehhe i jak tu nie zwariować ?:hmm: . Czy miał ktoś lub ma do czynienia z tą Toshibą, i mógłby napisać coś więcej? A może jest jakaś ciekawa (być może lepsza) alternatywa dla mnie jeśli chodzi o TV i powyższe zastosowania?
Pozdrawiam.
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Ty nie bierz pod uwage wyników głosowania bo to większość osób nieznających sie i nie widzacych w ogóle na zywo tych TV...
 

janusz

New member
Bez reklam
mateo2121 napisał:
Ty nie bierz pod uwage wyników głosowania bo to większość osób nieznających sie i nie widzacych w ogóle na zywo tych TV...
Może nie chcą pisać, bo zaraz ich "fachowcy" pouczą co jest jedynie dobre.
Toshiba bedzie lepsza, jeżeli bedziesz korzystał ze słabego sygnału i połaczeń analogowych. Samsung będzie lepszy w HD oraz dobrym sygnale SD przy połączeniu przez HDMI. Toshiba podobnie jak większość modeli tej marki ma świętną czerń, ale ilość szczegółów które zobaczysz szczególnie w HD w porównaniu z Samsungiem może troszkę rozczarować. Taki obraz sprawdzi się jednak świetnie przy słabszym sygnale, nie będą tak widoczne niedoskonałości.
Skoro korzystasz jednak z analogowej UPC to raczej Toshiba.
 
Ostatnia edycja:

houdini2008

New member
:hmm: najsłabszym sygnałem bedzie UPC ale szczerze mówiąc najmniej mi zależy na telewizji jak pisałem na samym początku tego tematu, PS3 i Laptop to chyba dobre sygnały więc już się powoli gubię...

Dzięki za porady, czekam na kolejne :grin:

PS. TV mam zamiar sobie zafundować jak najszybciej, PS3 już jest, a na CRT to tak jak jazda Ferrari 60 km/godz :???:
 

BladeSeba

New member
Dokleje sie do tematu,czy ktos jest mi w stanie doradzic czy kupic lcd w cenie okolo 3000zl czy moze warto dodac ze 2500zl i kupic cos o wiele lepszego,chodzi mi czy ten skok cenowy jest warty jakosci jaka uzyskam na tym tv w cenie okolo 5500zl .Szukam lcd do x360 i laptopa.Wielkie dzieki za odpowiedz!:confused:
 
Ostatnia edycja:

BladeSeba

New member
Do:Broda1725 Teraz nie mam tych 2500zl ale moge wstrzymac sie z kupnem tv jakies 2 miesiace i wtedy juz bede mial.Mysle o kupnie samsunga le 40a656 albo o sony 40w4000 lub sharp xl8e 37 cala. Teraz pytanie jaki wybrac lcd o te 2500zl wiecej co bedzie warty tej wydanej kasy! Glownie gram na x360 i filmy z laptopa
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja też stoję przed zakupem tv ale ja sobie ustaliłem budżet od 2500-3500 i ani grosza więcej. Choćby nie wiem co miał nie dołożę bo już kiedyś to przerabiałem, dołożę 500, później znów itd aż przekraczam stanowczo budżet jaki sobie wyznaczyłem.

Ja wole kupić coś tańszego i dobrego, nie zawsze warto kupować nowiki bo bardzo szybko spadają z ceną i puźniej żal sciska tyłek.
Pamiętam 2,5 lata temu jak kupowałem swojego 26" za 3000zł była to nowość a dziś pluje sobie w brode że się nie wstrzymałem pół roku.

Także przemyśl to czy warto, dla mnie tv za ok.5000zł jest nie opłacalny przynajmniej nie w 40". Ale każdy kupuje to na co go stać.
 

BladeSeba

New member
Do Brody i Neonka

Dzieki chlopaki tez tak mysle ze 5000zl to przesada,Neonek czy mozesz cos wiecej napisac o tym tv, na przyklad jak chodzi ten samsung z x360 i filmami z lapa
 

houdini2008

New member
No a ja z kolei użytkuję od ponad miesiąca Tosię XF350, i powiem jedno - nie żałuję zakupu. Ten TV doskonale radzi sobie ze słabszym sygnałem, mam na myśli kablówkę UPC i zwykłe Divx-y. Wspołpraca z PS3 rewelacyjna , i z czystym sumieniem mogę polecić ten TV. Przed zakupem długo wertowałem fora i inne źródła. Na początku byłem zdecydowany tylko na plazmę, ale odrobinę się bałem wypalenia, dodatkowo chciałem Full HD żeby wykorzystać moc konsoli, a gabarytowo nie pasowała mi przekątna 42'. Porównywałem jakość obrazu u znajomych na plazmach, i obiektywnie plazma lepiej "zbiera" sygnał analogowy lecz nie jest to wielka różnica. Natomiast przy lepszych materiałach video, oraz grach, lepiej spisywała sie Tosia, choć też nie jest to wielka różnica. Reasumując, cieszę się swoim sprzętem, i na dzień dzisiejszy nie mogę powiedzieć złego słowa o tym TV, dodatkowo design tego modelu naprawdę robi wrażenie.
Pozdrawiam
 
Do góry